Προς το περιεχόμενο

Κατσαριδοκτόνο... αμέσως!!!


gponiris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα τελευταια καλοκαιρια που ειμαι στην αθηνα παντα επισκεφτομαι το θεμα αυτο

ειναι..επετειακο θα ελεγα :mellow: μου μαθε πολλα. σκαει και το χειλακι μου [α βρε michalouko]

 

δυστυχως,δεν εχει υπαρξει πλεον καλοκαιρι διχως δαυτες

αφοτου εκλεισα τρυπες πισω απο τα ντουλαπια της κουζινας -υγρη σιλικονη/κολλητικη- οταν ειχα μια καθε βραδυ για 1 μηνα και μετα αρχισαν να εμφανιζονται κ πρωι,

~πειραματιστηκα με baigonια και τα απερριψα μιας και οπως σημειωσαν αλλοι συμπονουντες στο forum εσυ πεθαινεις ενω αυτες τα τρωνε,

~εβαλα gel -το maxforce το οποιο ειναι μια μ@λ@κιτσα και μιση και ενα αλλο ρωσικο gel το οποιο (δεν ξερω να το διαβασω σορρυ) εκανε καποια δουλεια και ετσι περσι το καλοκαιρι ειχα μια μεγαλη κατσαριδα μισοναρκωμενη στην κουζινα και μερικα μικρακια της (νικη σχετικα με τα δυο προηγουμενα),

~απεντομωση στο σπιτι και τα σιφωνια-βεραντα καθε 2/3 μηνες [πλεον γινεται το ιδιο γενικως στην πολυκατοικια μετα απο παροτρυνση μου, να ναι καλα ο διαχειριστης]

~και βεβαιως καθαριοτητα και πλεον σφουγγαριζω με διαλυμενη χλωρινη πατωματα και πλακακια τοιχου :mellow:

~βορικο οξυ (στα φαρμακεια το βρισκεις) σε πατωμα

~και εκλεισα τον απορροφητηρα μια και καλη οταν ειδα περσι μερικα παιδακια τους να βγαινουν απο εκει.

βρηκα πριν κανα μηνα στο ντουλαπι με τα πιατα περριτωματα :huh: wtf. καθαρισμα και τοποθετηση του ασπρου gel ανακατεμενο με βορικο οξυ

χθες, μια θα πρεπει καπως να χωθηκε απο τη σιτα και μπηκε μεσα και καπως ετσι οι ελπιδες μου για ενα καλοκαιρι διχως τις βρωμες πεταξε (σταααααααασου , μυυυυυυυυυυυυυυυυυυγδαλα)

τωρα το βραδυ ακουω [γιατι σε αυτες τις καταστασεις ακονιζεις ολες τις αισθησεις] ενα κριτς κριτς απ εξω.ανοιγω το φως και βλεπω μια μεγαλη σαν δεικτης και μεσος μαζι να γυρνοφερνει στην βεραντα και μετα να πηγαινει στη διπλανη. :fear:

συμβουλη στους νεοαφιχθεντες στον κυκλο αυτο της κολασεως, μυγοσκοτωστρα καλυτερα απο παντοφλα. την κρατα και σε μια αποσταση -να μην πολυγνωριζομαστε κι ολας

 

δυστυχως το διπλανο γιαπι/εγκαταλελειμμενη πολυκατοικια αρχισαν αυτο το καλοκαιρι να το φτιαχνουν μετα απο 10χρονια. την πατησα. και μαλλον η απεντομωση κανει μαρουλια μιας και πριν απο 2 μερες βλεπω μια τεραστια μεσα στην εισοδο της πολυκατοικιας. τουλαχιστον φαινοταν ληθαργικη.

[αναλυτες και των mood swings πλεον των κατσαριδων να το βαλω στο cv]. μετα απο 4 χρονια εχω υιοθετησει δυστυχως και νυκτοβια συμπεριφορα τα καλοκαιρια. κοιτα να δεις. σε λιγο θα ψαχνω και για κεραιες.

 

πηρα K-OTHRINE να διαλυσω και θα ψεκασω και μονη μου στη βεραντα εκει που σκαρφαλωνουν

λεω να παρω και το goliath gel γιατι.....θα θελα να ξενοιασω και ενα καλοκαιρι μιας και μας περιμενουν ακομα γεματοι 2 μηνες ζεστης (ποιο φθινοπωρο; ). ειναι πανακριβο καπου 65 ευρω, ισως να το δω σαν επενδυση. στην επομενη μετακομιση το κουβαλω μαζι μου. στα περισσοτερα μηκη και πλατη της γης κατσαριδες εχει.

 

αναρωτιεμαι εαν ημουν στον 6ο αντι στον 1ο θα ειχα το ιδιο αποτελεσμα :unsure:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν ξέρω αν βρήκες λύση (βαριέμαι να διαβάσω όλες τις καρτέλες :P)


Αν δεν βρήκες αυτό που προτείνω εγώ ειναι να σιγουρευτείς ότι δεν υπάρχει κάποια εστία με κατσαρίδες στο διαμέρισμα που μένεις (πχ τσέκαρε στην εξώπορτα και στην γύρο περιοχή έχει κατσαρίδες; έχει καμιά καταβόθρα εκει κοντά; ρώτα γείτονες αν έχουν το ίδιο πρόβλημα (ειδικά αν ειναι σε διπλανά διαμερίσματα και ειναι κανένας βρομιάρης σίγουρα απο εκεί θα έρχονται σε εσένα)

τέλος έλεγχε όλες τις πιθανές εισόδους απο έξω (παραθυράκι μπάνιου, κενό στην μπαλκονόπορτα ή τρυπούλα κτλ) γιατι μπορεί να μπαίνουν απο εκεί.


Τώρα για το πως να τις σκοτώσεις πάρε μερικά κουτάκια (δεν θυμάμαι πως λέγονται νομίζω τα βγάζει η μπάιγκόν )αυτά έχουν δηλητηριασμένη τροφή μέσα που δεν σκοτώνει άμεσα τις κατσαρίδες μολύνονται πηγαίνουν στην φωλιά τους και εξαπλώνουν την μόλυνση και ψοφάνε ομαδικά στην φωλιά.


πάρε καμιά 5,6 τέτοια κουτάκια με αυτές τις φωλίτσες (ειναι φτηνά και έχει 4 το καθένα νομίζω) και βάλτα σε όλα τα ύποπτα σημεία πχ σε σκοτεινά μέρη πίσω σπο το ψυγείο κάτω από τα σώματα μέσα σε χαμηλά ντουλάπια, στην μπανιέρα, πίσω απο την τουαλέτα, κάτω απο τον καναπέ κτλ


Αν δεν είναι τίποτα μεταλλαγμένες κατσαρίδες κομάντο (που αν είναι χρειάζεσαι συνεργείο) θα είσαι εντάξει.


Επίσης όλο αυτό μου θύμισε ενα παιχνίδι πού έπαιζα στα νήπια :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα

το θεμα ειναι πως καθε χρονο ανακαλυπτω και κατι καινουργιο. καπου οπου δε μου χει περασει το μυαλο οτι εμπαιναν καπου.

οι εισοδοι εχουν σιτα και η σιτα ειναι καλα φτιαγμενη  (τωρα εκεινη που μπηκε μεσα την προσφατη πως σκατα μπηκε και απο που δεν ειδα κι ετσι λεω πως περασε απο εκει που κανει επαφη μια μερια της σιτας με το παραθυρο)

βεβαιως και ειναι κομαντο

ολες οι βλαμμενες ειναι και τεραστιες. ιπταμενες τελευταιας τεχνολογιας.

 

δυστυχως αυτο με τους γειτονες ειναι μεγαλη αμαρτια. η πολυκατοικια ειναι καλα φτιαγμενη αλλα διπλα σε εγκατελελειμμενα κτιρια κι ετσι υποφερουμε κι εμεις.και εαν 1-2 γειτονες ειναι και χαζοι...

εαν ειχα φωλιες πιστευω θα χα γεμισει (φτου απο δω σατανα)

αφοτου εβαλα εκεινο το gel το ρωσικο ησυχασαν αρκετα τα πραγματα.

αλλα τελειως θα ησυχασω εαν μετακομισω μαλλον.

ισως και σε καμια πολη που να μην εχει κατσαριδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνουν και απο κάτω απο την εξώπορτα του διαμερίσματός σου εγώ έτσι την είχα πάθει με ενα σπίτι μπαίνανε μέσα στην πολυκατοικία ανεβαίνανε τα σκαλιά και μου κάνανε επίσκεψη :P

βάλε μια "βούρτσα" κάτω απο την πόρτα για να μην έχει κενό.

Με το ρωσικό κοίτα μην πάθεις τίποτα και εσύ όμως..... (αν και δεν ξέρω τι παίζει με αυτό απλά για να είναι τόσο αποτελεσματικό μπορεί να είναι και σχετικά επικίνδυνο)
ή μετακόμισε αν σε παίρνει εγώ αυτό έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

τα τελευταια καλοκαιρια που ειμαι στην αθηνα παντα επισκεφτομαι το θεμα αυτο

ειναι..επετειακο θα ελεγα :mellow: μου μαθε πολλα. σκαει και το χειλακι μου [α βρε michalouko]

 

δυστυχως,δεν εχει υπαρξει πλεον καλοκαιρι διχως δαυτες

αφοτου εκλεισα τρυπες πισω απο τα ντουλαπια της κουζινας -υγρη σιλικονη/κολλητικη- οταν ειχα μια καθε βραδυ για 1 μηνα και μετα αρχισαν να εμφανιζονται κ πρωι,

~πειραματιστηκα με baigonια και τα απερριψα μιας και οπως σημειωσαν αλλοι συμπονουντες στο forum εσυ πεθαινεις ενω αυτες τα τρωνε,

~εβαλα gel -το maxforce το οποιο ειναι μια μ@λ@κιτσα και μιση και ενα αλλο ρωσικο gel το οποιο (δεν ξερω να το διαβασω σορρυ) εκανε καποια δουλεια και ετσι περσι το καλοκαιρι ειχα μια μεγαλη κατσαριδα μισοναρκωμενη στην κουζινα και μερικα μικρακια της (νικη σχετικα με τα δυο προηγουμενα),

~απεντομωση στο σπιτι και τα σιφωνια-βεραντα καθε 2/3 μηνες [πλεον γινεται το ιδιο γενικως στην πολυκατοικια μετα απο παροτρυνση μου, να ναι καλα ο διαχειριστης]

~και βεβαιως καθαριοτητα και πλεον σφουγγαριζω με διαλυμενη χλωρινη πατωματα και πλακακια τοιχου :mellow:

~βορικο οξυ (στα φαρμακεια το βρισκεις) σε πατωμα

~και εκλεισα τον απορροφητηρα μια και καλη οταν ειδα περσι μερικα παιδακια τους να βγαινουν απο εκει.

βρηκα πριν κανα μηνα στο ντουλαπι με τα πιατα περριτωματα :huh: wtf. καθαρισμα και τοποθετηση του ασπρου gel ανακατεμενο με βορικο οξυ

χθες, μια θα πρεπει καπως να χωθηκε απο τη σιτα και μπηκε μεσα και καπως ετσι οι ελπιδες μου για ενα καλοκαιρι διχως τις βρωμες πεταξε (σταααααααασου , μυυυυυυυυυυυυυυυυυυγδαλα)

τωρα το βραδυ ακουω [γιατι σε αυτες τις καταστασεις ακονιζεις ολες τις αισθησεις] ενα κριτς κριτς απ εξω.ανοιγω το φως και βλεπω μια μεγαλη σαν δεικτης και μεσος μαζι να γυρνοφερνει στην βεραντα και μετα να πηγαινει στη διπλανη. :fear:

συμβουλη στους νεοαφιχθεντες στον κυκλο αυτο της κολασεως, μυγοσκοτωστρα καλυτερα απο παντοφλα. την κρατα και σε μια αποσταση -να μην πολυγνωριζομαστε κι ολας

 

δυστυχως το διπλανο γιαπι/εγκαταλελειμμενη πολυκατοικια αρχισαν αυτο το καλοκαιρι να το φτιαχνουν μετα απο 10χρονια. την πατησα. και μαλλον η απεντομωση κανει μαρουλια μιας και πριν απο 2 μερες βλεπω μια τεραστια μεσα στην εισοδο της πολυκατοικιας. τουλαχιστον φαινοταν ληθαργικη.

[αναλυτες και των mood swings πλεον των κατσαριδων να το βαλω στο cv]. μετα απο 4 χρονια εχω υιοθετησει δυστυχως και νυκτοβια συμπεριφορα τα καλοκαιρια. κοιτα να δεις. σε λιγο θα ψαχνω και για κεραιες.

 

πηρα K-OTHRINE να διαλυσω και θα ψεκασω και μονη μου στη βεραντα εκει που σκαρφαλωνουν

λεω να παρω και το goliath gel γιατι.....θα θελα να ξενοιασω και ενα καλοκαιρι μιας και μας περιμενουν ακομα γεματοι 2 μηνες ζεστης (ποιο φθινοπωρο; ). ειναι πανακριβο καπου 65 ευρω, ισως να το δω σαν επενδυση. στην επομενη μετακομιση το κουβαλω μαζι μου. στα περισσοτερα μηκη και πλατη της γης κατσαριδες εχει.

 

αναρωτιεμαι εαν ημουν στον 6ο αντι στον 1ο θα ειχα το ιδιο αποτελεσμα :unsure:

 

 

καλημέρα αγαπητέ φίλε

σε νιώθω ήμουν στην θέση σου πριν λίγο καιρό.

 

4 χρόνια που μένω σε αυτό το σπίτι - υπερυψωμένο ισόγειο- κάθε καλοκαίρι κατσαρίδες.

Τεράστιες και ιπτάμενες robocop σαν τις δικές σου.

Απελπισία, ευτυχώς είχα καταλάβει πως εισβάλουν. Σε εμένα μπαίναν από τα μπαλκόνια και από την είσοδο.

Ιδίως αμα δεν έκλεινα τα παντζούρια πριν αρχίζει να χαράζει ο ήλιος.... παίζει να έβλεπα και 2 κάθε μέρα. Συνήθως έβλεπα μόνο 1 αμα έκλεινα τα παντζούρια από νωρίς. Ας σκάμε στην ζέστη, αρκεί να μείωνα το ρίσκο.

 

 

Λοιπόν είχα δοκιμάσει αρκετά jel, δεν έκανα τίποτα. Νομίζω ουσιαστικά αυτά είναι δολώματα, δηλαδή τις προσελκύουν κιόλας!

 

 

ο βλάκας.... δεν είχα φωνάξει συνεργείο μέχρι φέτος.

 

Παρά μόνο ένας κηπουρός της πολυκατοικίας έκανε κάποια 'απεντομωση' καθε χρόνο, ο οποίος έχει και χρέη υδραυλικού, ηλεκτρολόγου και δεν ξερω εγω τι άλλο στην πολυκατοικία. Δηλαδή οτι να ναι δουλείες.

 

 

φέτος λοιπόν αγαπητέ φώναξα που λες το συνεργείο

 

αποτέλεσμα, 45ευρώ πλήρωσα και ΗΡΕΜΗΣΑ.

Ήρθε ένας κύριος, έβαλε το gel τις σταγόνες σε σημεία διάφορα (εγω τις έβαζα όπου να νε...) έριξε και ένα υγρό με ψεκαστικό γύρο γύρο στο μπαλκόνι και στους κοινόχρηστους χώρους (σκάλες, πιλοτή)

Από την επόμενη μέρα, μάζευα απλά τις νεκρές κατσαρίδες από το μπαλκόνι καθε πρωι που ξύπναγα.

 

Μόνο 1 κατσαρίδα είδα πριν λίγες μέρες γιατί ο βλάκας έκλεισα τα παντζούρια κατα τις 9 το βράδυ. Και αυτή ήταν σε κατάσταση να παραδώσει πνεύμα.

 

 

Αυτά... συμβουλή μου φώναξε κάποιο συνεργείο απεντόμωσης.

Είδα οτι έχετε φωνάξει, αλλά βρες άλλο και κάνε μια προσπάθεια μόνο για το διαμέρισμα σου, για τις σκάλες και τριγύρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να αφήσεις μερικές ψόφιες κατσαρίδες στα πιο πολυσύχναστά τους σημεία. Εγώ αυτό έκανα και μετά από κάτι μέρες που έλειπα από το σπίτι είδα άπειρα περιττώματα (είναι και αυτός ένας τρόπος επικοινωνίας των κατσαρίδων) κοντά στα ψόφια αδερφάκια τους και μετά δεν τις ξαναείδα.

 

 

Τιμής ένεκεν (εξάλλου σε τεχνολογικό φόρουμ είμαστε) να αναφέρω το InsBot που είναι μία κατσαρίδα-ρομπότ που στόχο έχει να αναλάβει τα ηνία σε ομάδα κατσαρίδων και να τις προτρέψει να βγουν από την κρυψώνα τους.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Insbot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα K-OTHRINE να διαλυσω και θα ψεκασω και μονη μου στη βεραντα εκει που σκαρφαλωνουν

λεω να παρω και το goliath gel γιατι.....θα θελα να ξενοιασω και ενα καλοκαιρι μιας και μας περιμενουν ακομα γεματοι 2 μηνες ζεστης (ποιο φθινοπωρο; ). ειναι πανακριβο καπου 65 ευρω,

Παλιότερα είχα πάρει Κ-othrine και δεν έκανε σχεδόν τίποτα (βέβαια ήταν μονοκατοικία ισόγεια). Από το να σκάσεις 65 ευρώ για το τζελ πάντως, καλύτερα φώναξε επαγγελματία όπως είπε και κάποιος πιό πάνω. Οχι τον ιδιο που σας έρχεται βέβαια, κάθε 2-3 μήνες και οι κατσαρίδες κάνουν πάρτι? Με πορτοκαλάδα ψεκάζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιότερα είχα πάρει Κ-othrine και δεν έκανε σχεδόν τίποτα (βέβαια ήταν μονοκατοικία ισόγεια). Από το να σκάσεις 65 ευρώ για το τζελ πάντως, καλύτερα φώναξε επαγγελματία όπως είπε και κάποιος πιό πάνω. Οχι τον ιδιο που σας έρχεται βέβαια, κάθε 2-3 μήνες και οι κατσαρίδες κάνουν πάρτι? Με πορτοκαλάδα ψεκάζει?

 

(◎ヮ◎) τι να πω. τωρα ειναι καλοκαιρι και νομιζα πως ημουν καλυμμενη, με οσα ειχα κανει για αυτο ειπα να παρω την αποφαση στα χερια μου για αλλη μια φορα και να δω εαν θα κανει δουλεια. τα 65 ευρα ειναι δυσκολα, αντι ομως να περιμενω να δω εαν το καθε χημικο μιγμα απολυμαντικης πιανει ή οχι. ειναι πολλοι που κανουν μουφα δουλεια.

αυτο που με τρελαινει ειναι οτι βλεπω ακομα και 1. εαν ηξερα απο που ειχε μπει...για την ωρα θα καλυψω και το μερος που γινεται επαφη των σωληνωσεων του καλοριφερ γιατι δεν το ειχα σκεφτει.

 

 

 

Μπαίνουν και απο κάτω απο την εξώπορτα του διαμερίσματός σου εγώ έτσι την είχα πάθει με ενα σπίτι μπαίνανε μέσα στην πολυκατοικία ανεβαίνανε τα σκαλιά και μου κάνανε επίσκεψη :P

 

βάλε μια "βούρτσα" κάτω απο την πόρτα για να μην έχει κενό.

 

Με το ρωσικό κοίτα μην πάθεις τίποτα και εσύ όμως..... (αν και δεν ξέρω τι παίζει με αυτό απλά για να είναι τόσο αποτελεσματικό μπορεί να είναι και σχετικά επικίνδυνο)

ή μετακόμισε αν σε παίρνει εγώ αυτό έκανα.

δυστυχως εχω υπογραψει να κατσω αλλο ενα χρονο *cries*

αυτο για κατω απο την πορτα το ξερω και θα βαλω gel παλι κοντα και απο εξω. επειδη ειναι απο τις πορτες ασφαλειας δεν χωρα 'βουρτσα (δεν το σκεφτηκα νομιζεις)

το ρωσικο ειναι οπως τα αλλα gel. το βαζεις, δεν το ακουμπας και δεν το τρως και κανει τη δουλεια του.

για (πραγματικα) κατοικιδια ομως δε θα το συνεστηνα με την καμια, καπως να γλειψει λιγο κατι μου λεει πως το ζωο την εκατσε.

 

Το πετρέλαιο διώχνει τα ΠΑΝΤΑ να ξέρετε, δεν πλησιάζει τίποτα.

 

και πως ακριβως να το ριξω στα συφωνια χωρις να ανησυχω πως θα παθει τιποτα η πολυκατοικια και εγω; πως το βαζετε;

 

Δοκίμασε να αφήσεις μερικές ψόφιες κατσαρίδες στα πιο πολυσύχναστά τους σημεία. Εγώ αυτό έκανα και μετά από κάτι μέρες που έλειπα από το σπίτι είδα άπειρα περιττώματα (είναι και αυτός ένας τρόπος επικοινωνίας των κατσαρίδων) κοντά στα ψόφια αδερφάκια τους και μετά δεν τις ξαναείδα.

 

 

Τιμής ένεκεν (εξάλλου σε τεχνολογικό φόρουμ είμαστε) να αναφέρω το InsBot που είναι μία κατσαρίδα-ρομπότ που στόχο έχει να αναλάβει τα ηνία σε ομάδα κατσαρίδων και να τις προτρέψει να βγουν από την κρυψώνα τους.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Insbot

.........

............αυτα ειναι για γενναιους πραγματα. ασε που οι κατσαριδες το κοβω πιο ευκολο να κανουν cannibalistic παρτι με τα πτωματα των αδερφων τους παρα να τρομαξουν <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To διαμέρισμα είναι παλιό? Εχει ρωγμές/κενά σε ντουλάπια, κουφώματα, σοβατεπί κλπ? Στο λέω γιατί αν ο εξολοθρευτής ψεκάζει απλά τις γωνίες και φεύγει, δεν πρόκειται να δεις αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καινουργιο ειναι αλλα.. πισω απο τα ντουλαπια της κουζινας δεν ειχαν φροντισει να κανουν επαφη. κι ετσι βρηκα το 1ο καλοκαιρι απο εμπαιναν. και τα εκλεισα με σιλικονες κλπ. το διαμερισμα μια γκαρσονιερα ειναι. οταν ερχεται ο ειδικος και ψεκαζει τον βαζω να το κανει παντου εκτος απο 4 ντουλαπια που εχω κατσαρολια/φαγητο. don't worry. μετα απο 4 χρονια δε μασαω να τους σπρωξω να ψεκασουν και παρα περα.

να παρει τωρα σκεφτηκα πως επρεπε να ειχα ανοιξει και ενα συρταρι της κουζινας να του πω να χωσει το φαρμακοπιστολο να ψεκασει και εκει μεσα απο πισω. shit. θα βαλω ομως gel και πιστευω να κανει τη δουλεια.

 

εαν καποιος εχει κανει απεντομωση που επιασε και θυμαται εταιρια εας μου στειλει ενα πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(◎ヮ◎) τι να πω. τωρα ειναι καλοκαιρι και νομιζα πως ημουν καλυμμενη, με οσα ειχα κανει για αυτο ειπα να παρω την αποφαση στα χερια μου για αλλη μια φορα και να δω εαν θα κανει δουλεια. τα 65 ευρα ειναι δυσκολα, αντι ομως να περιμενω να δω εαν το καθε χημικο μιγμα απολυμαντικης πιανει ή οχι. ειναι πολλοι που κανουν μουφα δουλεια.

αυτο που με τρελαινει ειναι οτι βλεπω ακομα και 1. εαν ηξερα απο που ειχε μπει...για την ωρα θα καλυψω και το μερος που γινεται επαφη των σωληνωσεων του καλοριφερ γιατι δεν το ειχα σκεφτει.

 

 

 

δυστυχως εχω υπογραψει να κατσω αλλο ενα χρονο *cries*

αυτο για κατω απο την πορτα το ξερω και θα βαλω gel παλι κοντα και απο εξω. επειδη ειναι απο τις πορτες ασφαλειας δεν χωρα 'βουρτσα (δεν το σκεφτηκα νομιζεις)

το ρωσικο ειναι οπως τα αλλα gel. το βαζεις, δεν το ακουμπας και δεν το τρως και κανει τη δουλεια του.

για (πραγματικα) κατοικιδια ομως δε θα το συνεστηνα με την καμια, καπως να γλειψει λιγο κατι μου λεει πως το ζωο την εκατσε.

 

 

και πως ακριβως να το ριξω στα συφωνια χωρις να ανησυχω πως θα παθει τιποτα η πολυκατοικια και εγω; πως το βαζετε;

 

.........

............αυτα ειναι για γενναιους πραγματα. ασε που οι κατσαριδες το κοβω πιο ευκολο να κανουν cannibalistic παρτι με τα πτωματα των αδερφων τους παρα να τρομαξουν <_<

Θα σου πώ τι έκανα εγώ, πήρα ένα ψεκαστήρι (azax) και του έβαλα μέσα λίγο, ψέκασα τα σημεία που πίστευα οτι έμπαιναν, επίσης έβαλα σίτες (απο jumbo) σε παράθυρα κτλ καθώς και στο σιφόνι του πατώματος της τουαλέτας, μετά έριξα όπως λές και εσύ σε όλα τα σιφόνια που έχουν να κάνουν με σωλήνες, τουαλέτα, νιπτήρας, κουζίνα νεροχύτης κτλ. (ρίξε λίγο - 2 δάχτυλα -δεν θέλει πολύ). τι να πάθει η πολυκατοικία? στην αποχέτευση πάνε.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...