Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως μπορω να δηλωσω στον ebay λογαριασμο μου οταν ειναι να πληρωσω κατι να μου βγαζει επιλογη να το πληρωσω μεσω paypal ή μεσω του τραπεζικου μου λογαριασμου χωρις paypal γιατι τωρα μου βγαζει σαν επιλογη μονο το paypa οταν παταω "buy it now"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πως μπορω να δηλωσω στον ebay λογαριασμο μου οταν ειναι να πληρωσω κατι να μου βγαζει επιλογη να το πληρωσω μεσω paypal ή μεσω του τραπεζικου μου λογαριασμου χωρις paypal γιατι τωρα μου βγαζει σαν επιλογη μονο το paypa οταν παταω "buy it now"

Μονο αν το υποστηριζει ο πωλητης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις αν το υποστηριζει ο πωλητης?

Π.χ. αυτος ο πωλητης ενω το υποστηριζει δεν μου εβγαλε καν επιλογη να τον πληρωσω κατευθειαν μονο μεσω paypal.

 

Ολοι οι πωλητες λεφτα δεν θελουν να παρουν?

 

Τι τους νοιαζει αν θα ειναι μεσω paypal ή κατευθειαν απο το λογαριασμο τραπεζας?

 

Το θεμα ειναι οτι οποιοδηποτε προιον και να διαλεξω δεν μου βγαζει τη δυνατοτητα να πληρωσω κατευθειαν απο το λογαριασμο τραπεζας αλλα μονο μεσω paypal.

 

Ισως γιατι παλιοτερα ειχα ενεργοποιησει τη δυνατοτητα "You can make a one-time payment using PayPal or another payment method".

 

Πως μπορω να το απενεργοποιησω τωρα αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις αν το υποστηριζει ο πωλητης?

Π.χ. αυτος ο πωλητης ενω το υποστηριζει δεν μου εβγαλε καν επιλογη να τον πληρωσω κατευθειαν μονο μεσω paypal.

 

Ολοι οι πωλητες λεφτα δεν θελουν να παρουν?

 

Τι τους νοιαζει αν θα ειναι μεσω paypal ή κατευθειαν απο το λογαριασμο τραπεζας?

 

Το θεμα ειναι οτι οποιοδηποτε προιον και να διαλεξω δεν μου βγαζει τη δυνατοτητα να πληρωσω κατευθειαν απο το λογαριασμο τραπεζας αλλα μονο μεσω paypal.

 

Ισως γιατι παλιοτερα ειχα ενεργοποιησει τη δυνατοτητα "You can make a one-time payment using PayPal or another payment method".

 

Πως μπορω να το απενεργοποιησω τωρα αυτο?

 

Το one time payment δεν έχει καμιά σχέση με αυτό. Αυτό είναι για να πληρώνεις στο ebay την προμήθεια που κρατάει όταν πουλάς αντικείμενα.

 

Aυτός νομίζω δέχεται μόνο paypal.

 

Δοκίμασε να αποσυνδέσεις το λογαριασμό του paypal απο το ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες λιγο κατω εκει που λεει accepted payment αναφερει και visa.

Και οχι το paypal δεν ειναι για να παιρνει την προμηθεια του το ebay γιατι πολυ απλα αυτη τη παιρνει απο το ποσο που δινεις στον πωλητη οχι εξτρα απο εσενα.

 

Εχεις να προτεινεις εσυ μια αγγελια να τσεκαρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες λιγο κατω εκει που λεει accepted payment αναφερει και visa.

Και οχι το paypal δεν ειναι για να παιρνει την προμηθεια του το ebay γιατι πολυ απλα αυτη τη παιρνει απο το ποσο που δινεις στον πωλητη οχι εξτρα απο εσενα.

 

Εχεις να προτεινεις εσυ μια αγγελια να τσεκαρω?

 

Όταν δέχεται κάρτα νομίζω σου βγάζει ή ξεχωριστό εικονίδιο ή σε αφήνει να διαλέξεις κατά την πληρωμή.

Το ebay παίρνει προμήθεια όταν πουλάς εσύ κάτι, όχι το paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως οταν πουλαω εγω κατι οχι οταν αγοραζω.

Εγω ολα αυτα που αναφερω ειναι για αγορα καποιου προιοντος οχι για πωληση.

 

Επομενως δεν μπορει να παιρνει προμηθεια το ebay απο εμενα που ειμαι αγοραστης και οχι πωλητης.

 

Εχεις υποψιν σου καποια αγγελια που να δεχεται και πληρωμη κατευθειαν απο τραπεζικο λογαριασμο γιατι εγω οσες εχω βρει εχουν αυτο το εικονιδιο που λογικα ειναι μεσω paypal.

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις αν το υποστηριζει ο πωλητης?

Π.χ. αυτος ο πωλητης ενω το υποστηριζει δεν μου εβγαλε καν επιλογη να τον πληρωσω κατευθειαν μονο μεσω paypal.

 

Ολοι οι πωλητες λεφτα δεν θελουν να παρουν?

 

Τι τους νοιαζει αν θα ειναι μεσω paypal ή κατευθειαν απο το λογαριασμο τραπεζας?

 

Το θεμα ειναι οτι οποιοδηποτε προιον και να διαλεξω δεν μου βγαζει τη δυνατοτητα να πληρωσω κατευθειαν απο το λογαριασμο τραπεζας αλλα μονο μεσω paypal.

 

Ισως γιατι παλιοτερα ειχα ενεργοποιησει τη δυνατοτητα "You can make a one-time payment using PayPal or another payment method".

 

Πως μπορω να το απενεργοποιησω τωρα αυτο?

Ο πωλητης που λες στο λινκ εχει μονο ππ, αυτο που βλεπεις εκει με τις καρτες ειναι το σημα του ππ και ποιες καρτες κανει αποδέκτες

 

Πολλοι πωλητές δεχονται κάρτες μεταφορές παυπαλ κλπ, απλα αν ψαχνεις στην κινα για κινητα, gadget klp μονο ππ

δες εδω

http://www.ebay.de/itm/Olpumpe-audi-a4-Baujahr-2006-tadellos-nur-durch-Prophylaxe-gewechselt-/271970948026?hash=item3f52bb53ba

Δηλαδη ολες οι αγγελιες του ebay ειναι με paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες λιγο κατω εκει που λεει accepted payment αναφερει και visa.

Και οχι το paypal δεν ειναι για να παιρνει την προμηθεια του το ebay γιατι πολυ απλα αυτη τη παιρνει απο το ποσο που δινεις στον πωλητη οχι εξτρα απο εσενα.

 

Εχεις να προτεινεις εσυ μια αγγελια να τσεκαρω?

Κάνεις λάθος, δέχεται μόνο Paypal. Οι κάρτες που δείχνει (Visa, Mastercard κτλ.) εννοεί οτι τις δέχεται μέσω Paypal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες λιγο κατω εκει που λεει accepted payment αναφερει και visa.

Και οχι το paypal δεν ειναι για να παιρνει την προμηθεια του το ebay γιατι πολυ απλα αυτη τη παιρνει απο το ποσο που δινεις στον πωλητη οχι εξτρα απο εσενα.

 

Εχεις να προτεινεις εσυ μια αγγελια να τσεκαρω?

 

 

Ακριβως οταν πουλαω εγω κατι οχι οταν αγοραζω.

Εγω ολα αυτα που αναφερω ειναι για αγορα καποιου προιοντος οχι για πωληση.

 

Επομενως δεν μπορει να παιρνει προμηθεια το ebay απο εμενα που ειμαι αγοραστης και οχι πωλητης.

 

Εχεις υποψιν σου καποια αγγελια που να δεχεται και πληρωμη κατευθειαν απο τραπεζικο λογαριασμο γιατι εγω οσες εχω βρει εχουν αυτο το εικονιδιο που λογικα ειναι μεσω paypal.

image.png

Κανείς δεν ανέφερε ότι θα σου πάρει το Paypal προμήθεια, απλώς σου εξήγησαν σε ποια περίπτωση χρησιμεύει η λειτουργία one-time payment.

Αν θες να κανεις αγορα με την κάρτα σου (χωρίς paypal), κοιτά εδώ... http://www.aliexpress.com/w/wholesale-4x-Rubber-Silicone-ps4.html?spm=2114.01020208.0.333.99txxt&initiative_id=SB_20150830141336&site=glo&groupsort=1&SortType=price_asc&shipCountry=gr&SearchText=4x+Rubber+Silicone+ps4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...