Προς το περιεχόμενο

Ασφάλεια Αυτοκινητου


Arxon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια θελω να μου λυσετε ενα θεμα που εχω, εβαλα αυτο το λινκ εδω για να διευκοληνω τον φιλο μας να βρει ασφαλειες φθηνες, αλλα ενω δεν εχω καμια σχεσει με την εν λογο εταιρεια ασφαλισεων ,χτες καταλαθος ενω εψαχνα στο google βρηκα καπου να λεει," Επισκευθητε τον ιστοτοπο του χρηστη Montezuma" Παταω το λινκ και μου εβγαλε την εν λογο εταιρεια που εβαλα πιο πανω 

Μπορει καποιος να με βοηθησει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 210
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδη ασχολουμαι με ασφαλισει , οποιος θελει καποια πληροφορια και μπορω να τον βοηθησω ,ευπροσδεκτος.

 

Ο φιλος απο πανω εχει απολυτο δικιο ως αναφορα την αναγκαιοτητα της νομικης , ειδικα στις μερες μας.

Χρόνια τώρα έχω νομική κάλυψη απο την ασφαλιστική μου (Εθνική) . Παρ όλα αυτά έχω επιπλέον νομική προστασία απο τη DAS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια τώρα έχω νομική κάλυψη απο την ασφαλιστική μου (Εθνική) . Παρ όλα αυτά έχω επιπλέον νομική προστασία απο τη DAS.

αυτη με τα τεντοπανα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη με τα τεντοπανα?

http://www.das.gr/default.asp

Η μεγαλύτερη εταιρεία στο κλάδο της νομικής προστασίας στην Ευρώπη. Η εταιρεία είναι άπαιχτη. 2 φορές τους χρειάστηκα και δεν με ενόχλησαν καθόλου. Τα κάναν όλα μόνοι τους και μου φέραν την αποζημίωση στη πόρτα του σπιτιού μου. :)

Θυμάμαι μια φορά με το παλιό αμάξι .6 ετίας εκτός εγγύησης. Σπάει η πεταλιέρα και πέφτει στο πάτωμα την ώρα που οδηγούσε ο πατέρας μου. Η αντιπροσωπεία δε κάλυπτε τα έξοδα επισκευής που αυτό ήταν καθαρά εργοστασιακή ατέλεια και επικίνδυνο για την δημόσια ασφάλεια. Ε μέσα σε 2 24 ωρα που βάλαμε τη DAS να καθαρίσει τα πλήρωσε απο τη τσέπη του ο κεντρικός αντιπρόσωπος για να μη πάμε δικαστικός με αποτέλεσμα να μαθευτεί και να επηρεαστεί το κύρος της κατασκευάστριας εταιρίας και κατα συνέπεια και οι πωλήσεις της.

 

Για αυτά έχω ασφαλιστεί: http://www.das.gr/default.asp?id=3017009&lcid=1032

Ότι και αν γίνει η εταιρεία προστατεύει και καλύπτει και τα έξοδα μηνύσεων των επιβατών στο αυτοκίνητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Ασφαλιση ενα αυτοκινητο σε Εθνικη Ασφαλιστικη  απο 20/6/2015 μου ηρθε το εντυπο για ταχυπληρωμη , το πληρωσα απο 15/6 μεσω e-banking απο την μισθοδοσια μου αλλα δεν μου ηρθε το ασφαληστηριο ακομα .

 

Σε τυχον λεγχο ειμαι καλυμμενος ? Ενοειται οτι αυριο θα παρω τηλ να δω τι εγινε ...

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασφαλιση ενα αυτοκινητο σε Εθνικη Ασφαλιστικη  απο 20/6/2015 μου ηρθε το εντυπο για ταχυπληρωμη , το πληρωσα απο 15/6 μεσω e-banking απο την μισθοδοσια μου αλλα δεν μου ηρθε το ασφαληστηριο ακομα .

 

Σε τυχον λεγχο ειμαι καλυμμενος ? Ενοειται οτι αυριο θα παρω τηλ να δω τι εγινε ...

 

Ευχαριστω.

όχι δεν είσαι καλυμμένος όσο αφορά έλεγχο εγγράφων. Πρόστιμο περίπου 25€ αν δεν κάνω λάθος για απώλεια εγγράφων (αν έχεις μαζί σου το χαρτί της κατάθεσης. Αν όχι το πρόστιμο είναι μεγάλο (σε βλέπουν ως ανασφάλιστο). Βέβαια εξαρτάται από τον αστυνομικό το όλο σκηνικό.

Για τυχών ζημιά είσαι καλυμμένος καθότι έχεις πληρώσει την ασφάλεια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω.Η ασφαλιστρια μου ειπε ότι με την Αιτηση ασφαλισης που εχω που περιλαμβανει τις καλυψεις , την Ταχυπληρωμη και την αποδειξη πληρωμης (μεσω e-banking) είμαι ενταξει .

 

Επισης ότι οι αστυνομικοι μπορουν on line να δουν αν ένα ΙΧ είναι σφαλισμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω.Η ασφαλιστρια μου ειπε ότι με την Αιτηση ασφαλισης που εχω που περιλαμβανει τις καλυψεις , την Ταχυπληρωμη και την αποδειξη πληρωμης (μεσω e-banking) είμαι ενταξει .

 

Επισης ότι οι αστυνομικοι μπορουν on line να δουν αν ένα ΙΧ είναι σφαλισμενο.

Όπως σου έγραψα, σύμφωνα με τον νόμο δεν είσαι εντάξει. Εξαρτάται από τον αστυνομικό. Με ταχυπληρωμή πελάτη μου του έδωσαν 25Ε πρόστιμο για απώλεια εγγράφων. Για αυτό το ιδανικό είναι να πληρώνεις την ασφάλεια σου 3-4 μέρες πιο νωρίς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως σου έγραψα, σύμφωνα με τον νόμο δεν είσαι εντάξει. Εξαρτάται από τον αστυνομικό. Με ταχυπληρωμή πελάτη μου του έδωσαν 25Ε πρόστιμο για απώλεια εγγράφων. Για αυτό το ιδανικό είναι να πληρώνεις την ασφάλεια σου 3-4 μέρες πιο νωρίς.

 

 

Ευχαριστω.Την ειχα πληρωσει 5 μερες πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω eνα honda jazz 10 ετών , παραβίασε ένας τύπος το στοπ και ευτηχως πήγαινα σιγα, οπότε αν κ εξ οψες δεν φαίνεται ή ζημιά είναι μεγάλη.

Θέλω προφυλακτήρα , τραβερσα , 1 βάση μηχανής 1 φανάρι , γνήσια κάπου 920 ευρώ από την αντ/πεια 400€ κάπου ο προφυλακτήρας κ 290 τ φανάρι , ημιτατιον δεν θέλω ν βάλω κ με αυτά κ μ αυτά π γινονται δεν μπορώ ν πάρω κ μεταχσμενα , γιατί κανένας δεν στέλνει χωρίς ν πάρει χρήμα στο χέρι (είμαι Κρήτη) επειδή είδη τ χω καθυστερήσει παρά πολύ κ δε μπορώ χωρίς αμάξι , τι ποσοστό παλαιότητας θα μ βγάλουν? Παραπάνω από 15% ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά έχω eνα honda jazz 10 ετών , παραβίασε ένας τύπος το στοπ και ευτηχως πήγαινα σιγα, οπότε αν κ εξ οψες δεν φαίνεται ή ζημιά είναι μεγάλη.

Θέλω προφυλακτήρα , τραβερσα , 1 βάση μηχανής 1 φανάρι , γνήσια κάπου 920 ευρώ από την αντ/πεια 400€ κάπου ο προφυλακτήρας κ 290 τ φανάρι , ημιτατιον δεν θέλω ν βάλω κ με αυτά κ μ αυτά π γινονται δεν μπορώ ν πάρω κ μεταχσμενα , γιατί κανένας δεν στέλνει χωρίς ν πάρει χρήμα στο χέρι (είμαι Κρήτη) επειδή είδη τ χω καθυστερήσει παρά πολύ κ δε μπορώ χωρίς αμάξι , τι ποσοστό παλαιότητας θα μ βγάλουν? Παραπάνω από 15% ?

 

Αν και έχω να ασχοληθώ με τμήμα ζημιών καιρό, μάλλον ναι.

Υπολογίζω 25-35%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τα τελευταία χρόνια είμαι στην Anytime μέσω υπολογιστή.

1 φορά τους χρειάτηκα για οδική και με εξυπηρετήσαν γρήγορα.

Μετά με πείραν τηλέφωνο από τα κεντρικά να με ρωτήσουν αν ήμουν ικανοποιημένος η όχι.

Για 1800cc 2008 μοντέλο με οδική βοήθεια κάλυψη από ανασφάλιστο όχημα 102,60 το εξάμηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω.Η ασφαλιστρια μου ειπε ότι με την Αιτηση ασφαλισης που εχω που περιλαμβανει τις καλυψεις , την Ταχυπληρωμη και την αποδειξη πληρωμης (μεσω e-banking) είμαι ενταξει .

 

Επισης ότι οι αστυνομικοι μπορουν on line να δουν αν ένα ΙΧ είναι σφαλισμενο.

Σωστά στα είπε, δες εδώ:

 

Πώς αποδεικνύεται ότι είμαι ασφαλισμένος;

 

Το Ειδικό σήμα ασφάλισης & η Βεβαίωση ασφάλισης καταργούνται.

 

Πλέον δε θα λαμβάνετε Ειδικό σήμα ασφάλισης, αλλά ούτε και Βεβαίωση ασφάλισης.

 

Σε περίπτωση ελέγχου από Αστυνομική Αρχή, αρκεί να δείξετε το Ασφαλιστήριο συμβόλαιό σας το οποίο χρειάζεται να έχετε πάντα στο όχημά σας.

 

Σε διαφορετική περίπτωση, αν δεν έχετε παραλάβει ακόμη το Ασφαλιστήριο συμβόλαιό σας μετά την πληρωμή, χρειάζεται να δείξετε την Απόδειξη Πληρωμής Ασφαλίστρων, και συνοδευτικά την Ειδοποίηση Πληρωμής Ασφαλίστρων, εφόσον την έχετε μαζί σας.

https://www.anytimeonline.gr/portal/neos-nomos-asfalisis

 

Υπόψιν, η απόδειξη πληρωμής ασφαλίστρων ισχύει σαν αποδεικτικό μόνο για 5 ημερολογιακές ημέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδες ποια ειναι φθηνη ασφαλεια;

 

Τωρα εχω interamerican αλλα πολυ ακριβη.

 

Του ειπα νομικη οδικη θραυση,αυτος εβαλε ολικη μερικη κλοπη τρομοκρατικες ενεργειες φυσικα φαινομενα κλπ ολα σχεδον για 1600 10ετιας το εξαμηνο δινω 200€ θεωρω οτι ειναι πολλα.

 

Ειδα για europisti αλλα εχει πολλες απαλλαγες και δεν με ικανοποιει αν και φθηνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ποια ειναι φθηνη ασφαλεια;

 

Τωρα εχω interamerican αλλα πολυ ακριβη.

 

Του ειπα νομικη οδικη θραυση,αυτος εβαλε ολικη μερικη κλοπη τρομοκρατικες ενεργειες φυσικα φαινομενα κλπ ολα σχεδον για 1600 10ετιας το εξαμηνο δινω 200€ θεωρω οτι ειναι πολλα.

 

Ειδα για europisti αλλα εχει πολλες απαλλαγες και δεν με ικανοποιει αν και φθηνη

 

Καλη τιμή, πλέον οι τιμές μεταξύ διαφορετικών ασφαλιστικών έχουν ελάχιστες διαφορές μεταξύ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...