Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Την Πέμπτη φέρνει τα αθλητικά παπούτσια Kappa με 15 ευρώ το ζευγάρι!!! Έχω πάρει στο παρελθόν το δερμάτινο το μαύρο όταν το είχαν φέρει με 20 και είμαι απόλυτα ευχαριστήμενος! Απίστευτη ποιότητα σε εξευτελιστική τιμή. Τώρα που τα έχει 15 θα στείλω να μου πάρουν και σε γκρι γαλάζιο ένα ζευγάρι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Πέμπτη φέρνει τα αθλητικά παπούτσια Kappa με 15 ευρώ το ζευγάρι!!! Έχω πάρει στο παρελθόν το δερμάτινο το μαύρο όταν το είχαν φέρει με 20 και είμαι απόλυτα ευχαριστήμενος! Απίστευτη ποιότητα σε εξευτελιστική τιμή. Τώρα που τα έχει 15 θα στείλω να μου πάρουν και σε γκρι γαλάζιο ένα ζευγάρι!

 

Κι εγω πηρα το μαυρο, απαιχτο.

Το γκρι ειναι δερματινο ή υφασμάτινο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα άλλα χρώματα είναι υφασμάτινα φίλε μου. Θυμάμαι οτι την τελευταία φορά ήμουν σε δίλημμα γιατί μου άρεσε περισσότερο το μπλε-γκρι σαν χρώμα αλλά το δερμάτινο σε υφή. Τώρα θα στείλω την αδερφή μου που είναι Ελλάδα να μου πάρει και τα μπλε-γκρι να τα χω και τα δύο. :)  Τρομερά βολικά για τρέξιματάκι ή για χαλαρές εξόδους για καφεδάκι και  βόλτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμιά φωτό παίζει με το παπουτσάκι να το δω? εαν είναι το παρω και εγω

 

Κατεβασε το φυλλαδιο του Lidl, τα εχει.

Το θεμα ειναι ποιος θα προλαβει να παρει! Λιγα τα κομματια, πολλοι οι ενδιαφερομενοι, ως συνηθως με τις προσφορες του lidl.

:(

Όλα τα άλλα χρώματα είναι υφασμάτινα φίλε μου. Θυμάμαι οτι την τελευταία φορά ήμουν σε δίλημμα γιατί μου άρεσε περισσότερο το μπλε-γκρι σαν χρώμα αλλά το δερμάτινο σε υφή. Τώρα θα στείλω την αδερφή μου που είναι Ελλάδα να μου πάρει και τα μπλε-γκρι να τα χω και τα δύο. :)  Τρομερά βολικά για τρέξιματάκι ή για χαλαρές εξόδους για καφεδάκι και  βόλτες.

 

Thanks για τη διευκρινηση.

Οντως αξιζουν, απλα να πχ με βροχερες μερες το υφασματινο με το παραμικρο σου περνα την υγρασια στα ποδια, ενω η δερματίνη τουλαχιστον στο κρατα στεγανο.

Για γενικη χρηση ομως, με μη βροχερο καιρο, δεν νομιζω να υπαρχει στην αγορα καλυτερο value for money.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα άλλα χρώματα είναι υφασμάτινα φίλε μου. Θυμάμαι οτι την τελευταία φορά ήμουν σε δίλημμα γιατί μου άρεσε περισσότερο το μπλε-γκρι σαν χρώμα αλλά το δερμάτινο σε υφή. Τώρα θα στείλω την αδερφή μου που είναι Ελλάδα να μου πάρει και τα μπλε-γκρι να τα χω και τα δύο. :)  Τρομερά βολικά για τρέξιματάκι ή για χαλαρές εξόδους για καφεδάκι και  βόλτες.

τα νούμερα πώς πάνε; αν φοράς 43-44 αθλητικό σε αυτά τι παίρνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μποτακια Livergy που φερνει, τα εχει αγορασει κανεις;

Βεβαια, ειναι 'ορειβατικο' στυλ, δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι αδιαβροχα.

 

Θα προτιμουσα τα μποτακια kappa, πιο casual, αλλα τελευταια φορα που τα ειχε φερει ηταν τον Σεπτεμβριο, ποιος ξερει αν θα τα ξαναφερει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πάρει livergy μποτάκια, αν τα προσέξεις είναι πολύ καλά.

 

Αν λέμε για τα δερμάτινα, θέλουν κατα καιρούς λίγο πέρασμα με ένα ειδικό κερί και είσαι αρχηγός -αποκλείεται να μην έχεις αγοράσει κάποτε, πάντως υπάρχει σε όλα τα μαγαζιά κ είναι συνήθως σαν βερνίκι.

 

Αν λες για τα νάυλον, για μέσα στην πόλη μια χαρά είναι, κρατάνε. Μη τα πας στο βουνο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πάρει livergy μποτάκια, αν τα προσέξεις είναι πολύ καλά.

 

Αν λέμε για τα δερμάτινα, θέλουν κατα καιρούς λίγο πέρασμα με ένα ειδικό κερί και είσαι αρχηγός -αποκλείεται να μην έχεις αγοράσει κάποτε, πάντως υπάρχει σε όλα τα μαγαζιά κ είναι συνήθως σαν βερνίκι.

 

Αν λες για τα νάυλον, για μέσα στην πόλη μια χαρά είναι, κρατάνε. Μη τα πας στο βουνο. :P

 

Ωραιες επιλογες και τα μεν και τα δε, αλλα δεν θυμαμαι προσφατα να τα εχω δει στους καταλογους τους.

 

Αυτη τη βδομαδα εχει αυτα, σαν σχεδιο δεν με ενθουσιαζουν, αλλα σαν τιμη ειναι πολυ καλα, και αν ειναι και αδιαβροχα θα το σκεφτω σοβαρα. Δεν ξερω βεβαια ποσο ανετα, καλα ειναι, αν και μαλλον τα livergy εχουν στανταρντ ποιοτητα.

Αυτα εδω εχει

b46ikn.jpg

 

Πως σου φαινονται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ δεν τα ξέρω καθόλου τα συγκεκριμένα. Φαίνονται καλύτερα από τα νάυλον πάντως και τα νάυλον οπως σου είπα είναι οκ.

 

Πάντως για την άνεση που ρωτάς, τα livergy είναι φαρδιάς φόρμας παπούτσια, πχ. το 44άρι είναι σαν 44+κάτι, επομένως δεν έχεις δυσάρεστες εκπλήξεις που έχω συναντήσει σε άλλα κινέζικα φασόν. Συνήθως δε, έχουν πολύ καλούς πάτους ανατομικούς με σκληρά γυρίσματα στη φτέρνα και έξτρα μαξιλαράκι στο πέλμα. Εχω πάρει ζευγάρι livergy και το φόρεσα επιτόπου όταν πήγα στο αυτοκίνητο, πράγμα σπάνιο για παπούτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διατριβή έχουμε κάνει...

Τελικα με το θεμα 'προσφορες', υπαρχει 'γραμμη' απο το Lidl για το τι θελουν, αλλα αυτο πιθανως προκαλει και μια μερικη συγχυση στους καταναλωτες. Εξηγούμαι:

Ανακαλυψα οτι το online εβδομαδιαιο φυλλαδιο, διαφέρει από το έντυπο που φτάνει σε ορισμένες περιοχές!
Και μαντέψτε ποιο ισχύει, σε περίπτωση 'ασυμφωνίας' εντυπων: το έντυπο!!!!
Γι'αυτο εβλεπα κατι στο pdf, και πηγαινα στο καταστημα και δεν υπηρχε ιχνος!

Το pdf απευθυνεται μεν σε ολη την Ελλαδα, και η πλειοψηφια των εβδομαδιαιων προσφορων, οντως παει σε ολα τα καταστημα. Οχι ομως ολες.

Πχ. τα livergy μποτακια που ποσταρα πιο πανω, τα ειδα στο pdf αυτης της εβδομαδας.
Στον έντυπο κατάλογο που άφησαν στο σπίτι μου ομως, πήγα στην αντίστοιχη σελίδα και δεν το έχει! Άρα, αν πάω στο τοπικο κατάστημα κοντα στο σπιτι μου, δεν θα το έχει!!!!!

Αρα σιγουρος, μπορει να εισαι μονο με το εντυπο φυλλαδιο.
Στον ηλεκτρονικο-pdf-site, μπορει και να δεις πραγματα εβδομαδιαιων προσφορων που ποτε δεν θα φτασουν στο κοντινο σου καταστημα!

Παντως θα μπορουσαν να το εχουν καλυτερα οργανωμενο.
Πχ καποιες βδομαδες στο σπιτι μου τυχαινει να μην αφησουν φυλλαδια.
Αρα, δεν εχω ιδεα τι θα φερουν στο καταστημα.
Θα πρεπε πχ να δινεις ΤΚ ή κατάστημα που σε βολευει στο lidl.gr, και να σου βγαζει τι εβδομαδιαιες προσφορες θα φερουν σε αυτο το καταστημα.

Αλλιως η συγχυση ειναι ευκολη.

Καταληγω, σε αυτο που σχολιασε εδω συμφορουμιτης πριν λιγο καιρο γι'αυτες τις προσφορες:
'κράχτες'.

Αφου δεν δεχονται στο lidl μια δυνατοτητα 'κρατησης', δεν φερνουν επαρκες στοκ, και σε μπερδευουν με site και φυλλαδιο.
Καλο value for money αλλα ειναι 'κραχτες' με οτι αυτο σημαινει.
Θελουν να σε βαλουν στο καταστημα οπως και να χει, και το τι θα βρεις απο προσφορες, ουτε που τους νοιαζει. Αρκει να μπεις μεσα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

............................Καταληγω, σε αυτο που σχολιασε εδω συμφορουμιτης πριν λιγο καιρο γι'αυτες τις προσφορες:

'κράχτες'......................................

 

 

Χωρίς να θέλω να προσβάλω την "ανακάλυψή" σου, αυτό ακριβώς δεν είναι παντού και πάντα οι προσφορές;

Κράχτες είτε για να τραβήξουν την προσοχή σε ένα συγκεκριμένο προϊόν που θέλει να "σπρώξει" το Χ κατάστημα, είτε για να σε τραβήξουν να πας στο μαγαζί γενικότερα.

Δηλαδή όταν άλλα supermarket έχουν προσφορά "φέτα 5 ευρώ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ" (και το "αύριο" είναι συνήθως κάποια "νεκρή" καταναλωτικά μέρα όπως πχ Τετάρτη) γιατί το κάνουν; Και μάλιστα σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να σου λένε και "βοδινό Δανίας/Ολλανδίας/Κίνας" και στα ψιλά γράφει "προέλευση προϊόντος αναλόγως διαθεσιμότητας ανά κατάστημα" το οποίο σημαίνει ότι πηγαίνοντας εκεί δεν ξέρεις καν τι μέλει να δεις.

Δυστυχώς σε πολύ κόσμο η λέξη "προσφορά" κλείνει τελείως τις "άμυνες" του εγκεφάλου (ενίοτε κλείνει και τελείως τον εγκέφαλο!!!) και τρέχουν χωρίς να εξετάσουν καθόλου τα της προσφοράς. Όταν παλιότερα δούλευα για ένα φεγγάρι σε γνωστή μεγάλη αλυσίδα έβλεπα στο φυλλάδιό της "προσφορά" το Χ προϊόν στην τιμή που είχε ακριβώς την προηγούμενη μέρα στο ράφι. Και απλά έβαζαν τη λέξη προσφορά (τότε δεν υπήρχε η υποχρέωση ν' αναφέρουν προγούμενη τιμή λιανικής). Ε, γινόταν χαμός για την "προσφορά".

Είναι θέμα ψυχολογίας. Όπως και τα κόκκινα ταμπελάκια (προσφορών) του Lidl (από το οποίο γενικά παίρνω πράγματα, για να μην πω ψέματα). Λοιπόν ο κόσμος τρέχει όπου δει κόκκινο (κάτι σαν ταύρος σε γυαλοπωλείο που λένε) και βλέπω ότι δεν προσέχει καν περιπτώσες όπου η προσφορά είναι αδιάφορη. πχ σοκολάτα Χ πρσσφορά 1,23 1,19. Όπου ναι μεν αξίζει ίσως για κάποιους να την πάρεις αλλά όχι και για να στοκάρεις (αυτό έχω παρατηρήσει ότι γίνεται σε επώνυμα προϊόντα τα οποία συνήθως "κρατάνε" τις τιμές τους)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε, οι προσφορες του Lidl ειναι οντως προσφορες, σε αυτο δεν μπορει να πει κανεις το αντιθετο.

Δεν ειναι ψευτο-προσφορες.

 

Και σε αντιθεση με τα αλλα σουπερ μαρκετ που βγαζουν προσφορες συνηθως μονο σε τροφιμα, αυτοι βγαζουν προσφορες και σε άλλα είδη, πολυ ενδιαφεροντα, σπιτιου, ενδυσης κλπ. Αυτο διαφοροποιεί την κατασταση απο τα αλλα μαγαζια. Ειναι οι προσφορες των 'αλλων', και οι προσφορες του lidl, οταν μιλαμε για σουπερ μαρκετ.

 

Η γεωγραφικη κατανομη των προσφορων παντως, ετσι οπως το εχουν κανει, την θεωρω μπέρδεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...