Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλα ρωταω αν εχει και εναλλακτικη για καποιον που θελει να την παραλαβει ποιο γρηγορα απο 2-3 ευδομαδες.

Στείλε μήνυμα στον πωλητή και ρώτα τον αν μπορεί να την στείλει με πιο γρήγορο τρόπο.

Αν και πιστεύω θα είναι ασύμφορο οικονομικά να πληρώσεις courier για μια θήκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παρηγγειλα κατι αυτοκολλητα στις 19/9 και το item λεει οτι εγινε dispatch στις 20/9.Ο πωλητης εδινε 20-40 εργασιμες μερες και το ebay 9/10-28/10 estimated time.Το θεμα ειναι πως δεν μου εχει ερθει ακομα.του εστειλα μυνημα και απαντησε οτι θα ερθει και αν μπορω να το περιμενω γιατι μαλλον εχει δουλεια το ταχυδρομειο και τα σχετικα.

 

Επειδη δεν μου εχει αργησει δεμα τοσο πολυ τι μου προτεινεται να κανω?Αν εχω καταλαβει καλα πρεπει μεσα σε 45 μερες να καταγγειλω την συναλλαγη στο paypal?

 

Ο πωλητης φαινεται αξιοπιστος αλλα θελω να εχω το κεφαλι μου ησυχο.Το δεμα ερχεται απο κινα.


Α και κατι αλλο ηθελα να ρωτησω.Υπαρχει περιπτωση να εχει ερθει το δεμα και να μην με εχουν ειδοποιησει απο το ταχυδρομειο??Μηπως να πηγαινα μια βολτα απο εκει να ρωτησω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενε μεχρι τις 45 μερες και μετα ανοιγεις θεμα.

Πολλοι εχουν παραπονα πως το τελευταιο καιρο αργουν να ερθουν δεματα απο Κινα.

 

Και εγω το χω παρατηρησει. Το τελευταιο το ειχα παραγγειλει πριν 33 μερες. Τωρα περιμενω 3-4 πραγματα που το ebay λεει πως θα ειχαν ηδη ερθει, αλλά μεχρι τις 45 μερες εχω ακομα καιρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρηγγειλα κάτι και τα μεταφορικα ηταν περιπου 2 λιρες, με εδωσε tracking number και ενα λινκ με τη παρακατω φωτο αλλά απο τοτε ειναι στην ιδια κατασταση.

 

Ειναι οκ;; Δλδ εφυγε απο Κινα;

attachicon.giftr-nu.png

όχι δεν έχει φύγει ακόμη από κίνα αλλά σε 2-3 ημέρες θα φύγει λογικά. Πρέπει να στο βγάλει σαν ips και να στο βγάζει στα ελτα. Αυτή την στιγμή δεν βγάζει τίποτα στα ελτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην παρεα. Συγχωρεστε με εαν τυχον εχει υποθει κατι παρομοιο απο αυτο που θα ρωτησω, αλλα ειναι παρα πολλες οι σελιδες.

Λοιπον εκανα παραγγελια ενα ρολοι γυναικειο απο ebay Γερμανιας (Γερμανος πωλητης) - το βρηκαμε φθηνοτερο απ'οτι στην τοπικη αγορα και ετσι το προτιμησαμε.

Η παραγγελια εγινε 27/9 και το παρελαβα απο τα ΕΛΤΑ 13/10. 15 ημερες μετα το λουρακι εχει ξεφτυσει εμφανως (δειχνει να ειναι ειτε ελλατωματικο ειτε χαμηλης ποιοτητας). Σαφως δεν εχει γινει καποια κακη χρηση για να επελθει το συγκεκριμενο αποτελεσμα και μαλιστα μεσα σε 15 ημερες.

Σκεφτηκα να επικοινωνησω με email στον πωλητη. Να του εξηγησω τι ακριβως εχει γινει και να του προτεινω να μου στειλει ενα ζευγαρι λουρακι δωρεαν ως αντικατασταση. Εαν δεν απαντησει ή δεν δεχτει με προστατευει κατα καποιο τροπο το paypal ή το ebay για ελλατωματικο προιον - ετσι ωστε να παρω εστω ενα μερος των χρηματων μου πισω (και να παω να αγορασω ενα αλλο λουρακι;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

The seller didn’t resolve my issue—how do I ask eBay to step in?
To ask eBay to step in, just go to the Resolution Center and find your case at the bottom of the page. Click Take action > Have Customer Support review this case

 

 

 

δεν εμφανιζει το have customer support τι κανω?εμφανιζει μονο να επικοινωνησω ξανα με seller ή να κλεισω το case!!!!!

υ.γ. μαλλον θελει 4-5 μερες για να εμφανιστει !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!#%&%%^

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μεγαλες καθυστερησεις απο ebay...

 

ηδη εχω ανοιξει dispute σε 2 και καποια αλλα τα περιμενω εδω και 30+ μερες...

 

εχουν ερθει μονο αυτα που εχουν tracking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' αυτό εδώ έχει τεράστια διαφορά στις δύο τιμές "Postage and Packaging". Γιατί αυτό; Μήπως είναι τίποτα ανησυχητικό με τον πωλητή; Ή κάτι άλλο ανησυχητικό; Να εμπιστευτώ την αγορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' αυτό εδώ έχει τεράστια διαφορά στις δύο τιμές "Postage and Packaging". Γιατί αυτό; Μήπως είναι τίποτα ανησυχητικό με τον πωλητή; Ή κάτι άλλο ανησυχητικό; Να εμπιστευτώ την αγορά;

 

Οταν το βάλεις στο καλάθι θα σου βγάλει το συνολικό ποσό με τα μεταφορικά και βλέπεις πόσο θα σου χρεώσει. Με 99.6% θετικές αξιολογήσεις σε πάνω απο 350.000 πωλήσεις, πολύ πιθανόν να έκανε λάθος στην δευτερη χρέωση.

 

Αλλα ακριβό το έχει. Εγώ συχνά ψωνίζω απο buyincoins και είμαι πολύ ευχαριστημένη.

Δες δυο παρόμοια και φθηνότερα http://www.buyincoins.com/item/375.html#.VFNG2GNAVuY, http://www.buyincoins.com/item/377.html#.VFNGI2NAVuY και εκπτωτικός κωδικός 2dropper2014

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...