Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τις τελευταίες μέρες, σε mixed fruit muesli  (Master Crumble) του ενός κιλού, βρήκα 3 φορές που δοκίμασα να το φτιάξω, κάτι ιδιαίτερα σκληρό που δεν μπόρεσα να εντοπίσω στη μασημένη τροφή και φυσικά πέταξα το υπόλοιπο.

Χτες αδειασα  στο τραπέζι το υπόλοιπο που υπήρχε στη σακούλα της αρχικής συσκευασίας

και βρήκα κομματάκι σκληρού πλαστικού, πορτοκαλί χρώματος, πάχους περίπου 1x1 χιλιοστά και μήκους 4-5 χιλιοστά.

(Ενημερώθηκε το κατάστημα αγοράς σήμερα)

H συσκευασία γράφει ημερομηνία λήξης 11.5.2016 και από κάτω 134  09:22.

 

Εγώ θυμάμαι πριν από καμιά 10αριά χρόνια, που ένας άνθρωπος βρήκε στο άνοιχτο κουτάκι της κόκα κόλα του μία ψόφια μύγα. Δεν θυμάμαι ακριβώς τι αποζημίωση διεκδίκισε οπότε δεν μπορώ και να πώ-απλά θυμάμαι σαν τώρα τη σκέψη μου:

 

"καλά αυτός θα πίνει τσάμπα κόκα κόλα τουλάχιστον για 70 χρόνια από σήμερα".

 

Σοβαρά τώρα. Και μάλλον όντως έτσι είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανονικα πρεπει να γινει αναφορα και ελεγχος απο ΕΦΕΤ και αποσυρση της παρτιδας.

 

http://www.efet.gr/portal/page/portal/efetnew/consumers/submit_complaint

 

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Το πρόβλημα είναι ότι τα αγοράζω μαζεμένα (3-4 μαζί), το φαινόμενο παρουσιάστηκε στην τελευταία συσκευασία

και σε 2 καταστήματα που κοίταξα σήμερα, η παρτίδα αυτή έχει φύγει προ πολλού από τα ράφια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θυμάμαι πριν από καμιά 10αριά χρόνια, που ένας άνθρωπος βρήκε στο άνοιχτο κουτάκι της κόκα κόλα του μία ψόφια μύγα. Δεν θυμάμαι ακριβώς τι αποζημίωση διεκδίκισε οπότε δεν μπορώ και να πώ-απλά θυμάμαι σαν τώρα τη σκέψη μου:

 

"καλά αυτός θα πίνει τσάμπα κόκα κόλα τουλάχιστον για 70 χρόνια από σήμερα".

 

Σοβαρά τώρα. Και μάλλον όντως έτσι είναι.

 

Kαι πως απεδειξε οτι δεν εριξε ο ιδιος τη μυγα μεσα? Αν ειναι να το κανω κι εγω να κερδισω αποζημιωση.

 

Παντως το να πινεις κοκα κολα 70 χρονια, εστω και τσαμπα, δεν ειναι πλεονεκτημα. Καταδικη ειναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θυμάμαι πριν από καμιά 10αριά χρόνια, που ένας άνθρωπος βρήκε στο άνοιχτο κουτάκι της κόκα κόλα του μία ψόφια μύγα. Δεν θυμάμαι ακριβώς τι αποζημίωση διεκδίκισε οπότε δεν μπορώ και να πώ-απλά θυμάμαι σαν τώρα τη σκέψη μου:

 

"καλά αυτός θα πίνει τσάμπα κόκα κόλα τουλάχιστον για 70 χρόνια από σήμερα".

 

Σοβαρά τώρα. Και μάλλον όντως έτσι είναι.

 

 

Και σε μένα προ 20ημέρου βρέθηκε έντομο μέσα σε κουτάκι κόκα κόλας ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗΣ. Δανέζικη.....

 

Αναρωτιέμαι αν επιτρέπεται να κυκλοφορεί στην ελληνική αγορά άλλη κόκα πέρα από της 3Ε.

 

Σε σουβλατζίδικο μου την σέρβιραν! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα απο τα αρνητικα της αλυσιδας Lidl παντως, ενω σε τοσα θεματα ειναι μια χαρα,

ειναι οτι δεν θελουν να βαλουν καμια δυνατοτητα ηλεκτρονικων αγορων.

Εχουμε φτασει στο 2015, ακομη και τα μονιμως βραδυπορουντα ετερα 'ελληνικα' super markets εχουν κανει αρκετα βηματα προς αυτη την κατευθυνση, και το lidl 'αρκειται' στο να αναρτα μονο τα φυλλαδια και τις προσφορες.

Καταλαβαινω βεβαια οτι η 'γραμμη' ερχεται απο το εξωτερικο, αλλα και παλι αυτο δεν παυει να ειναι πραγματικα 'παραξενια' και ακατανοητη ιδιοτροπία.

Δεν ακολουθει ουτε καν διστακτικά προς αυτο τον δρομο.

Δεν θελουν.

Δουλευουν βεβαια, με επιτοπια παρουσια, δεν λεω.

Αλλα το να μενεις στην εποχη του Χατζηχρηστου να 'πωλεις' μονο 'ατακα κι επιτοπου' ή σαν ενα φιλο μου που εχει καταστημα και πουλαει λεκανες και βατραχοπεδιλα διχως την παραμκρη κινηση εκσυγχρονισμου....ειναι στρουθοκαμηλισμος.

Λες κι ειναι τσακωμενοι με το 'online commerce'.

Εχουν ενα μοντελο λειτουργιας, αλλα το να ξορκιζεις την προοδο, δεν ειναι λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι πως απεδειξε οτι δεν εριξε ο ιδιος τη μυγα μεσα? Αν ειναι να το κανω κι εγω να κερδισω αποζημιωση.

 

Παντως το να πινεις κοκα κολα 70 χρονια, εστω και τσαμπα, δεν ειναι πλεονεκτημα. Καταδικη ειναι.

 

Δεν την έριξε, η κάμερα ασφαλείας έδειξε το εξής:

Σερβίρισμα κουτιο->άνοιγμα καπακιού->ελαφριά κατάποση->φτύσιμο/ξέρασμα/ουρλιαχτά->κραυγές αναγούλας και αηδίας.

 

Το να πίνεις κόκα κόλα συνήθως συνοδεύεται με χάμπουργκερ του σούπερ-μάρκετ ή τηγανιτές πατάτες σουβλατζίδικου ή κοτομπουκιές γκούντις ή σάντουιτς γρηγόρης μικρογεύματα. Οπότε καταλαβαίνεις, μόνο από την κόλα δεν κινδυνεύεις.

Και σε μένα προ 20ημέρου βρέθηκε έντομο μέσα σε κουτάκι κόκα κόλας ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗΣ. Δανέζικη.....

 

Αναρωτιέμαι αν επιτρέπεται να κυκλοφορεί στην ελληνική αγορά άλλη κόκα πέρα από της 3Ε.

 

Σε σουβλατζίδικο μου την σέρβιραν! 

 

Ε δεν πρέπει να επιτρέπεται βέβαια.

Κυνήγησε το, πάρε αποζημίωση μπας και σταματήσουν πια να κάνουν γυφτιές-να πληρώσουν κάνα πρόστιμο μιας και μόνο το χρηματικό είναι κίνητρο για να μην δηλητηριάσουν τον κοσμάκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θυμάμαι πριν από καμιά 10αριά χρόνια, που ένας άνθρωπος βρήκε στο άνοιχτο κουτάκι της κόκα κόλα του μία ψόφια μύγα. Δεν θυμάμαι ακριβώς τι αποζημίωση διεκδίκισε οπότε δεν μπορώ και να πώ-απλά θυμάμαι σαν τώρα τη σκέψη μου:

"καλά αυτός θα πίνει τσάμπα κόκα κόλα τουλάχιστον για 70 χρόνια από σήμερα".

Σοβαρά τώρα. Και μάλλον όντως έτσι είναι.

 

Δεν την έριξε, η κάμερα ασφαλείας έδειξε το εξής:

Σερβίρισμα κουτιο->άνοιγμα καπακιού->ελαφριά κατάποση->φτύσιμο/ξέρασμα/ουρλιαχτά->κραυγές αναγούλας και αηδίας.

 

Aαα, μάλιστα πες έτσι ρε παιδί μου [άλλωστε τι ποιο λογικό να πίνεις την κοκα-κολα σου και πάνω από το κεφάλι σου να έχεις μια κάμερα ασφαλείας που να είναι υψηλής ευκρίνειας  ( για να φαίνεται και η μύγα που λες  :-D ) και όλα αυτά μάλιστα πριν 10 χρόνια!!!

 

Έτσι εξηγούνται όλα  Βέβαια και αυτός εδώ που τα λέμε έδωσε ρεσιτάλ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aαα, μάλιστα πες έτσι ρε παιδί μου [άλλωστε τι ποιο λογικό να πίνεις την κοκα-κολα σου και πάνω από το κεφάλι σου να έχεις μια κάμερα ασφαλείας που να είναι υψηλής ευκρίνειας  ( για να φαίνεται και η μύγα που λες  :-D ) και όλα αυτά μάλιστα πριν 10 χρόνια!!!

 

Δεν φάνηκε μύγα, απλά η αντίδραση. Από ότι είπαν οι ειδήσεις που πασπάτευαν το θέμα για πολύ καιρό (δεν ήμουν και αυτόπτης ξέρεις) βρέθηκε μετά. Τέλος, λογικό ένα εστιατόριο κατάστημα ή οτιδήποτε να έχει κάμερες ασφαλείας. Και μην αναφέρεσαι στα 10 χρόνια λες και σου μιλάω για την εποχή του Μ. Αλεξάνδρου, έλεος δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μένα προ 20ημέρου βρέθηκε έντομο μέσα σε κουτάκι κόκα κόλας ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗΣ. Δανέζικη.....

 

Αναρωτιέμαι αν επιτρέπεται να κυκλοφορεί στην ελληνική αγορά άλλη κόκα πέρα από της 3Ε.

 

Σε σουβλατζίδικο μου την σέρβιραν! 

 

Ποιος θα το απαγορευσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...