Προς το περιεχόμενο

μουσικη απο ισπανια, πορτογαλια, μεξικο


1980

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν εχει καποιος τις γνωσεις ας μου προτεινει καποια ονοματα. μιλαω για την παραδοσιακη τους μουσικη που συνηθως συνοδευτε μονο απο κιθαρα. δεν θυμαμαι πως λεγετε το ειδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παραδοσιακη κλασικη μουσικη του μεξικου λεγεται Norteño. Της πορτογαλιας Fado και της Ισπανιας φανταζομαι οτι αναφερεσαι σε flamengo. Κανε ενα search wikipedia και θα σου βγαλει τους συμαντικοτερους μουσικους του καθε ειδους.

Ψαξε και για μουσικη απο περου τις δεκαετιας του 60-70 μιλαμε για τρελο κολημα, μολις βρω που στον thor τα εχω τα #$@#%$@% θα σου πω και συγκεκριμενα ονοματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παραδοσιακη κλασικη μουσικη του μεξικου λεγεται Norteño. Της πορτογαλιας Fado και της Ισπανιας φανταζομαι οτι αναφερεσαι σε flamengo. Κανε ενα search wikipedia και θα σου βγαλει τους συμαντικοτερους μουσικους του καθε ειδους.

Ψαξε και για μουσικη απο περου τις δεκαετιας του 60-70 μιλαμε για τρελο κολημα, μολις βρω που στον thor τα εχω τα #$@#%$@% θα σου πω και συγκεκριμενα ονοματα...

Είναι flamenCo. Τα flamingo είναι πουλιά. :lol:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Flamenco

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, μπορεί να μην είναι Ισπανός, αλλά Κολομβιανός....αλλά ο Juanes είναι μια πολύ καλή επιλογή! Έχει απίστευτα τραγούδια, και είναι όλα ισπανόφωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...