Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν καταλαβαίνω πως κανετε πρόσφορες χωρις να σας ενδιαφέρει το αντικείμενο

Δεν ηταν οτι δεν με ενδιεφερε, ειδα μετα το κοστος αποστολης.

 

Απο οτι φαινεται μπορεσα να το βγαλω, και λογικα επειδη ειχε ακομα περισσοτερο απο 12 ωρες. Ουφ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους σας!!Θα ηθελα να ρωτησω εαν εχει κανει καποιος παραγγελια τελευταια απο το Aliexpress και με ποιον τροπο?Εβαλα την καρτα μου που ειναι απο την Πειραιως και δεν την δεχεται δυστυχως...Στην επιλογη other payment methods που πατησα δεν ειχε paypal κι ετσι επελεξα τον τροπο με μεταφορα ποσου μεσω western union.Οταν πηγα να καταθεσω το ποσο σε ενα γραφειο τουρισμου,ο εκει υπαλληλος μου ειπε οτι μονο σε ονομα κανονικο μπορουσα να μεταφερω χρηματα.Στο σαιτ δεν εγραφε καποιο συγκεκριμενο ονομα παρα μονο της εταιρειας..Γνωριζει καποιος απο εσας καποιον αλλο τροπο πληρωμης η τι μπορω να κανω σε αυτην την περιπτωση?Σημειωτεον δε οτι εχω στειλει 3 μνμταστον πωλητη και δεν μου εχει απαντησει.Στο επανω μερος της σελιδας του σαιτ ομως γραφει κατι για μια γιορτη που εχουν τωρα στην οποια υποδεχονται τον καινουργιο χρονο.Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους σας!!Θα ηθελα να ρωτησω εαν εχει κανει καποιος παραγγελια τελευταια απο το Aliexpress και με ποιον τροπο?Εβαλα την καρτα μου που ειναι απο την Πειραιως και δεν την δεχεται δυστυχως...Στην επιλογη other payment methods που πατησα δεν ειχε paypal κι ετσι επελεξα τον τροπο με μεταφορα ποσου μεσω western union.Οταν πηγα να καταθεσω το ποσο σε ενα γραφειο τουρισμου,ο εκει υπαλληλος μου ειπε οτι μονο σε ονομα κανονικο μπορουσα να μεταφερω χρηματα.Στο σαιτ δεν εγραφε καποιο συγκεκριμενο ονομα παρα μονο της εταιρειας..Γνωριζει καποιος απο εσας καποιον αλλο τροπο πληρωμης η τι μπορω να κανω σε αυτην την περιπτωση?Σημειωτεον δε οτι εχω στειλει 3 μνμταστον πωλητη και δεν μου εχει απαντησει.Στο επανω μερος της σελιδας του σαιτ ομως γραφει κατι για μια γιορτη που εχουν τωρα στην οποια υποδεχονται τον καινουργιο χρονο.Ευχαριστω εκ των προτερων.

http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B2%CE%AF%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%B1-3-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B1-posts-%CF%80%CF%81%CE%B9%CE%BD-%CF%81%CF%89%CF%84/?p=54406119

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους σας!!Θα ηθελα να ρωτησω εαν εχει κανει καποιος παραγγελια τελευταια απο το Aliexpress και με ποιον τροπο?Εβαλα την καρτα μου που ειναι απο την Πειραιως και δεν την δεχεται δυστυχως...Στην επιλογη other payment methods που πατησα δεν ειχε paypal κι ετσι επελεξα τον τροπο με μεταφορα ποσου μεσω western union.Οταν πηγα να καταθεσω το ποσο σε ενα γραφειο τουρισμου,ο εκει υπαλληλος μου ειπε οτι μονο σε ονομα κανονικο μπορουσα να μεταφερω χρηματα.Στο σαιτ δεν εγραφε καποιο συγκεκριμενο ονομα παρα μονο της εταιρειας..Γνωριζει καποιος απο εσας καποιον αλλο τροπο πληρωμης η τι μπορω να κανω σε αυτην την περιπτωση?Σημειωτεον δε οτι εχω στειλει 3 μνμταστον πωλητη και δεν μου εχει απαντησει.Στο επανω μερος της σελιδας του σαιτ ομως γραφει κατι για μια γιορτη που εχουν τωρα στην οποια υποδεχονται τον καινουργιο χρονο.Ευχαριστω εκ των προτερων.

Μην το κάνεις σε καμία περίπτωση westen union.... Είναι πολύ επικίνδυνο να χάσεις τα λεφτά σου. Δοκίμασε μια κάρτα εξωτερικού. Θα βρεις στην κατηγορία internet περισσότερες πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα χθες μια παραγγελία για αντικείμενο που θα έρθει με απλό dhl. Από κεκτημένη ταχύτητα (μιας και η αγορά αφορούσε άλλον) έκανα λάθος κατά ένα νούμερο τον ταχυδρομικό κώδικα. 

 

Δυστυχώς ο πωλητής μόνο αξιόπιστος δεν μπορεί να χαρακτηριστεί, μιας και και έπειτα από κανά 5λεπτο του έστειλα μήνυμα στο ebay, του έστειλα και 2ο σήμερα καθώς και email κι αυτός μου στέλνει αυτοματοποιημένα μηνύματα και μάλλον το έστειλε χωρίς να αλλάξει τον Τ.Κ.

 

Ψάχνοντας διαπιστώνω πως ο λανθασμένος Τ.Κ. πρέπει να είναι στο ίδιο κατάστημα. Από την εμπειρία σας, αν το παρακολουθώ κάθε μέρα για το που είναι, έστω και να πάει και σε άλλο κατάστημα, θα μπορέσει να βρεθεί άκρη για την παραλαβή του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις πάνω σε έναν λογαριασμό και μία χρεωστική ή πιστωτική, και την έχεις δηλώσει στο PayPal, μπορείς να στείλεις χρήματα με αυτήν στο balance, και όχι μέσω ebanking, ώστε νσ αποφύγεις χρεώσεις; Τώρα θα μού πεις, καλά, αφού η κάρτα είναι συνδεδεμένη με τον λογαριασμό, πάλι δεν θα έχεις χρέωση; Δεν ξέρω. Γι' αυτό ρωτάω, μήπως υπάρχει κάποιο trick.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις πάνω σε έναν λογαριασμό και μία χρεωστική ή πιστωτική, και την έχεις δηλώσει στο PayPal, μπορείς να στείλεις χρήματα με αυτήν στο balance, και όχι μέσω ebanking, ώστε νσ αποφύγεις χρεώσεις; Τώρα θα μού πεις, καλά, αφού η κάρτα είναι συνδεδεμένη με τον λογαριασμό, πάλι δεν θα έχεις χρέωση; Δεν ξέρω. Γι' αυτό ρωτάω, μήπως υπάρχει κάποιο trick.

Απο κάρτες πως θα στείλεις χρήμα στο balance, δεν γίνετε, μονο με εμβάσματα απο ebanking, και για ποιες χρεώσεις μιλας? 1 ευρω ειναι η χρέωση

 

είμαστε και off topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω και εγω κατι μιας και δεν ειμαι πολυ σχετικος....Πριν 4-5 ημερες πουλησα μεσω ebay ενα ρολοι σε εναν Αμερικανο.Ο ανθρωπος με πληρωσε την ιδια μερα μεσω paypal φυσικα και εγω του εστειλα την επομενη το αντικειμενο.Ακομα ομως στον Paypal λογαριασμο μου βλεπω οτι τα χρηματα ειναι σε κατασταση pending και δεν εχουν μπει στο balance μου.Ειναι φυσιολογικο αυτο?Ποσες μερες χρειαζεται μεχρι να εμφανιστουν στο balance μου τα χρηματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...