Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι αστικός μύθος οτι καποτε τα λιντλ δεν ειχαν ζάχαρη? Εννοω οτι γενικως δεν εφερναν ζαχαρη φυσικα οχι οτι ξεμειναν

 

Ισως οχι. 

Οταν ανοιξαν τα Λιντλ, ειχαν σχεδον αποκλειστικα προιοντα γερμανικων εταιριων, και σχετικα μικρη γκαμα απο προιοντα που συνηθως βλεπεις σε ενα σουπερ μαρκετ. Με τον καιρο και βλεποντας τις αναγκες του κοινου, αυξησαν κατα πολυ τη γκαμα τους. Οποτε το να μην εχουν ζαχαρη δεν το θεωρω αστικο μυθο.

Ακομη και τωρα (τουλαχιστον στα δυο δικα μας στην πολη μου), δεν εχει καθολου εσπρεσσο, οπως και δεν εχει σκουπες και κονταρια για αυτες (απο αυτα που θυμαια αυτη τη στιγμη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

«Το φηνό το κρέας το τρών' οι σκύλοι», λέει ο σοφός λαός μας.

Πλέον όμως που ο λαός μας έγινε σοφότερος λέει "ότι πληρώσεις παίρνεις" και "value for money". Που ισχύουν και τα δύο, παρόλο που το ένα αναιρεί το άλλο!

 

Και στις μπαταρίες, η «φθήνια» συνήθως μεταφράζεται σε χαμηλού εώς μηδενικού επιπέδου Quality Control με αποτέλεσμα να φτάνουν αρκετά κομμάτια σε retail shops όπως αυτά που σου 'τυχαν Joshua21. Αλλά ο πολύς κόσμος δεν έχει πολύμετρο διαθέσιμο, όπως εσύ... ;)

Εγώ θα έλεγα ότι η φθήνια στις μπαταρίες συνήθως μεταφράζεται σε μικρή διάρκεια ζωής. Ειδικά για τις συγκεκριμένες μπαταρίες που ανάλογα την εφαρμογή θα έπρεπε να έχουν διάρκεια ζωής που ξεπερνάει τα 10 χρόνια και φτάνει τα 15(πχ μητρικές πλακέτες, ρολόγια seiko quartz).

 

Όσο για μένα δεν έκανε καμία διαφορά το πολύμετρο, απλά την έβαλα σε ένα συγκεκριμένο τηλεκοντρόλ και δεν δούλεψε. Το ίδιο θα διαπίστωνε και ο πολύς ο κόσμος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις 20/11 παιζει λαμπες οικονομιας http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?id=444

 

θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει παρει να μου πει αν εχουν αμεση αποκριση φωτισμου στο ανοιγμα..?

ενημερωτικα επειδη πηγα και πηρα για 2ε ειναι καλες. θετικα:καλη αποδοση για την καταναλωση τους.   Αρνητικα:στην ε27 15watt στην αρχη που ανοιγει το φως ειναι πολυ κιτρινο αλλα μετα απο 2 λεπτα οκ.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν νομίζω να καίγονται τόσο εύκολα

Πάντως για χώρους που θέλω συχνά φωτισμό θα έπαιρνα Phillips, μπορεί να είναι 2-3Ε ακριβότερες αλλά ακόμη και το φως έχει ποιότητες.Έπειτα οι λάμπες κρατάνε για χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πήρα 3 να τις δοκιμάσω..

 

Ενα ηλεκτρικό καρφωτικό της parkside που είχε φέρει (οχι το άσπρο) το γκρι pet25A1 θυμάστε τι τιμή είχε; 

 

Αν εχει ξεμείνει σε κανένα κατάστημα προς Βόρεια Προάστεια Αττικής πείτε το. Ειχε στα μελίσσια την προηγούμενη εβδομάδα και λέει τα μαζέψανε για επιστροφή. Επίσης η τηλεφωνική εξυπηρέτηση δεν είναι και τόσο εξυπηρέτηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος απο τους ανθρωπους του Lidl πρεπει να διαβαζει το τοπικ μου...

Αλλιως δεν εξηγειται οτι ειδα σημερα για πρωτη φορα στην δεκαετη ιστορια των επισκεψεων μου στο Lidl,

να διαθέτει και.....μουστοκούλουρα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ποτε μα ποτε δεν εχω βρει πιτες για σουβλακι.

Τοσα ψυγεια εχει,χαθηκε ο κοσμος να φερουν.και αυτα

 

Εφεραν, προχτές είδα! Είναι στο ψυγείο με τις ζαμπονοτυρόπιτες και τα σφολιατοειδή.

Είναι μάλιστα με το γνωστό πράσινο ταμπελάκι "ΝΕΟ" επάνω στην τιμή (την οποία τιμή ...δεν θυμάμαι :whistle: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφεραν, προχτές είδα! Είναι στο ψυγείο με τις ζαμπονοτυρόπιτες και τα σφολιατοειδή.

Είναι μάλιστα με το γνωστό πράσινο ταμπελάκι "ΝΕΟ" επάνω στην τιμή (την οποία τιμή ...δεν θυμάμαι :whistle: )

Την Τρίτη τις είδα και εγώ, τιμή προσφοράς 19 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο αδαής είσαι ρε φίλε!! 

ευχαριστω που εψαξες 50 σελιδες και 1μιση χρονο πριν για να ανακαλυψεις την αγνοια μου, την εκθετεις με μία ρητορική ερωτηση (γιατί είμαι πολύ αδαής αυτό είναι γνωστό τοις πάσι)  αλλα δε μου λες και σε τι εκανα λαθος να μαθουν και αλλοι. Οχι τιποτα αλλο μην φαρμακωθεί κανεις απο την Ερμης, χέστηκα για μένα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...