Προς το περιεχόμενο

Κατσαριδοκτόνο... αμέσως!!!


gponiris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παντα κατατοπιστικος ο φιλος μας tzinos και απολυτα ακριβης!!για την παρουσιαση του θεματος +10 στον tzinos!!! ;););P;p

ειναι ακριβως οπως τα λεει!και αν δεν το πιστευετε ενα πραγμα θα σας πω..απο τη στιγμη που εβαλα fastlane δεν ξαναειδα κατσαριδα στην κουζινα ουτε για δειγμα!!!βεβαια,οταν αρχισα να καθαριζω μετα απο 2-3 βδομαδες επρεπε να δειτε το απιστευτο!πηγαινα για ρεκορ γκινες!τα πτωματα τους κατω απο το ψυγειο και κατω-μεσα απο την κουζινα(ανοιξα την κουζινα,γιατι οπως ανεφερα πιο πανω τις επιασα να χορευουν ντισκο)μου θυμιζαν τους περσες στοιβαγμενους οπως στην ταινια οι 300!!!2-3φαρασια μαζεψα!!

aigeas μπορει να εχεις δικιο και να μου την 'φυλανε' στα τουβλα οι βρωμιαρες,αλλα θα τις κανω να φαει η μια την αλλη!!!δεν θα ξαναπερπατησουν μπροστα μου...θα σερνονται μονο...και αν δω μια τετοια...τοτε...χρααατσσσ!!!χαχαχα!!omerta ζωυφια του υπονομου!!

αυτο το topic δεν πρεπει να ξεχαστει κατα τη γνωμη μου...λυνει τα χερια ενος σπιτονοικοκυρη αμεσα και προσφερει ελπιδα χαρας και ζωης σε ενα σπιτι καταδικασμενο απο κατσαριδοαποικιες..σωστος?εγω παντως νιωθω πλεον σαν βασιλιας στον πυργο μου! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

α)τα αποκρίνεις από τον χώρο

β) τα πας σε άλλο σπίτι

γ)τα αφήνεις να βοηθήσουν και αυτά στην καταπολεμήσει των κακών

δ)τα αφήνεις στην μοίρα τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, αυτα τα φαρμακα που αναφερατε, να υποθεσω οτι απαγορευεται να ερθουν σε επαφη με κατοικιδια.. Τι γινεται αν εχεις κατοικιδια;

 

Τα εκπαιδεύεις στο κυνήγι των κατσαρίδων! ;)

 

ΥΓ. Αυτό το fastlane τι άλλες χρήσεις έχει? Κάπου διάβασα για αυτό, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ τι έλεγε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια, εννοω, για ποσο καιρο ειναι δραστικη αυτη η ουσια; Ή την απομακρυνω εγω μετα απο καποιες μερες με σφουγγαρισμα π.χ.; Για να ξερω οτι θα ειναι ασφαλες το σπιτι για το σκυλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα οσοι εχουν σκυλους γατες δεν θα εχουν κατσαριδες κτλ γιατι θα τα τρωνε...ιδιαιτερα εκεινο π ναι σαν μπιλια νομιζω ειναι πολυ ευκολο να το φαει ενας σκυλος γατα οποτε μην...

well done tzinos,αμα βαλετε κ μια επιγραφη εχουμε λυση κ για απολυμανσεις ζωυφιων θα χεστειτε στο ταληρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Freakster δεν θυμαμαι καλα,αλλα καπου ειχα διαβασει οτι η ουσια-σαν δηλητηριο που ειναι-ειναι πολυ τοξικη και συνισταται σε μεγαλους χωρους.αν θυμαμαι καλα αν πεσει σε νερο μπορει να διατηρησει την τοξικοτητα του πανω απο...ενα χρονο!αν κανεις ενα search στο google(απο κει το ειχα διαβασει αν δεν απατωμαι)θα βρεις μπολικες πληροφοριες ;)

αυτο το καθιστα επικινδυνο για καθε οργανισμο που ερθει σε επαφη μαζι του.οποτε με γαντια οταν το χρησιμοποιησετε και κατα προτιμηση σε γωνιες που πιστευετε οτι περνανε τα μικρα δαιμονια.τιπ:προτιμηστε σημεια-στις γωνιες- που δεν ακουμπανε στο πατωμα,ωστε αν σφουγγαριζετε τακτικα να μην απομακρυνετε το φαρμακο.

βεβαια,μου εχει μεινει μια απορια...πες οτι το περνει η σφουγγαριστρα.λογικα και αυτοματως η σφουγγαριστρα μολυνεται και κατοπιν το νερο με το οποιο ξεπλενεται.αν ακολουθησουμε τη ροη του νερου,αλλα και τη διαδρομη της σφουγγαριστρας θα καταληξουμε οτι εχει μολυνθει το μισο σπιτι σχεδον!!μηπως υπερβαλλω!!!!!????η πρωτη μου σκεψη ειναι αν υπαρχει καποιο αλλο φαρμακο-ουσια που κατα το καθαρισμα να εξουδετερωνει το fastlane...υπαρχει καποιος γνωστης να με καθυσηχασει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

η λυση ειναι μια...fastlane gel!διαβασε απο την αρχη το topic και θα καταλαβεις τι εζησα.σε πληροφορω οτι δεν ειδα ξανα ουτε μια για δειγμα;) αν χρειαστεις παραιτερω οδηγιες χρησης μην διστασεις να μου πεις :-D χρονια πολλα και ευχες για λιγοτερες κατσαριδες :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω εχω προβλημα τελευταια αν και ποτε στο παρελθον δεν ειχα.και διαφορα απο τα γνωστα εντομοκτονα εχω χρησιμοποιησει και ειδικος ειχε ελθει για απολυμανση αλλα τιποτα....τελευταια πολλα μικρα βλεπω αν μπει μια και γεννησει το χασες το παιχνιδι μετα.θα δοκιμασω και αυτο που λετε και θα σας πω;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μια φορα που το δοκιμασα διεπρεψα ;) ..τα λογια περιττα...εγω εστησα το νεκροταφειο κατσαριδων στο σπιτι και αναψα λαμπαδα.ο χαρος λεγεται fastlane.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ξέρετε κανα μαγαζί κοντά στο κέντρο της Αθήνας που να έχει το faslane -μιας που θα πάω αύριο- να το αγοράσω; Γιατί γύρισα σήμερα όλη την Πάτρα και δεν το βρήκα πουθενά και οι κατσαρίδες γίνονται όλο και περισσότερες!!!:fear::fear::eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω απο μαγαζια.εγω το βρηκα απο φαρμακειο.συριγγα με gel fastlane.βεβαια,στο 1ο που πηγα δεν το ειχε.στο 2ο της γειτονιας το ειχε ;) οποτε ψαξε στα φαρμακεια.και κατι τελευταιο..ακομα δεν ειδα κατσαριδα στο σπιτι.τι εγινε?μαθανε οτι ειμαι φονιας κ αποδημησανε ;) εχω να βαλω gel απο το καλοκαιρι...κριμα...κ μου ελειψαν!!! :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμαμαι πριν χρονια που διαβαζα για πανελληνιες ειχαμε πολλες κατσαριδες στην πολυκατοικια...ενα βραδι που λετε ακουω κατι να περπαταει..ανοιγω τα ματια και πανω απο το κεφαλι μου στο κρεβατι κατσαριδα ιπταμενη...σηκωνομαι αργα αργα πηρα τον δοκτορ μαρτεν 46 νουμερο παρακαλω και ΜΠΑΜ ..εξαυλωθηκε...

πριν 2 καλοκαιρια στη μονοκατοικια ενος κολλητου αφου τα ηπιαμε παει να με στειλει...στο δρομο προς την εξωπορτα βλεπω κατι στο φως του φεγγαριου σαν γατα...αλλα ελα που δεν ηταν γατα και ηταν αρουραιος...μιλαμε τεραστιος!! ο κολλητος μου πηρε ενα κοπιδι βαρυ που το ειχαν για τα τσιμεντα και μιλαμε για σημαδι τον βρηκε στο κεφαλι και εμεινε αναισθητος...τον σφιγγει με μια σκουπα που ειχε (εγω την κρατουσα τη σκουπα) και φερνει ο τρελος την οξυγονοκολληση...4 το πρωι ντουπα νταπα να μετακινει μπουκαλες..ξυπναει σιγα σιγα ο ποντικαρος και αρχισε να παλευει...ο δικος μου αναβει την οξυγονοκοληση και δωσε πᾶνω στο κεφαλι του....15 λεπτα με το ρολοι τον εψηνε στο κεφαλι και δεν ψοφαγε!!ασε δε που αρχισε να βγαζει κατι ηχους γμστε τα..στο τελος αφου ψηθηκε,τεμαχιστηκε με ενα φτιαρι και πεσκεσι στον σκυλο του γειτονα που τον εκανε διο χαψιες...

 

αλλη φαση με αρουραιο ηταν που επιασα ενα με ενα μεταλικο κουβα....παλευει ο τζερι που λετε και ο ξαδερφος μου εφερε 3 "γουρουνες" ...βρηκαμε και ενα τσουβαλι τσιμεντο να κραταει τον κουβα ...αναβουμε τις γουρουνες ,τσιμεντο απο πανω να κραταει κουβα και το πουλο τρεχαλα...γεμισαμε την αυλη αιματα

 

μια φορα χτυπησα κατι με το αμαξι σαν γατα μου φανηκε αλλα ηταν αρουραιος...στερεα ελλαδα οι αρουραιοι τρωνε τις γατες...τι να πεις ρε γμτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.

πριν 2 καλοκαιρια στη μονοκατοικια ενος κολλητου αφου τα ηπιαμε παει να με στειλει...στο δρομο προς την εξωπορτα βλεπω κατι στο φως του φεγγαριου σαν γατα...αλλα ελα που δεν ηταν γατα και ηταν αρουραιος...μιλαμε τεραστιος!! ο κολλητος μου πηρε ενα κοπιδι βαρυ που το ειχαν για τα τσιμεντα και μιλαμε για σημαδι τον βρηκε στο κεφαλι και εμεινε αναισθητος...τον σφιγγει με μια σκουπα που ειχε (εγω την κρατουσα τη σκουπα) και φερνει ο τρελος την οξυγονοκολληση...4 το πρωι ντουπα νταπα να μετακινει μπουκαλες..ξυπναει σιγα σιγα ο ποντικαρος και αρχισε να παλευει...ο δικος μου αναβει την οξυγονοκοληση και δωσε πᾶνω στο κεφαλι του....15 λεπτα με το ρολοι τον εψηνε στο κεφαλι και δεν ψοφαγε!!ασε δε που αρχισε να βγαζει κατι ηχους γμστε τα..στο τελος αφου ψηθηκε,τεμαχιστηκε με ενα φτιαρι και πεσκεσι στον σκυλο του γειτονα που τον εκανε διο χαψιες...

 

αλλη φαση με αρουραιο ηταν που επιασα ενα με ενα μεταλικο κουβα....παλευει ο τζερι που λετε και ο ξαδερφος μου εφερε 3 "γουρουνες" ...βρηκαμε και ενα τσουβαλι τσιμεντο να κραταει τον κουβα ...αναβουμε τις γουρουνες ,τσιμεντο απο πανω να κραταει κουβα και το πουλο τρεχαλα...γεμισαμε την αυλη αιματα

 

 

:eek::eek::eek: Αηδία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...