Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Mια βοηθεια...αγορασα ενα ρούχο απο ebay uk seller αλλα στελνει κ Ελλάδα.Μου έστειλε money request στο paypal το συνολικο ποσο με τα εξοδα αποστολής, μπαίνω στο  paypal και δεν βλεπω πουθενα κάτι(αλλά μου ηρθε email απο paypal οτι μου εστειλε αιτημα).

Το request το εστειλε απο κινητό όπως ειδα, εχει σημασια; Εστειλα και στο paypal αλλά μεχρι να απαντησουν...

 

Εχεις κανει καποια συνεννόηση εκτός εβαυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά άργησε το δέμα αρκετά και ο πωλητής μου έγραψε πως πρέπει να χάθηκε και μου έστειλε τα χρήματα πίσω σήμερα όμως ήρθε ειδοποιητήριο ΕΛΤΑ να το παραλάβω τι κάνω????

Έχει κάνεις ανάλογη εμπειρία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά άργησε το δέμα αρκετά και ο πωλητής μου έγραψε πως πρέπει να χάθηκε και μου έστειλε τα χρήματα πίσω σήμερα όμως ήρθε ειδοποιητήριο ΕΛΤΑ να το παραλάβω τι κάνω????

Έχει κάνεις ανάλογη εμπειρία?

Αφου ηταν τιμιος ο πωλητης και θεωρησε οτι εχει χαθει και σου τα εστειλε τα χρηματα πισω τοτε το πιο τιμιο που εχεις να κανεις ειναι να να το παραλαβεις και να του στειλεις παλι τα χρηματα πισω...

 

Φυσικα και μπορεις να κανεις την ..."παπια" εαν δεν εχει βαλει συστημενο οποτε δεν μπορει να το ελεγξει εαν το εχεις παραλαβει η οχι...

 

Πιστευω οτι θα κανεις το 1ο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά άργησε το δέμα αρκετά και ο πωλητής μου έγραψε πως πρέπει να χάθηκε και μου έστειλε τα χρήματα πίσω σήμερα όμως ήρθε ειδοποιητήριο ΕΛΤΑ να το παραλάβω τι κάνω????

Έχει κάνεις ανάλογη εμπειρία?

Ειδες που βιαζεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το paypal θα σταματησει πλεον να συνεργαζεται με το ebay?

 

Το ρωταω αυτο γιατι μου ηρθε ενα λινκ με το παρακατω περιεχομενο:

 

 


Our Legal Agreements are changing. Soon, PayPal and eBay will no longer be part of the same group of companies and will operate as unrelated organisations. So we're updating PayPal’s User Agreement, Acceptable Use Policy, and Privacy Policy to continue providing the same great services you’re used to. Although we have updated the Privacy Policy, our focus on protecting your data is not changing. We’re also making other changes to our business practices and policies that aren’t related to the separation. We’ve put details of the changes on our Policy Update page. You can also find this at www.paypal.com/gr by clicking ‘Legal’ at the bottom of the page and then selecting ‘Policy Updates.’

What do I have to do?

Take a look at our Policy Update page to learn about the changes. These will automatically apply to you on the dates set out on the Policy Update page. If you don’t want to accept the changes, follow the steps we’ve set out on the Policy Update page.

Thank you for being a PayPal customer.

 

Αυτο τι ακριβως σημαινει μπορει να μας εξηγησει καποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα ήταν μια μλκια που είχαν κάνει πριν 3-4 χρόνια, είχαν συνδέσει τα δύο συστήματα, δεν σημαίνει τίποτα για τον χρήστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα πάω να αγοράσω κάτι από το ebay και αφού πατάω confirm and pay μου βγάζει το εξής Your payment was declined by your card issue Please use another credit card or bank account to complete your PayPal payment.Πιο πριν αγόρασα κάτι κανονικά. Τι συμβαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...