Προς το περιεχόμενο

Δικαστηριο για οδηγηση χωρις διπλωμα μηχανης


liapinio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μιας και ανοίχτηκε αυτό το θέμα έχω και εγώ μια ερώτηση. Οδηγούσα σκοοτερακι κάθε καλοκαίρι οποτε ερχόμουν διακοπές (50ari), μένω όμως αμερική το χειμώνα. Με είχαν γράψει πάνω από 10 φορες μέσα σε 3 καλοκαιρια, να περιμένω καμια έκπληξη καμια μέρα? Τα γράμματα πάνε στη θεία μου και δεν έχει πει ότι έχει έρθει τίποτα για δικαστήριο

 

Δεν Νομιζω Πως Πρέπει Να συμβαινει κάτι.Καλού Κακού Όμως Ρώτα Στην Εφορία Που Ανήκεις Αν Εκκρεμεί Κάποιο Χρέος Εις Βάρος Σου.Α.. Και Θυμήσου Αν έχεις Καποια Απλήρωτη Κλήση Απο 1/01/08 Γιατί Τότε Ειναι Πιθανό Κάποτε Να Εμφανιστεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

εχω να κανω και εγω μια ερωτηση αν ξερετε...εχω μια μηχανη υψηλου κυβισμου αλλα δεν εχω διπλωμα.οπως ξερετε για να βγαλεις τετοιο διπλωμα πρεπει να χεις κλεισει τα 23 αλλα εγω ειμαι μικροτερος....τι γινεται σε αυτη την περιπτωση αν με πιασουν? και εκτος αυτου ειμαι υποδικος για ενα πλημελημα...δινω παρον μια το μηνα.εχει καποια επιβαρυνση απο αυτο? ευχαρηστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η παραγραφη που ειπε καποιος πιο πανω ειναι σιγουρη? Με γραψανε πριν 5+ χρονια, εβγαλα διπλωμα μετα απο 1 μήνα σχεδον, ακομη δεν μου εχει ερθει τίποτα. Που μπορω να ρωτησω για σιγουρη απαντηση οτι παραγραφηκε, αστυνομια? εφορια? Ειναι λιγο αγχωτικο.

 

Σημ. δεν εχω αλλαξει διευθυνση κατοικιας και η μηχανη ηταν στο ονομα μου (ημουν ενηλικος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=386069

υπηρχε μια χρονια που διεγραψαν πλημελληματα λογο φορτου εργασιας(googlare θα το βρειτε)

@ρατα στην ουσια ειναι σαν να μην εχεις καν.αν βεβαια εισαι στην ηλικιες που λεει ο παρης καλο θα ταν να χες εστω αυτο μπας και σου χαριστει ο αστυνομος.

υποδικος για πλημμελημα και αυτο σχετικα με μηχανη?ειχες δικηγορο?ρωτα τον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ετων πας για απεριοριστο...

Αν εισαι 21 τουλαχιστον τραβα να βγαλεις ενα

 

Αν στα 18 είχε βγάλει κάποιο μικρότερο δίπλωμα μηχανής, τότε νομίζω μπορεί να βγάλει και στα 20. :rolleyes:Αλλιώς 21 όπως είπες.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

παιδια εγο εφαγα προχτες δικαστηριο με παπι 125 του πατερα μου.. ο μπατσος μου αν πας και το βγαλεις αυτο θαρθει σε 1 με 2 χρονια αν το εχεις βγαλει δεν πας δικαστηριο αλαξε πας στο διμαρχιο και αθοονεσε... μακαρι να ειναι οντος τοσο απλο .. μολις ερ8ει να το εχο βγαλει να το δικσο και να φιγο... μακαρι ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχή του thread αναφέρεται ότι ευθύνη έχει και αυτός που σου έδωσε τη μηχανή (ή το όχημα γενικά).

 

Τι γίνεται εάν εγώ δώσω το όχημά μου σε κάποιον, ο οποίος έχει δίπλωμα, αλλά μετά αυτός το δώσει σε άλλον -που δεν έχει- και γράψουν τον δεύτερο;

 

Δε μου έχει συμβεί μιας και γενικά δε θα δάνειζα το αυτοκίνητό μου για κανένα λόγο, εγκυκλοπαιδικά ρωτάω. Λογικά θα πρέπει να παραδεχτεί την ευθύνη του ο πρώτος, ή να τον καρφώσει ο δεύτερος; Αλλιώς την πληρώνω εγώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχή του thread αναφέρεται ότι ευθύνη έχει και αυτός που σου έδωσε τη μηχανή (ή το όχημα γενικά).

 

Τι γίνεται εάν εγώ δώσω το όχημά μου σε κάποιον, ο οποίος έχει δίπλωμα, αλλά μετά αυτός το δώσει σε άλλον -που δεν έχει- και γράψουν τον δεύτερο;

 

Δε μου έχει συμβεί μιας και γενικά δε θα δάνειζα το αυτοκίνητό μου για κανένα λόγο, εγκυκλοπαιδικά ρωτάω. Λογικά θα πρέπει να παραδεχτεί την ευθύνη του ο πρώτος, ή να τον καρφώσει ο δεύτερος; Αλλιώς την πληρώνω εγώ;

Αν ο δεύτερος κάνει την πάπια και ο τελικός οδηγός (ο ακατάλληλος) πει οτι του το εδωσες εσυ (διπλή ψευδομαρτυρία) τότε εσυ βάλε το χέρι στην τσέπη (γιατί θα πληρώσεις) και μετά μάζεψε μερικούς φίλους και κάνε του (στον δεύτερο) επισκεψη σε κάποιο σκοτεινό δρομάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...