Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Περιμένω από Αγγλία τον laser SAMSUNG ML-2525W. Κάτι ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τα ρεύματα.

 

Το καλώδιο του ρεύματος του εκτυπωτή είναι σαν του ρεύματος των pc, αυτά τα χοντρά που συνδέονται στα τροφοδοτικά. Το μόνο που αλλάζει είναι οι ακροδέκτες, λόγω διαφορετικών πριζών στην Αγγλία. Αυτό που έχω να κάνω όλο κι όλο είναι να πάρω ένα καλώδιο για τις δικές μας πρίζες και να το συνδέσω στον εκτυπωτή και τίποτ' άλλο;

 

Σχετικά με τα Volts, πρέπει να κάνω κάτι στον εκτυπωτή ή τον αφήνω ως έχει, απλά αλλάζω το καλώδιο και αρχίζω να τον δουλεύω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως ετσι, μονο το καλωδιο θελεις ή ενα ανταπτορα, τα volt με αγγλια ειναι ιδια, και εκτως αυτου πλεων σχεδων ολες οι συσκευες ειναι 100-230volt input οποτε παιζουν παντου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια παρηγκειλα ενα mp3 player και μου το εστειλε απλο οχι συστημενο.

ηταν να ερθει χθες αλλα τιποτα.... πηγα σημερα στα ελτα και μου λενε οτι το αφησαν εξω απο την πολυκατοικια....

αν ειναι δυνατον!!! καποιος το τσιμπησε....

τωρα τι μπορω να κανω??? ειναι και 50 ευρωπουλα......... :(

 

να σας πω επισης οτι του εστειλα μηνυμα και μου λεει να περιμενω μεχρι την τριτη μηπως ερθει...

βασικα δεν του ειπα οτι μου το εκλεψαν γιατι λογικα θα μου ελεγε οτι δε φταιει αυτος.... δεν ξερω αν εκανα καλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως ήξερες οτι θα ερχοταν χθες? αφου δεν ηταν συστημενο να εχεις track δεν μπορεις να ξερεις ακριβως ποτε θα ερθει.

στα ελτα βρηκες και ρωτησες τον ταχυδρομο και θυμοταν οτι το αφησε στην πολυκατοικια, γιατι ο καθε υπαλληλος ειναι λιγο δυσκολο να ξερει τι εκανε με καθε δεμα ο καθε ταχυδρομος.

καλύτερα να περιμενεις οπως σου ειπε και ο πωλητής γιατι μπορει να μην ηρθε και να σου ειπαν λαθως.

προσωπικά πιστευω ρισκαρε λιγο και ο πολητης που δεν εστειλε συστημενο ενα αντικειμενο 50ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως ήξερες οτι θα ερχοταν χθες? αφου δεν ηταν συστημενο να εχεις track δεν μπορεις να ξερεις ακριβως ποτε θα ερθει.

στα ελτα βρηκες και ρωτησες τον ταχυδρομο και θυμοταν οτι το αφησε στην πολυκατοικια, γιατι ο καθε υπαλληλος ειναι λιγο δυσκολο να ξερει τι εκανε με καθε δεμα ο καθε ταχυδρομος.

καλύτερα να περιμενεις οπως σου ειπε και ο πωλητής γιατι μπορει να μην ηρθε και να σου ειπαν λαθως.

προσωπικά πιστευω ρισκαρε λιγο και ο πολητης που δεν εστειλε συστημενο ενα αντικειμενο 50ευρω.

ξερω οτι θα ερχοταν χθες γιατι εχω παρει παρα πολλα πραγματα απο αγγλια και ολα κανουν ακριβως μια βδομαδα

ναι βρηκα τον ταχυδρομο και μου ειπε οτι αφησε ενα κουτακι χθες εξω απο την πολυκατοικια

ετσι και αλλιως θα περιμενω μεχρι την Τριτη αλλα θελω να ξερω αν πραγματι μου το εκλεψαν αν μπορω να παρω τα χρηματα μου πισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να παραγγειλω κατι απο Αμερικη...Εχω μερικες ερωτησεις:

 

1.Στο shiping μου εχει αυτο:

International Airmail: $4.00

Orders up to $80.00, and 4 pounds (1814 grams)

Takes 1-4 weeks, 10 days to Europe and Pacific

Very Reliable, But No Tracking.

 

Ειναι καλος τροπος ωστε να μην μπλεξω με τελωνειο?Αν και η αξια του ειναι 44δολαρια χωρις μεταφορικα.

 

2.Θα πληρωσω με visa electron το ποσο που θα δωσω βαση ποιας ισοτιμιας υπολογιζετε?Αυητς της ημερας παραγγελιας?

 

3.Ο διεθνης κωδικος για κινητα στην Ελλαδα ειναι +0......???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα και θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση.

Αυτο το Bill Me Later που έχει τώρα τελευταία στο e-bay ξέρει κανείς τι ακριβώς είναι και τι παίζει με τις χρεώσεις???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω μια διαφωνια μ'εναν φιλο μου που θελει να παρει κατι απο ebay θελω να κανω μια ερωτηση και αν γνωριζει κανεις να μου απαντησει.

Σε μια δημοπρασια στο ebay αν το αρχικο ποσο ειναι 5 ευρω και κανω προσφορα για 10 ευρω οταν τελειωσει η δημοπρασια και την εχει κερδισει καποιος αλλος που εδωσε 20 ευρω εγω τα 10 ευρω τα χανω?

Ειμαι σιγουρος οτι δεν τα χανω απλα αν γνωριζει καποιος σιγουροτατα ας μας πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί να χάσεις;Εννοείται πως όχι.Αυτός που κερδίζει μόνο πληρώνει...και φυσικά παίρνει το αντικείμενο..

Αλοίμονο αν έχανε και ο κάθε bidder...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω μια διαφωνια μ'εναν φιλο μου που θελει να παρει κατι απο ebay θελω να κανω μια ερωτηση και αν γνωριζει κανεις να μου απαντησει.

Σε μια δημοπρασια στο ebay αν το αρχικο ποσο ειναι 5 ευρω και κανω προσφορα για 10 ευρω οταν τελειωσει η δημοπρασια και την εχει κερδισει καποιος αλλος που εδωσε 20 ευρω εγω τα 10 ευρω τα χανω?

Ειμαι σιγουρος οτι δεν τα χανω απλα αν γνωριζει καποιος σιγουροτατα ας μας πει.

 

Πληρώνει μόνο αυτός που κερδίζει τη δημοπρασία...

Οι υπόλοιποι δεν δίνουν τίποτα.

(Έτσι κι αλλιώς όταν χτυπάς κάτι δεν σου δεσμεύει το ποσό γιατί είναι δημοπρασία, ο νικητής το πληρώνει και το παίρνει...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτο post με σοβαρη για 'μενα ερωτηση... καιρο προσπαθω για την αποκτηση ενος συγκεκριμενου ποδηλατου αλλα απο λεφτα τπτ... ψαχνοντας στο γερμανικο ebay βρηκα το ποδηλατο που με ενδιαφερει σε εξευτελιστικη τιμη... αλλα μεσω δημοπρασιας η οποια τελειωνει αυριο.... τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις??? ηδη εχω ενημερωσει φιλο μου που μενει γερμανια μονιμα... Ευχαριστω......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...