Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ούτε εμένα μου αρέσουν τα αλλαντικά του lidl, βασικά μόνο γαλοπούλα fouantre του υφαντή τρώω.Το γιαούρτι τους όμως πχ όπως και το χαλουμάκι είναι καλά!

 

Όσο για τις ελληνικές εταιρίες, προϊόντα με άλογο απο υφαντή και νίκα:

http://portal.efet.gr/images/efet_res/docs/Food_Incidents/Horse_meat/Recalls/F23416_deltiotypou_210313.pdf

 

και απο πασσιά:

http://portal.efet.gr/images/efet_res/docs/Food_Incidents/Horse_meat/Recalls/F26702_14-3-2013.pdf

 

έχει μερικές ανακοινώσεις ακόμη, δεν πήρε το μάτι μου για ελληνικό lidl κάτι.Πιθανότατα να έχουν και αυτοί όμως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάντως έχω lidlοφοβία.

 

Και αν πάω σε σπίτι και μου τραταρουν κάτι από εκεί, αμέσως ο ουρανίσκος το καταλαβαίνει και τσινάει.

 

Την προσπάθεια μου την έκανα να ρίξω το κόστος φαγητού δοκιμάζοντας lidloproducts αλλά ΔΕΝ!!!!

 

Μοναδική εξαίρεση ο Χαλβάς του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοναδική εξαίρεση ο Χαλβάς του.

Αυτός ο χαλβάς; :P

Και εγώ τον έχω πάρει αρκετές φορές πάντως, αν και όλοι οι φτηνοί ίδιοι μου φαίνονται. Σαν λάτρης του χαλβά βέβαια ακόμα και σκατά να είναι εγώ τον απολαμβάνω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ο χαλβάς; :PΚαι εγώ τον έχω πάρει αρκετές φορές πάντως, αν και όλοι οι φτηνοί ίδιοι μου φαίνονται. Σαν λάτρης του χαλβά βέβαια ακόμα και σκατά να είναι εγώ τον απολαμβάνω :P

Oh fuck!!!!

 

Μόνο χαρτια λοιπόν!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει και καλα προιοντα ρε παιδες μην τα ισοπεδονουνε ολα..

 

Ξηρους καροους, πατατακια, μερικα αλλαντικα, γιαουρτι(σεργαλ), κριμ κρακερ, χαρτικα, μερικες μπυρες, λουκανικα αρκει να μπορεις να φας κατι εναλλακτικο εκτος του βραστου και το χωριατικο, αλοιφες-> η χτυπιτη δεν παιζεται, σοκολατες και πολλα αλλα που δεν συγκρινονται οπου με τις τιμες ουτε με την ποιοτητα των αλλων καταστηματων που βγαζουν προιοντα με δικο τους ονομα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να κατσω να το διαβασω ολο!!

αλλα εχεις δικιο..  το επομενο παρτυ που θα κανεις παρε κρεατα λαχανικα σαλτσες κασερια τυρια ολα απο τα lidl.. 

 

"η τακτικη του να διαφωνεις για να διαφωνεις απλα για να διαφωνεις πως λεγεται?"

 

(...τί λέει αυτός ρε Αντώνη, ε. Πού να έγραφα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ σνετόνι...Α, οι νέοι σήμερα.)

 

...δε με εκπλήσσει. Και για τα Lidl έχεις άποψη χωρίς καν να είναι δική σου. Το δικό μου ποστ θα κάτσεις να διαβάσεις τώρα πριν το κρίνεις...; Σιγά.

 

Πάρτι; Χμμμ.

...έναν εφοριακό στον κύριο παρακαλώ.

 

Κατά τ' άλλα, (και) απ' τα κωλογερμανομάγαζα τρώω (μαζί με Μαρινόπουλους. Και λαϊκή. Για πιο πάνω, δε με παίρνει) εδώ και σχεδόν 15 χρόνια που στήσανε τσαρδί. Κι όπως βλέπεις, είμαι ακόμα ανάμεσά σας. Εκτός κι αν εννοούσες ότι οι καλεσμένοι είναι που θα λακίσουν όταν καταλάβουν : Όχι ότι κάνω πάρτια, αλλά και να έκανα, εκ των πραγμάτων τα άτομα που θα φώναζα δεν θα το έβλεπαν το πράγμα όπως πχ εσύ (επιαφανειακά δηλαδή).

 

Την τακτική που ρωτάς, τρόλινγκ τη λένε. Έτσι για να ξέρεις τί κάνεις.

 

 

...α, και τώρα που το θυμήθηκα : τα σούπερ-μάρκετ, διαθέτουν προϊόντα. Δεν κατασκευάζουν (σε γενικές γραμμές). Τα αλόγατα που λες (για ΙΚΕΑ κι όλας), του Υφαντή και του Νίκα ήταν. Όχι "του Lidl" ή του όποιου μάρκετ. Επίσης, μια και είπες για πρόβατα, τα κυκλώματα των τροφίμων, δίνουν και παίρνουν παντού και πάντα. Αν νομίζεις ότι επειδή μερικά πράγματα δεν φτάνουν στ' αυτιά σου, είναι και καθαρά, γελιέσαι. Όπως επίσης το να νομίζεις πως ούτως ή άλλως, σε μεγάλες αλυσίδες παραγωγής, μπορούν τα πάντα να είναι πάντα αγνοπαρθένα, είναι αστείο. Είναι σα να μου λες ότι όταν πιάνεται κάποιος ντοπέ, καθάρισε το (ανάλογο) άθλημα....Το τί μικρόβιο και αλλοιωμένο και συντηρητικό έχεις φάει και θα φας και απλά δεν θα το γνωρίζεις, δεν λέγεται. Αλλά μη σου χαλάω άλλο την εντύπωση.

Μπεεέ!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, το καλυτερο, αν και ειναι υποκειμενικο κι ουτε μπορουμε παντα να το ξερουμε πόσο καλυτερο ειναι τελικα, το ξερουμε ολοι.

Αλλα εδω που φτασαμε οικονομικά, με την κριση, εγω λεω δοξα το θεω που μπορω και ψωνιζω εστω κι απο το lidl.

Γιατι ετσι οπως μας καταντήσανε, σε λιγο μπορει να μην μπορω να ψωνισω ουτε απο τα lidl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...