Προς το περιεχόμενο

Fc Barcelona


manic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Barcelona μια πολη, μια ομαδα μια ψυχη. Ο μύθος της Μπαρτσελόνα θα ήταν το ίδιο αναλλοίωτος ακόμη και να μην είχε πάρει ποτέ κανένα τίτλο-σε αντίθεση με οποιαδήποτε άλλη ομάδα- θα την λατρεύαμε εξίσου γιατί εμείς οι barcelonistas δεν είμαστε οπαδοί μιας ομάδας που αρχίζει και τελειώνει σε 90 λεπτά ενός αγώνα, είμαστε ανιδιοτελείς υπηρέτες μιας παγκόσμιας ιδέας που δεν ηττήθηκε ποτέ σε πείσμα πολλών γραφικών μικροσκοπικών δικτατόρων

Οι ποδοσφαιρικοί τίτλοι

 

Πρωταθλήματα: 19

Κύπελλα: 24

Ισπανικά super κύπελλα: 4

Copas de la Liga: 2

Κύπελλα πρωταθλητριών: 2

Κύπελλα Κυπελλούχων: 4

Κύπελλα UEFA: 3

Ευρωπαϊκά super κύπελλα: 2

 

Καταλανικοί τίτλοι

Πρωταθλήματα Καταλανίας: 21 Κύπελλα Καταλανίας: 6

 

Αλλοι τίτλοι

 

Copas Latinas: 2

 

Πρωταθλήματα: 14

Κύπελλα: 19

Ισπανικά super Κύπελλα: 1

Euroleague: 1

Κύπελλα Κυπελλούχων: 2

Κύπελλα Κόρατς: 2

Καταλανικοί τίτλοι

 

Πρωταθλήματα: 11

 

FCBArcelona.jpg

 

 

 

 

OFFICIAL GREEK SITE HERE

FC-Barcelona.7.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ είμαι φίλαθλος της Μπάρτσα!! Στεναχωρήθηκα που φέτος η ομάδα αποκλείστηκε νωρίς από το Τσ.Λ. αλλά δυστυχώς δεν αγωνιστήκαμε τόσο καλά και αποκλειστήκαμε δίκαια... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακουσα οτι ο ρονι θα πουληθει στη μιλαν το καλοκαιρι γιατι στην μπαρτσα δινουν περισσοτερη σημασια στην εξελιξη του μεσσι...

 

 

 

edit:Μολις διαβασα οτι το θαυμα απο την αργεντινη πετυχε χατ-τρικ στο ντερμπι κ οτι δεν δοθηκε πεναλτι στον ρονι...αισχος!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακουσα οτι ο ρονι θα πουληθει στη μιλαν το καλοκαιρι γιατι στην μπαρτσα δινουν περισσοτερη σημασια στην εξελιξη του μεσσι...

 

Αν προλάβει η Μιλαν γιατί υπάρχει και ο Ολυμπιακός στη μέση. Περίμενε λίγο ακόμα και θα το γράψουν και οι εφημερίδες. Εδώ το διάβασες πρώτος :-D

 

edit:Μολις διαβασα οτι το θαυμα απο την αργεντινη πετυχε χατ-τρικ στο ντερμπι κ οτι δεν δοθηκε πεναλτι στον ρονι...αισχος!!

 

Με τίποτα δεν ήταν πέναλτυ. Κατα τα άλλα ήταν απίστευτο ματς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ξερει κανεις που μπορουμε να δουμε τα γκολ απο τον αγωνα?

 

στο youtube

 

ακουσα οτι ο ρονι θα πουληθει στη μιλαν το καλοκαιρι γιατι στην μπαρτσα δινουν περισσοτερη σημασια στην εξελιξη του μεσσι...

 

Εγω ξερω και για Τσελσι αλλα δεν παιζει (απλα γιατι ο Ρονι δεν μπορει να παιξει το ξυλο στην Πρεμιερ Σιπ ειναι πολυ τεχνικος παικτης για εκει) Τωρα για την Μιλαν ειναι λιγο δυσκολο εχει 10 χρονο συμβολαιο στην Barca και δυσκολα σπαει!! (οπως και ο Μεσσι...........)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν προλάβει η Μιλαν γιατί υπάρχει και ο Ολυμπιακός στη μέση. Περίμενε λίγο ακόμα και θα το γράψουν και οι εφημερίδες. Εδώ το διάβασες πρώτος :-D

 

 

 

Εχω μαθει απο εγκυρες πηγες οτι ο ολυμπιακος εχει first option για την αποκτηση του αφου ομως πατησει τα 34...μη χαλαμε τις παραδωσεις:-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απιστευτος ο Robben, αλλα εγω πλεον τον αποκαλω Πεφταστερι :P

 

Δε παλευεται.

 

Για κανενα center forward δε κοιτανε εκει στη Barca, αρκουνται στον Γkουντγιονσεν; Γιατι επιστροφη Ετο, δυσκολη μου φαινεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως με τον Ετό η Μπαρτσελόνα είναι άλλη ομάδα. Ακόμα και τώρα που δεν έχει μπει στους γνωστούς ρυθμούς του. Στο ματς με την Ρεάλ βρισκότανε με τον Ροναλντίνιο με κλειστά μάτια και κατάφερε η Μπαρτσελόνα να βγάλει ωραίους συνδυασμούς, πράγμα που είχαμε πολύ καιρό να δούμε. Ο Ροναλντίνιο δείχνει να μπορεί να πιάσει μεγάλη απόδοση μόνο όταν τον πλαισιώνει ο Ετό στην επίθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θελω τον αρνι στην Μπαρτσα!!!!

και μετα μαζεψτε και τη μικτη κοσμου...

μεχρι ομως ο "τιτι" να φυγει για Ισπανια, θα μεινω οπαδος των Κανονιων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...