Προς το περιεχόμενο

Τι λάστιχα να βάλω;


Teacher

Προτεινόμενες αναρτήσεις

teacher εγω θα σου πω την δικη μου γνωμη καθως κ αυτο που εχω ζησει...

τα bridgeston εχω δοκιμασει τα potenza k turanza...τα Potenza καλα ειναι αλλα δεν μπορω να πω οτι ξετρελαθηκα..οταν αρχισαν να εχουν φθορα..ειδα μεγαλη αλλαγη κ γλιστρουσαν...

οσο για τα turanza..ποτε μα ποτε μην τα βαλεις....οτι χειροτερο...

 

τα michelin ειναι παρα πολυ καλα κ πολυ μαλακο λαστιχο..αλλα σωνεται καπως γρηγορα...δεν μπορω να εκφρασω πιο ολοκληρωμενη αποψη για αυτα κθως δεν τα εχω δοκιμασει..απλα απο οτι μου εχουν πει φιλοι που τα εχουν βαλει...

 

εγω εβαλα πρωτη φορα continetal..το 2007..ειναι λαστιχο λιγο πιο σκληρο απο Michelin κ πιο μαλακο απο bridgeston...

προσωπικα εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος...μολις το ζεσταινα λιγο ηταν βεντουζα κυριολεκτικα...!! εκανα 45000 κ το αλλαξα πριν λιγο καιρο οπου παλι εβαλα τα ιδια..κ ενα εχω να σου πω...

μετα απο 3 χρονια χρησης...τα τεσταρα στο δρομο πριν τα αλλαξω κ ηταν πολυ καλα...ειχαν φαγωθει αλλα για οσα ειχαν περασει ηταν πολυ καλα...

ο λογος που τα αλλαξα ειναι οτι αρχισα να βλεπω μια ασταθεια σιγα σιγα οταν ημουν σε βροχη..αυτο στα 45000 χιλιομετρα ε..!!κ επειδη εκανα ταξιδια κ τετοια αναγκαστηκα να τα αλλαξω για να ειμαι safe...εγω στα προτεινω ανεπιφυλακτα!!κ οταν τα βαλεις θα με θυμηθεις..

 

 

τελος..κατι γνωστοι μου λογο οικονομικων προβληματων εβαλαν κατι τουρκικα lasa..ειναι πολυ πιο φθηνα...κ μεχρι στιγμης εχουν μεινει ευχαριστημενοι πολυ.. δεν μπορω να στα προτεινω γιατι δεν γνωριζω..απλα σου λεω τις αποψεις μου κ οτι εχω ακουσει..κ αυτο στο ειπα μονο κ μονο επειδη εχουμε κριση..κ ξερω οτι τα λεφτα ειναι περιορισμενα για πολυ κοσμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
οσο για τα turanza..ποτε μα ποτε μην τα βαλεις....οτι χειροτερο...

 

oντως...τα βαλε κολλητος σε κλιο 182 καπ και εκλαιγε με μαυρο δακρυ.Χαλι μαυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην ανοιγω αλλο θεμα,σε πισωκινιτο τι λαστιχα προτεινετε? με ενδιαφερει πιο πολυ η διαρκεια τους και να ειναι καλα και στο βρεγμενο δρομο.

205/55-16 η διασταση

Σειρά και εγώ πισωκούνα έχω στις ίδιες διαστάσεις.

Έχω τα goodyear optigrip εδώ και κανα χρόνο.Μέτριο εώς ήσυχο από θέμα θυρύβου.Αντέχει αρκετό χρόνο,γενικά ευχαριστημένος.

Δυνατό του σημείο τα πάει πολύ καλά σε βρεγμένο δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην ανοιγω αλλο θεμα,σε πισωκινιτο τι λαστιχα προτεινετε? με ενδιαφερει πιο πολυ η διαρκεια τους και να ειναι καλα και στο βρεγμενο δρομο.

205/55-16 η διασταση

 

φιλε κ εδω προτεινω continetal...γνωστος μου εχει σε πισωκινητο corolla ae86 με διαστασεις 195/50/15 και εχει μεινει παρα πολυ ευχαριστημενος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα continental sport contact 2.

 

Ναι μεν εχουν βγει τα 3, αλλα στην διασταση σου οχι.(τουλάχιστο απτο καταλογο που βλεπω εγω).

 

Τιμιο λαστιχακι,για στεγνο,βρεγμενο, σκληρο και με διαρκεια.Αλλά ακριβουτσικο απο το εσωτερικο, συμπαθητική τιμή στο εξωτερικο.

 

σωστος!!!!μαζι σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

off-topic:

 

Ρε παιδιά ας προσγειωθούμε λίγο! forum για ανέκδοτα, forum-arena, forum χαβαλές, forum για αυτοκίνητα! Στον πρωινό καφέ είμαστε?? Μην ξεχνάμε ότι καλή η πλάκα και η κουβέντα αλλά εδώ είναι Insomnia και στο κάτω κάτω και irc υπάρχει και άλλα forum!<P>------------------<BR>Look Into My Eyes, You'll See Who I Am, My Name Is Lucifer Please Take My Hand.

 

Μάγος είσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...