Προς το περιεχόμενο

AVIAddXSubs: Πρόγραμμα ενσωμάτωσης υποτίτλων σε DivX αρχεία


dimitk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 299
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ενημερωτικά έχω μετατρέψει μέχρι σήμερα πάρα πολλά επεισόδια, μόνο σε ένα είχα πρόβλημα. Στο Lost 3x12 - Par Avion από τους Caph.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά έναν DivX player που να υποστηρίζει αυτήν την δυνατότητα. Δηλαδή DivX 5 και πάνω. Μιλάμε για hardware players. Στον υπολογίστή μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον DivX player και επίσης τον media player. Στη περίπτωση του τελευταίου, κάτω δεξιά στο DivX εικονίδιο πρέπει να κάνεις κλικ και να τους ενεργοποιήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε σίγουροι οτι τους ενσωματώνει; Εμένα υπότιτλους μου βγάζει μόνο όταν τους έχω στον ίδιο φάκελο με το παραγώμενο αρχείο. Όταν το βάζω μόνο του σε άλλο φάκελο δεν παίζει υπότιτλους. Το έχω δοκιμάσει τόσες φορές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους ενσωματώνει ρε συ galil, πρέπει να ανοιξεις το αρχειο .divx με τον official divx player απο το http://www.divx.com, ή να το βαλεις σε ενα επιτραπέζιο player που υποστηριζει divx playback.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε σίγουροι οτι τους ενσωματώνει; Εμένα υπότιτλους μου βγάζει μόνο όταν τους έχω στον ίδιο φάκελο με το παραγώμενο αρχείο. Όταν το βάζω μόνο του σε άλλο φάκελο δεν παίζει υπότιτλους. Το έχω δοκιμάσει τόσες φορές...

 

Tha symfwnisw mazi sou file, auto akrivws synevi kais e mena molsi wra. An rixw to paragwmeno .divx se alloo fakelo xwris ypotiltous tote deinxei mono tin tainia kai tipota allo. auto aki stis 5 tainiws pou dokimasa.

 

Eposihs sto hardware players diavazei ta arxeia .divx mia xara alla epishs kai ekei DEN deinxei ypotitlous, pragma pou simainei pws to paragemeno .divx den exei embedded tous subtitles.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, στον αέρα απαντάω;

 

Κατεβάστε τo divx από εδώ: http://www.divx.com/divx/windows/

εγκαταστήστε το, και ανοίξτε το αρχείο με κατάληξη .divx με τον Divx Player

(\Program Files\DivX\DivX Player\DivX Player.exe). Θα δείτε οτι οι υπότιτλοι παίζουν μια χαρά χωρίς να τους έχετε μέσα στο φάκελο. Στο επιτραπέζιο Divx Player πρέπει να επιλέξετε τους υπότιτλους από το τηλεκοντόλ, γιατί default είναι off προφανώς.

 

Άντε δοκιμάστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exei dikio o filos. katevasa to divx kai epexan mia xara afou epelexa subttiels wide screen. oso gia to epitrapezio mono an aepilexeis kai ekei wide screen paizoun, alliws einai oof. Alitheia giati einai pantou off byd efault?

 

Epishs giati prepei na katavsouem to divx player kai den tous deixnei me ubtitles o media player classic i o vlc ? kai den exei kai epilogi diladi gia na tous aknei on!

 

Eytyxws omws epaixan ta movies!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dimitrisk το προγραμμα πεταει!!!!Εισαι κορυφη.

Το dvd player που εχω το ρημαδιασμενο δεν υποστηριζει ελληνικους υποτιτλους απο τα λιγα στην Ελλαδα ενα Philips με firmware απο το Zoran το οποιο δεν αναβαθμιζεται.

Οποτε αναγκαζομουν να μετατρεπω τα avi αρχεια σε Dvd διαδικασια που παιρνει περιπου 2 ωρες για ταινια 90 λεπτων σε υπολογιστη με νορμαλ ταχυτητα η να κανω ενσωματωση υποτιτλων με το Autogordianknot πραγμα ακομη ποιο χρονοβορο.

ουτε ο Zavlakas που ειναι κορυφη στo firmware update δεν ειχε βρει την λυση και την βρηκες εσυ.

Μπραβο φιλε μου μας εσωσες ολους εμας με το PHILIPS 3040 που εχουμε μετα την 1Α εκδοση.

Οσο για εσας παιδια που νομιζετε οτι δεν δουλευει για ψαξτε το καλυτερα δουλευει και για οσους δεν βρισκουν ακρη χρησημοποιηστε τον παλιο καλο τροπο Subvob.

Το προγραμμα εξυπηρετει κυριως ατομα που θελουν πολυ γρηγορη μετατροπη για επιτραπεζιο DivX player που δεν καλυπτει Ελληνικους υποτιτλους.

και παλι καλα που με ειδοποιησε ο κολλητος μου που ειδε το post σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Telika paidia stin dikia mou feta pou einai PHILIPS DVP3040 den deinxei ypotitlous, paizei mono i tainia.

 

Toa rxeiaki parola uata einais wsto giati o divx player to deinxei mazi me subs.

 

Ti na ftaei re gmt, 5 divx egrapsa mesa se ena dvd kaid en mporw na dw kami me ypotitlous, giati omws....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε 16/9 στο setup tou video sto philips και επισης βαλε 16/9 στις ρυθμισεις στο προγραμμα με 24 font size kai tha to peksei exo to idio player kai to paizei.

apla meta pata to koumpi subtitle sto tilexiristirio pekse mia on mia off kai tha deis oti to paizei

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Telika paidia stin dikia mou feta pou einai PHILIPS DVP3040 den deinxei ypotitlous, paizei mono i tainia.

 

Toa rxeiaki parola uata einais wsto giati o divx player to deinxei mazi me subs.

 

Ti na ftaei re gmt, 5 divx egrapsa mesa se ena dvd kaid en mporw na dw kami me ypotitlous, giati omws....

 

Kai se mena to idio me ena Samsung HD765 to opoio malista yposthrizei k ellhnikous ypotitlous....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...