Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει παρει κανεις τα καρβουνα απο τα lidl??Mιας που ερχεται και το ψησιμο του οβελια ξερει κανεις απο που ειναι καλα?

http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=31582

 

 

Ειχα ακουσει απο καποιον για τα καρβουνα του μασουτη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδια ειχα δει για σημερα προσφορα την 2 λιτρα κοκα κολα 1.11 , πηγε σημερα μια γνωστη ου να μου παρει και της ειπαν οτι δεν υπαρχει τετοια προσφορα παιζει κατι τετοιο δηλαδη να την αποσυραν ?

 

Πηρε σημερα κανενας μηπως αυτη την προσφορα ?

Ναι πηρα εγω και ειχε και αρκετες.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως είχε όρεξη για τρολάρισμα ο υπάλληλος του lidl...

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι ενόψει Πάσχα και με τέτοια τιμή ο κόσμος έπεσε με τα μούτρα να αγοράσει.

 

Εγω σκεφτηκα οτι την ειχαμ καβατσωσει οι υπαλληλοι για παρτυ τους για αυτο ειπε οτι δεν υπαρχει προσφορα.

Αυτο ειναι το σιγουρο, η πεπσι εχει 1 ευρω το 1, 5 λιτρο και παλι γινεται χαμος σκεψου η κοκα κολα τι θα γινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχω παρει την μηχανη espresso silvercrest απο lidl εδω και 1 χρονο περιπου.

 

Πλεον εχει μειωθει πολυ η αποδοση της μηχανης με την εννοια πως βγαζει πολυ αργα τον καφε. Για να γεμισει ενα φλυτζανακι...ξημερωνουμε.

 

Μηπως πρεπει να κανω καμια αφαλατωση ή κατι τετοιο για να επανελθει? Αν ναι πως κανω αφαλατωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρει την μηχανη espresso silvercrest απο lidl εδω και 1 χρονο περιπου.

 

Πλεον εχει μειωθει πολυ η αποδοση της μηχανης με την εννοια πως βγαζει πολυ αργα τον καφε. Για να γεμισει ενα φλυτζανακι...ξημερωνουμε.

 

Μηπως πρεπει να κανω καμια αφαλατωση ή κατι τετοιο για να επανελθει? Αν ναι πως κανω αφαλατωση?

 

Πολυ πιθανο να ειναι αλατα. Το ιδιο ειχα με τη δικη μου τη delonghi. Δοκιμασα ξυδι αλλα δν ειχα αποτελεσμα. Το μονο που μου εκανε δουλεια ειναι το κιτρικο οξυ, το λεγομενο "ξινο" , θα το βρεις σε φακελακια στο σουπερ μαρκετ. Εγω εβαλα δυο τετοια σε ζεστο νερο, γεμισα το δοχειο και το περασα ολο απο τη μηχανη. Το εκανα δυο φορες και πλεον η μηχανη ειναι σαν καινουρια. Μην ξεχασεις μετα να περασεις και 1-2 δοχεια σκετο νερο, ωστε να καθαρισει η μηχανη απο το οξυ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρει την μηχανη espresso silvercrest απο lidl εδω και 1 χρονο περιπου.

 

Πλεον εχει μειωθει πολυ η αποδοση της μηχανης με την εννοια πως βγαζει πολυ αργα τον καφε. Για να γεμισει ενα φλυτζανακι...ξημερωνουμε.

 

Μηπως πρεπει να κανω καμια αφαλατωση ή κατι τετοιο για να επανελθει? Αν ναι πως κανω αφαλατωση?

Μάλλον καθάρισμα-αφαλάτωση θέλει. Πάρε ειδικά φακελάκια από το s/m αλλά να ακολουθήσεις τις οδηγίες της μηχανής και όχι αυτό που γράφει πάνω το καθαριστικό!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από τα lidl γενικά δε ψωνίζω. Πείτε με ψώνιο, μπορεί και να είμαι αλλά έχω ακούσει από παντού ότι έχει κακή ποιότητα. Διάφορες βλακειούλες όμως που έχει για το σπίτι αγοράζω ανά διαστήματα και δεν είχα κάποιο παράπονο. Όταν αγόρασα όμως ένα παγωτό (2-3 φορές) ήταν απλά κάτι άγευστο παγωμένο και ένα κεικ που αγόρασα απλά ένιωθες ζάχαρη και βούτυρο πνιγμένο στην chantilly.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απλά θα πω οτι καλό είναι να κάνουμε οικονομία εκεί που πρέπει. Είναι άθλιο να βλέπεις ατομα να αγοράζουν την κάθε σαπιλα του lidl και καλά για οικονομία και μετα να πηγενουν να δίνουν 600 ευρώ για ενα κινητό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σας αναφερω καποια προσωπικα συμπερασματα

1) Το οτι δοκιμασατε καποια τροφιμα και δε σας αρεσαν δε σημαινει οτι ολα ειναι μαπα. Και εγω ετσι ελεγα στην αρχη αλλα σταδιακα αλλαξα γνωμη. Δηλαδη εχω εντοπισει παρα πολλα ποιοτικα τροφιμα.

2) Για καθε προιον, πχ πορτοκαλαδα εχουν διαφορες μαρκες και τιμες σχετικα αναλογες με την ποιοτητα.

3) Γενικα εχουν καλυτερο λογο ποιοτητας/τιμη σχετικα με αλλα sm

4) Υπαρχει μεγαλη ποικιλια προιοντων απλα δεν ειναι αμεσα διαθεσιμα αλλα ανανεωνονται συνεχως.

5) Θεωρω οτι τα προιοντα τους ελεγχονται περισσοτερο αυστηρα μιας και απευθυνονται σε ολοκληρο ευρωπαικο κοινο

6) Εχουν πολλα ελληνικα προιοντα και πολλα απο αυτα μαλιστα εχουν αριστη ποιοτητα.

7) Μη νομιζετε οτι αυτα που τρωτε απο ελληνικα σουπερ μαρκετ ειναι ολα ελληνικα. Μην ξεχνατε οτι ακομα και ελληνικες εταιριες τροφιμων χρησιμοποιουν ξενες πρωτες υλες.

 

Ολα αυτα επαναλαμβανω ειναι προσωπικα συμπερασματα.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ψωμιά για τόστ, χάμπουργκερ κλπ προϊόντα "Χρυσός Μύλος" τι λένε;

 

Για τα χρυσός μύλος έχω πάρει τα μπεργκεροψωμα του...ειναι οκ οπως ολα τα αντίστοιχα ψωμια.

Για ψωμι του τοστ το αγαπημενο μου ειναι το αμερικανικο που εχει το mckennedys ή καπως έτσι(το παίρνω είτε είμαι Ισπανία είτε Ελλάδα)...ειναι πολυ μεγαλυτερο απο οοοολα τα υπολοιπα (το μονο που δεν περισσεύει τυρι ωστε να γινεται η τοστιερα νιμου όταν αυτό λιώνει)....τοσο μαλακο και ωραιο που τρωγεται εξισου ευκολα και νοστιμα και σαν κρύο σαντουιτς.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...