Προς το περιεχόμενο

Μεταφορα επαφων με bluetooth στο pc


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Μονο σε σειριακη θυρα δεχεται συνδεση ???? Προσπαθει η κορη μου με το w800 σε usb αλλα δεν συνδεεται.Ευχαριστω.

 

Ούτε γω μπορώ με w300 σε usb. Τι παίζει;
Το w800 συνδέεται σίγουρα, ενώ θα μου φαινόταν απίθανο να μη δουλεύει το w300.

Προσωπικά, στην ίδια εγκατάσταση, έχω συνδέσει t65, t68, t310, t610, (δύο) s700, (τρία) k750, k800, (δύο) w800 και w810 (ίσως κι ένα-δυό ακόμη που ξεχνώ).

 

Δυό πιθανές αιτίες για το πρόβλημα:

  • Οταν βάζουμε νέα συσκευή (ακόμη κι άν έχουμε συνδέσει παλιότερα πανομοιότυπη) δέν δίνουμε κατ' ευθείαν "Connect", αλλά περνάμε από το "Search Device" για να φτιάξει νέο προφίλ.
  • Το πιθανότερο: Θέλει καθάρισμα η @#$!$#@! θύρα της SE και οι επαφές του καλωδίου (τα πυκνά λεπτά pins, όχι η usb). Ενα spray επαφών (σ' ολα τα μαγαζιά ηλεκτρονικών) συνήθως λύνει το πρόβλημα.

 

Καλή Τύχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει και το Motorola Phone Tools ( Η τελευταια εκδοση ειναι 4.51 αν δεν κανω λαθος ) το οποιο κανει οτι και το My Phone Explorer και ισως μπορεσει να δουλεψει και με κινητα απο αλλες εταιριες . Φυσικα δεν κανει μονο συγχρονισμο επαφων αλλα εχει παρα πολλες εφαρμογες και γενικα αξιζει να το δειτε αν βεβαια υποστιριζεται απο την συσκευη σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο σε σειριακη θυρα δεχεται συνδεση ???? Προσπαθει η κορη μου με το w800 σε usb αλλα δεν συνδεεται.Ευχαριστω.

 

Γιαννη πες στη Χριστιναι να περασει τους drivers του κινητου της που ειναι σε cd μεσα στο κουτι αγορας του κινητου.

Απο device manager ---εγκατασταση νεου υλικου απο cd---κλπ...

 

 

Χτες το εκανα..:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη πες στη Χριστιναι να περασει τους drivers του κινητου της που ειναι σε cd μεσα στο κουτι αγορας του κινητου.

Απο device manager ---εγκατασταση νεου υλικου απο cd---κλπ...

 

 

Χτες το εκανα..:)

 

 

Ευχαριστω...Τα κατεφερε με το my phone explorer....Πολυ καλο.Κριμα που ειναι μονο για SE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Nokia PCSuite έχει δυνατότητα να συγχρονίσει τις επαφές με το Microsoft Outlook. Δοκίμασέ το Γιάννη.

 

 

Το ξερω αλλα δεν μου κανει...Και δεν χρησιμοποιω microsoft outlook και δεν θελω ολα οτι εχω στο pc να ειναι και στο κινητο.Ευχαριστω παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να του πεις να συγχρονίσει με συγκεκριμένο φάκελο π.χ. Επαφές Nokia για να μη μπλέξει ό,τι άλλο έχεις στο Outlook.

 

 

Μονο με το microsoft outlook και οχι με το outlook express ετσι ???? Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το express είναι μόνο για e-mail.

Νωρίς θα πας Ιεράπετρα, δε θα σε προλάβω.

 

 

Ευχαριστω.Απο Ιεραπετρα εισαι ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Καλησπέρα,είδα φως και μπήκα :-) βρήκα σχετικό θέμα και είπα να ρωτήσω.Είχα sony ericsson k700i τέλεια συγχρονισμένο στο pc μέσω My Phone Explorer και τώρα που πήρα το Nokia N73 ήλπιζα να γίνεται να συγχρονίσω τα 2 κινητά μεταξύ τους αλλά η δεν γίνεται με My Phone Explorer ή δεν ξέρω καλα...Αν ξέρει κάποιος κάποιον άλλο τρόπο θα το εκτιμούσα:mrgreen:

ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...