Προς το περιεχόμενο

Ασφάλεια Αυτοκινητου


Arxon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 6 μήνες μετά...

φτηνό ασφάλιστρο έχει το anytime http://www.anytimeonline.gr μπορείς να ασφαλιστείς μέσω internet ή να τους τηλεφωνήσεις. έχω εκεί το αυτοκίνητό μου και τώρα θα ασφαλίσω τη μηχανή που θα πάρω και για κλοπή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

εγω παιδια κάνω ασφάλειες και εχω δει οτι το πιο φτηνο για μικτη με απαλλαγη 250 ? ειναι η υδρόγειος.αλλα μονο για μικτή.πολυ καλη εταιρεία και πολυ φτηνό ασφάλιστρο έχει η ΑΙG.εκεί κάνω τα περισσότερα αυτοκίνητα.Για αλβανούς ή παλια αυτοκίνητα η καλύτερη είναι η ιντεραμέρικαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παιδια κάνω ασφάλειες και εχω δει οτι το πιο φτηνο για μικτη με απαλλαγη 250 ? ειναι η υδρόγειος.αλλα μονο για μικτή.πολυ καλη εταιρεία και πολυ φτηνό ασφάλιστρο έχει η ΑΙG.εκεί κάνω τα περισσότερα αυτοκίνητα.Για αλβανούς ή παλια αυτοκίνητα η καλύτερη είναι η ιντεραμέρικαν.

 

Σωπα ρε εσυ που εισαι ελληνας πας πιο φτηνα ασφαλιστρα και ο αλβανος παει σε ιντεραμερικαν που ειναι πιο ακριβη? Ελεος συνελθετε ρεεεεεε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άραγε κοίταξε κανείς ποτέ στους ισολογισμούς της Εγνατίας πριν κλείσει, τα αποθεματικά τους για εκκρεμείς ζημιές?

 

Τώρα αν και παλιό post ένα έχω να πω: Απλά αναρωτηθήτε γιατί το ασφάλιστρο της Υδρογείου (για απλή ασφάλεια) είναι το μισό απο τις "ακριβές" ασφαλιστικές για τον ΙΔΙΟ κίνδυνο προς ασφάλιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άραγε κοίταξε κανείς ποτέ στους ισολογισμούς της Εγνατίας πριν κλείσει, τα αποθεματικά τους για εκκρεμείς ζημιές?

 

Τώρα αν και παλιό post ένα έχω να πω: Απλά αναρωτηθήτε γιατί το ασφάλιστρο της Υδρογείου (για απλή ασφάλεια) είναι το μισό απο τις "ακριβές" ασφαλιστικές για τον ΙΔΙΟ κίνδυνο προς ασφάλιση.

 

Αυτος ειναι ο Ελληνας ρε φιλε θα κοιταξει το φτηνο και τιποτα αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος ειναι ο Ελληνας ρε φιλε θα κοιταξει το φτηνο και τιποτα αλλο.

 

Lol, ναι ρε φίλε έτσι είναι, και όταν σκάει το κανόνι ο "πονηρός" Έλληνας μεταλλάσεται σε ένα άβγαλτο αθώο αγαθό όν που διαμαρτύρεται και φωνάζει "δεν το 'ξέρα με κοροϊδέψανε οι απατεώνες" ;)

 

Υ.Γ.

Ο Αλβανός όπως είπε ο προηγούμενος πάει σε ακριβότερες γιατί έχουν μάθει οι άνθρωποι καλύτερα απο τους Ελληνάρες πως ότι πληρώνεις παίρνεις σε τούτη τη ζωή.

Απ΄την άλλη βλέπεις τα τσακάλια τα δικά μας με αυτοκίνητα 60.000 ευρώ και με ασφάλειες τύπου "Εγνατία", να κυκλοφορούν μην έχοντας καν νομική προστασία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή γιατί αν γινει τρακάρισμα με τραυματισμό ,η θάνατο,οι φθηνές ασφάλειες δεν σε καλύπτουν με ικανοποιητικά ποσα και μπορει να καταστραφείτε,τα δικαστηρια εκδικαζουν πολυ μεγαλα ποσα που θα κληθειτε να τα βαλετε απο τη τσεπη σας.Για τρακάρισμα με υλικές ζημιες μονο δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα με τις φτηνές,αλλα αν σου κάτσει ?? :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι οι καλύψεις για σωματικές βλάβες και υλικές ζημιές είναι ίδιες σε όλες τις εταιρείες και καθορίζονται από το κράτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή γιατί αν γινει τρακάρισμα με τραυματισμό ,η θάνατο,οι φθηνές ασφάλειες δεν σε καλύπτουν με ικανοποιητικά ποσα και μπορει να καταστραφείτε,τα δικαστηρια εκδικαζουν πολυ μεγαλα ποσα που θα κληθειτε να τα βαλετε απο τη τσεπη σας.Για τρακάρισμα με υλικές ζημιες μονο δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα με τις φτηνές,αλλα αν σου κάτσει ?? :fear:

 

δε νομιζω οτι ισχυει αυτο σε καμια περιπτωση

εισαι σιγουρος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειχα διαβασει σε ενα φορουμ,εψαχνα τοτε να δω πως θα παρω τα λεφτα μου απο εναν με Ιντερσαλονικα που ειχε χτυπησει τον θειο μου..Θα ρωτησω τον ασφαλιστη μου για να το σιγουρεψω....Μεγαλο πραγμα ειναι να πληρωνει η ασφαλεια δικηγορο να σε εκπρωσωπησει στο δικαστηριο ,αν κανεις δικαστηριο εναντια στην αλλη εταιρια.Ετσι σε αποζημιωνουν πιο γρηγορα γιατι δεν μπορουν να πονταρουν στο οτι δεν θα τους τρεξεις λογω εξοδων.Εγω παντως και στα 3 ατυχηματα που ειχα αποζημιωθηκα απο μικρες εταιριες.Η καλυτερη ηταν η Ολυμπια Βικτορια που δεν μου ειπε κιχ και πληρωσε 100% .Μετα η Ιντερσαλονικα 2 φορες αλλα στη μια ηταν τραυματισμος με μοτοσυκλετα και επειδη ειμαι και ιατρος ,παλι πληρωσαν ολα τα εξοδα νοσηλιας ,τα ορθοπεδικα μου ,τους χαμενους μισθους μου και το μηχανακι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λες είναι άλλο θέμα και έχει να κάνει με το πόσο εύκολα πληρώνει η κάθε εταιρεία.

Πολλές κάνουν ότι μπορούν για να μην πληρώσουν και αυτός είναι ο κυριώτερος λόγος που κλείνουν συνέχεια ασφαλιστικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Σωπα ρε εσυ που εισαι ελληνας πας πιο φτηνα ασφαλιστρα και ο αλβανος παει σε ιντεραμερικαν που ειναι πιο ακριβη? Ελεος συνελθετε ρεεεεεε.

 

οχι αγαπητέ μου.Πριν βγάλεις συμπερασμα ρώτα.εγώ ειπα οι αλβανοι ιντεραμέρικαν γιατι εκεί έχει δωρεάν πρασινη κάρτα και δωρεάν οδική βοήθεια και σε πληροφορώ οτι σε πακετο χρηματοδότησης είναι η πιο φτηνη και η πιο καλη που έχω. :devil::eek::shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...