Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει; Moλις πουλησα ενα αντικειμενο στο εβαυ, ο αγοραστης μου εστειλε το ποσο στο paypal.Πρεπει να κανω accept για να τα παρω?Και πως μπορω να μαρκαρω το αντικειμενο ως shipped?


Eπίσης στο παυπαλ οταν θα κανω accept να αφησω την πληρωμη σε  λιρες ή μετατροπη σε ευρω;  Σημειωτεον το ποσο ειναι 26GBP ΚΑΙ το παυπαλ δειχνει οτι μπορει να το μετατρεψει σε 31.94ευρω.Τι να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει; Moλις πουλησα ενα αντικειμενο στο εβαυ, ο αγοραστης μου εστειλε το ποσο στο paypal.Πρεπει να κανω accept για να τα παρω?Και πως μπορω να μαρκαρω το αντικειμενο ως shipped?

Eπίσης στο παυπαλ οταν θα κανω accept να αφησω την πληρωμη σε  λιρες ή μετατροπη σε ευρω;  Σημειωτεον το ποσο ειναι 26GBP ΚΑΙ το παυπαλ δειχνει οτι μπορει να το μετατρεψει σε 31.94ευρω.Τι να κανω;

 

http://digitalunite.com/guides/shopping-banking/making-money-online/how-sell-on-ebay

 

Διάβασε τα βήματα 16-17-18

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε ότι σου λέει. Δες κι αυτό το βιντεο https://www.youtube.com/watch?v=DLlJUGHCs_4

ok το ειδα, αλλα δεν εχω λογαριασμο στην τραπεζα που να συνδεεεται με την καρτα μου.Δηλαδη δεν γινεται να μεινουν τα χρηματα στο παυπαλ;..δωσε μου λιγες περισσοτερες εξηγησεις πρωτη φορα κανω την διαδικασια αυτη. και οσο αφορα για το aν θα πρεπει να κανω accept για να παρω το ποσο, όπως αναφερω και στο μυνημα μου παραπανω.Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok το ειδα, αλλα δεν εχω λογαριασμο στην τραπεζα που να συνδεεεται με την καρτα μου.Δηλαδη δεν γινεται να μεινουν τα χρηματα στο παυπαλ;..δωσε μου λιγες περισσοτερες εξηγησεις πρωτη φορα κανω την διαδικασια αυτη. και οσο αφορα για το aν θα πρεπει να κανω accept για να παρω το ποσο, όπως αναφερω και στο μυνημα μου παραπανω.Ευχαριστω!

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να σου δώσω περισσότερες εξηγήσεις, γιατί εγώ δεν το έχω κάνει ποτέ. Το έψαξα για σένα και βρήκα μόνο αυτό.

Οταν δηλαδή πας στον τραπεζικό λογαριασμό, δεν σου δείχνει την κάρτα που έχεις συνδέσει με το paypal?

 

Δες αυτό , εδώ πρέπει να είσαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

An δεν εχεις "δεμένο" τραπεζικό λογαριασμό  με το παυπαλ δεν μπορείς να παρεις χρήματα απο πωλησεις.

 

ok το ειδα, αλλα δεν εχω λογαριασμο στην τραπεζα που να συνδεεεται με την καρτα μου.Δηλαδη δεν γινεται να μεινουν τα χρηματα στο παυπαλ;..δωσε μου λιγες περισσοτερες εξηγησεις πρωτη φορα κανω την διαδικασια αυτη. και οσο αφορα για το aν θα πρεπει να κανω accept για να παρω το ποσο, όπως αναφερω και στο μυνημα μου παραπανω.Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

An δεν εχεις "δεμένο" τραπεζικό λογαριασμό  με το παυπαλ δεν μπορείς να παρεις χρήματα απο πωλησεις.

Δεν θελω να τα παρω ''στο χερι'' .Δεν γινεται να ειναι στο παυπαλ;;ετσι και αλλιως θα τα ξοδεψω παλι σε e-αγορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που γράφεις σαφώς και δεν ισχύει

 

Λέγοντας "τα ίδια" αποτελέσματα εννοώ πως και στα δύο site θα βρει αντικείμενα και από Αμερική και Ευρώπη.

Εννοείται πως κάποιες αγγελίες δε φαίνονται σε όλα sites του ebay λόγω international visibility και postage settings, αλλά μιας και εξηγούσα τα πολύ βασικά δεν έλεγε περαιτέρω ανάλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς ιδέα γιατί τους τελευταίους μήνες υπάρχει πρόβλημα με την αποστολή μπαταριών? Με ενημέρωσε ο πωλητής και όντος μια μπαταρία ήρθε μετά απο 3μήνες. Σε άλλες αγορές κινητών στέλνουν ξεχωριστά τα κινητά και ξεχωριστά τις μπαταρίες.

 

Τι γίνεται?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...