Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια η αποψη σας για τα προϊοντα στα καταστηματα Lidl; Εχω παθει την πλακα μου με τα αλλαντικα και γαλακτοκομικα προϊοντα που περιεχει, την πολυ φθηνη τιμη τους και την πολυ καλη ποιοτητα τους! Η γαλοπουλα εχει 96% χοιρινο ή γαλοπουλας κρεας! Το ιδιο και το σαλαμι αερος! Τα γιαουρτια επισης πολυ καλα, οπως και τα κασερια! Τα λουκανικα και αυτα περιεχουν μεχρι και 97% κρεας!!

 

Ενω αντιστοιχα ελληνικα προϊοντα δεν περιεχουν ουτε 50% κρεας! Δλδ οι περισσοτερες γαλοπουλες και λουκανικα! Τι ακριβως συμβαινει;

 

 

Συμπληρώνουν τα κενά με άλογο. ΑΠπααππα. Μακριά Αλογίσιο κρέας= Θανάτος.... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποια η αποψη σας για τα προϊοντα στα καταστηματα Lidl; Εχω παθει την πλακα μου με τα αλλαντικα και γαλακτοκομικα προϊοντα που περιεχει, την πολυ φθηνη τιμη τους και την πολυ καλη ποιοτητα τους! Η γαλοπουλα εχει 96% χοιρινο ή γαλοπουλας κρεας! Το ιδιο και το σαλαμι αερος! Τα γιαουρτια επισης πολυ καλα, οπως και τα κασερια! Τα λουκανικα και αυτα περιεχουν μεχρι και 97% κρεας!!

 

Ενω αντιστοιχα ελληνικα προϊοντα δεν περιεχουν ουτε 50% κρεας! Δλδ οι περισσοτερες γαλοπουλες και λουκανικα! Τι ακριβως συμβαινει;

Ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια η αποψη σας για τα προϊοντα στα καταστηματα Lidl; Εχω παθει την πλακα μου με τα αλλαντικα και γαλακτοκομικα προϊοντα που περιεχει, την πολυ φθηνη τιμη τους και την πολυ καλη ποιοτητα τους! Η γαλοπουλα εχει 96% χοιρινο ή γαλοπουλας κρεας! Το ιδιο και το σαλαμι αερος! 

 

http://news24gr.blogspot.gr/2012/03/lidl.html 

 

Προφανώς και τα κόκκαλα θεωρούνται ψαχνό στο Lidl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To link δεν υπαρχει, οσο για τα σχολια, κανενα επι του θεματος.. Απο βιασυνη εκανα καποια λαθη και αμεσως να τρολαρετε.. Σοβαρες απαντησεις υπαρχουν;

 

 

(Εννοειται οτι οσοι τρολλαρουν τρωνε αναφορα ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τρωω σοκολατες, κεικ και παγωτα επισης πολυ καλη ειναι για μενα η freeway cola και παμφθινη.

Επισης εχει πολυ καλες σκυλοτροφες συγκεκριμενα την optidog.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να κάνω edit για κάποιο λόγο το προηγούμενο post μου.

 

http://news24gr.blogspot.gr/2012/03/lidl.html

 

Λες τα κόκκαλα τα μετράνε ως ψαχνό και να βγάζουν 97% κρέας?

Στήθος κοτόπουλο άμα πάρεις δεν έχει καθαρό κρέας 97%..οπότε κάπου κάτι δεν στέκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να κάνω edit για κάποιο λόγο το προηγούμενο post μου.

 

http://news24gr.blogspot.gr/2012/03/lidl.html

 

Λες τα κόκκαλα τα μετράνε ως ψαχνό και να βγάζουν 97% κρέας?

Στήθος κοτόπουλο άμα πάρεις δεν έχει καθαρό κρέας 97%..οπότε κάπου κάτι δεν στέκει.

lol

δεν εννοούν ότι το 97% του ζώου το έκαναν γαλοπούλα καπνιστη

αλλα

η γαλοπούλα καπνιστή αποτελείτε από 97% γαλοπούλα και το άλλο 3% από συντηρητικά προφανώς.

 

το θέμα είναι πόσο αυτά τα νούμερα είναι αληθινά.

και αυτό που λες περί κοκάλων ναι ισχύει, τα πολτοποιούν και τα προσθέτουν στο τελικό προϊών, όχι πάντα βεβαια

και για όλα αυτά ποτε δεν θα είμαστε σίγουροι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεδομένου ότι πριν λίγο καιρό πουλούσαν αλλαντικά στα οποία ο ΕΦΕΤ βρήκε e-coli και αρνήθηκαν στην ψύχρα να τα αποσύρουν (αν και το έκαναν αργότερα), εγώ δεν θα τους εμπιστευόμουν. Αν και ψωνίζω μερικά πράγματα από εκεί (έχει πολύ φτηνά Korn Flakes, αναψυκτικά-τσαϊ, ψωμί του τοστ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 φορες εκανα το λαθος να παω αλλα δεν πηρα τιποτα και ουτε προκειται να ξαναπαω στο θλιβερο αυτο μαγαζι

αχαχα ακριβώς το ίδιο έχω κάνει.... και εγώ και τις δύο φορές βγήκα χωρίς τίποτα...

 

Να νε καλά ο Μασούτης FTW :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το lidl αξιζει μονο για καμια ηλεκτρικη συσκευή της πλάκας, γενικα για οτιδήποτε εκτος απο φαγώσιμο.

Φυσικά άμα έχεις ασφαλίσει και το σπίτι σου για πυρκαγιά...είναι ότι πρέπει μετά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το lidl αξιζει μονο για καμια ηλεκτρικη συσκευή της πλάκας, γενικα για οτιδήποτε εκτος απο φαγώσιμο.

 

εχει και καλα τροφιμα , δεν ειναι ολα μαπα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...