Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με υγραέριο. Γνώμες


algait

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν είναι TSI ή γενικά άμεσου ψεκασμού (όπου και πάλι ακριβό είναι) η τιμή είναι εξωπραγματική. Δυστυχώς όλα ακριβά είναι τώρα, βρήκαν πεδίο ελεύθερο για κερδοσκοπία αλλά στα 1200-1400 ευρώ πιστεύω θα βρεις άνετα

 

ναι αυτο βλέπω το έχουνε παρακάνει καποιοι ...ελεος .... να ρωτήσω και κάτι αλλο ..η γυναίκα μου έχει το audi a3 2.0 fsi με τα 150 άλογα ... επειδή είναι άμεσου ψεκασμού ύπαρχει κίτ για αυτό ...?

'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδιά καλησπέρα ...επειδή ειμαι απο πάτρα και θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει καποιος τεχνικός για να βάλω υγράεριο στο αμάξι μου . ( ford maverick ) ..πήγα σε έναν που ξεκινάει τώρα όπως μου είπε αλλα εκτός 2100 € που μου είπε με 500 εργασία μεσα στα 2100 δεν μου γέμισε το μάτι ... ύπαρχει κάτι αλλο ? ευχαριστώ...

 

2.100€ για ένα σύστημα αξίας 450€~500€ ???:shock:

Αυτά είναι...

 

---------- Προσθήκη στις 22:59 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 22:58 ----------

 

ναι αυτο βλέπω το έχουνε παρακάνει καποιοι ...ελεος .... να ρωτήσω και κάτι αλλο ..η γυναίκα μου έχει το audi a3 2.0 fsi με τα 150 άλογα ... επειδή είναι άμεσου ψεκασμού ύπαρχει κίτ για αυτό ...?

'

υπάρχει. Τα πιο πολλά για κινητήρες τελευταίας τεχνολογίας κάνουν και για άμεσου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά καλησπέρα ...επειδή ειμαι απο πάτρα και θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει καποιος τεχνικός για να βάλω υγράεριο στο αμάξι μου . ( ford maverick ) ..πήγα σε έναν που ξεκινάει τώρα όπως μου είπε αλλα εκτός 2100 € που μου είπε με 500 εργασία μεσα στα 2100 δεν μου γέμισε το μάτι ... ύπαρχει κάτι αλλο ? ευχαριστώ...

 

Υπάρχει τεχνικός που κάνει τέτοιες εγκαταστάσεις στην Πάτρα ;

Και δεύτερον έχει ανοίξει πρατήριο υγραερίου στην Πάτρα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για Πατρα δεν ξερω αν υπαρχει τεχνικος....

 

...το σιγουρο ειναι οτι δεν υπαρχει ακομα πρατηριο υγραεριου στην Πατρα..

...σε ολοκληρη την Πελοποννησο πρατηριο υγραεριου υπαρχει μονο στην Τριπολη..!!!!

...φιλε απο την Πατρα η γνωμη μου ειναι να μην κανεις ακομα την μετατροπη αν δεν υπαρχει πρατηριο στην πολη...

..τεχνικο θα βρεις σιγουρα στην αθηνα που δεν ειναι μακρια απο Πατρα...αλλα τι να το κανεις οταν δεν θα μπορεις να το χρησιμοποιεις...

...ακουγεται οτι θα ανοιξει στην Πατρα....οτι εχει ζητηθει αδεια για πρατηριο υγραεριου αλλα ακομα τιποτα..το ακουω 2-3 μηνες..πρατηριο επισης θα ανοιξει και στην Ναυπακτο....αλλα ακομα τιποτα...

..εχω και εγω ford maverick 2300cc ειμαι πατρινος εν Αθηναις καθε δευτερο σκ ειμαι "κατω" και εκανα και εγω την μετατροπη σε υγραεριο πριν απο 1 μηνα περιπου....αν δεν εχεις πρατηριο κοντα σου μην κανεις την μετατροπη.....

....φιλικη συμβουλη...

..οτι αλλο θες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τεχνικός που κάνει τέτοιες εγκαταστάσεις στην Πάτρα ;

Και δεύτερον έχει ανοίξει πρατήριο υγραερίου στην Πάτρα ;

 

υπάρχει ..αν θέλεις να σου πώ στείλε μου πμ ..και επείσης ξέρω ότι φτιαχνονται 3 πρατήρια ...μου το είπαν απο τα ιωάννηνα απο την fgas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συζητωντας με γνωστους, καποιος πιστευε οτι τα αυτοκινητα με υγραεριο απαγορευεται να εισερχονται σε κλειστα παρκινγκ και πλοια.

Ξερει κανεις αν ισχυει κατι τετοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συζητωντας με γνωστους, καποιος πιστευε οτι τα αυτοκινητα με υγραεριο απαγορευεται να εισερχονται σε κλειστα παρκινγκ και πλοια.

Ξερει κανεις αν ισχυει κατι τετοιο;

 

δε ξέρω κανέναν νόμο τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι γειά σας

Να σας ενημερώσω για τους ενδιαφερόμενους εντός Αττικής πώς μίλησα τηλεφωνικά με τον Κο Καρβούνη MAZDA στα Γλυκά Νερά, πόσο κοστίζει η εγκατάσταση για MATRIX 1600cc με kit 5ης γενιας,

και μου είπε 1500€ και ραντεβού εντος της εβδομάδας.Προσωπικά θεωρώ την τιμή πολύ υψηλή.Γνωρίζει κάποιος από εσάς συνεργεία με λογικές τιμές στο λεκανοπέδιο Αττικής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι γειά σας

Να σας ενημερώσω για τους ενδιαφερόμενους εντός Αττικής πώς μίλησα τηλεφωνικά με τον Κο Καρβούνη MAZDA στα Γλυκά Νερά, πόσο κοστίζει η εγκατάσταση για MATRIX 1600cc με kit 5ης γενιας,

και μου είπε 1500€ και ραντεβού εντος της εβδομάδας.Προσωπικά θεωρώ την τιμή πολύ υψηλή.Γνωρίζει κάποιος από εσάς συνεργεία με λογικές τιμές στο λεκανοπέδιο Αττικής;

 

από ότι έχω δει εδώ μέσα ζητάνε από 1.200€ και πάνω...

πάντως αν το βάλεις μέσα στην βδομάδα θα κάνεις γρήγορα απόσβεση την διαφορά των χρημάτων που έχασες. Σκέψου να βρεις κάπου με 1.200€ και να σου πούνε σε τρεις τέσσερις μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εβαλα εκει οπως γραφω κ σε προηγουμενα ποστ

 

Και εγώ εκει έβαλα (21-05-2010) και ακομα δεν έχω πάρει το χαρτι !!!:mad:

Περασα σημερα από εκει και αρχισε να μου λεει για κατι νομοσχεδια που βγαινουν σημερα και κατι φεκ και κτλκτλκτλ

Οταν του ανεφερα οτι συγγενης μου(μπατζανακης) που ειναι τροχαιος μου ανεφερε οτι ο ΚΟΚ οριζει ενα(1) μηνα για αλλαγη της αδειας(ΚΤΕΟ) και του ζητησα τουλαχιστον να μου αλλαξει την αποδειξη αγορας ωστε να φαινομαι καλυμενος σε περιπτωση ελεγχου (760 ευρω παροτι ο κυριος εισεπραξε 1100 + περιπου 70 για της δόσεις αρα γλιτωνει και κανα 80-90 ΦΠΑ!!!)μου ειπε απλα 'εεεε εχω περασει το μισο κτιριο της τροχαιας αεριο(εννοωντας τους μισους τροχονομους) και αν σε γραψουν φερε μου την κληση και να δεις τι θα τους κανω εγω(chic)!!! και φυσικα δεν μου αλλαξε την αποδειξη!!!

 

Αν όντως περιμενει να βγει το φεκ σημερα (27-07-2010) για να νομιμοποιηθει γιατι δεν το αναφερει και σε φερομενους επιδοξους πελατες αυτο οταν του ζητανε το αριθμο εγγκρισης που εχει αλλα τους λεει περαστε απο εδω να τα πουμε!!!

 

ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΝΟΜΑΣΤΕ ΟΙ "ΚΑΤΣΑΜΠΕΡΑΙΟΙ" ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΟΥΜΕ ΝΟΜΙΚΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ!!!!????

ΑΝ ΘΕΛΕΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΚΑΤΣΑΜΠΕΡΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΥ?

 

ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...