Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θετική ή Αρνητική ;

 

ή δεν βάζω τίποτα ;

Αρνητικό ή ουδέτερο αφού σ έστειλε χαλασμένο προϊόν και δεν είσαι ικανοποιημένος με τα μισά χρήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρολογείς;

Σου έστειλε χαλασμένο προϊόν (έστω και αν δε το ήξερε) και θα συμβιβαστείς με τα μισά λεφτά;

 

Ανοίγεις άμεσα case ότι σου ήρθε χαλασμένο.

Απαιτείς full refund και αν το θέλει πίσω να σου στείλει return label (που εννοείται ότι θα το πληρώσει αυτός).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μπορει να εξηγησει καποιος τι ειναι τα return labels ;; ....ευτυχως εως τωρα δεν χρειαστηκε να επιστρεψω κατι και ειμαι ολιγον τι ασχετος...εχω διαβασει αυτο τον ορο και στο amazon και στο ebay.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μπορει να εξηγησει καποιος τι ειναι τα return labels ;; ....ευτυχως εως τωρα δεν χρειαστηκε να επιστρεψω κατι και ειμαι ολιγον τι ασχετος...εχω διαβασει αυτο τον ορο και στο amazon και στο ebay.

Το return labels ειναι αυτο που σου στέλνουν με εμαιλ ή κάποιον αλλο τρόπο, το κολλάς επάνω σε αυτο που θελεις να επιστρέψεις και δεν πληρώνεις μεταφορικά, δηλαδή προπληρωμένο ταχυδρομείο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρολογείς;

Σου έστειλε χαλασμένο προϊόν (έστω και αν δε το ήξερε) και θα συμβιβαστείς με τα μισά λεφτά;

 

Ανοίγεις άμεσα case ότι σου ήρθε χαλασμένο.

Απαιτείς full refund και αν το θέλει πίσω να σου στείλει return label (που εννοείται ότι θα το πληρώσει αυτός).

 

Αυτό σκέφτηκα και εγώ πως να πληρώσω τα μισά λεφτά για κάτι χαλασμένο. Όμως επειδή δεν είχα την εμπειρία της επιστροφής νόμιζα πως αν ανοίξω case ίσως να χρειαστεί να το επιστρέψω με δικά μου λεφτά και το οποίο δεν με συμφέρει σε καμία περίπτωση. Τώρα για το Return label δεν το είχα ακούσει,  θα το δοκιμάσω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα απο ebay ενα android usb stick το οποιο ειναι χαλασμενο ,οταν κανω μερικες φορες απεγκατασταση εφαρμογες κανει αυτοματα reboot, επικοινωνησα με τον πωλητη και μου ζητησε να του στειλω  βιντεακι για να δει το προβλημα ,αφου του εστειλα χτες το βιντεο μου λεει να περιμενω μερικες μερες μεχρι να το δει ο τεχνικος του, τωρα τι κανουμε; δεν μπορω να περιμενω αλλες 40 μερες εως οτου παραλαβω νεα συσκευη ,θελω να μου στειλει τα χρηματα πισω και να του στειλω την συσκευη, γινετε; τι θα κανατε στην θεση μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα χρονια πολλα.

Φιλος εχει προβλημα με μια αγορα απο ebay και θελω την βοηθεια σας.

Αγορασε ενα ρουτερ.Ηρθε σημερα η παραγγελια αλλα εχει γινει λαθος και αντι για το ρουτερ εχει λαθος προιον.

Eστειλε μηνυμα στο ebay και ο πωλητης δεχτηκε να επιστρεψει το δεμα.

Του εστειλε να εκτυπωσει return shipping label.

Απορια, τα εξοδα αποστολης ποιος τα καλυπτει? ο αγοραστης η ο πωλητης?

εκτυπωνει την ετικετα, και παει στα ελτα να το στειλει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κάθε πωλητής αναφέρει για τυχών επιστροφές την όλη διαδικασία στην σελίδα του προϊόντος.

Στην περίπτωση σου πρέπει να γίνει συνενόηση με τον πωλητή διότι αυτος ευθύνεται αποκλειστικα το λάθος.

Να του πεις να σου στείλει τα λεφτά για τα εξοδα αποστολης μεσω paypal και μετά να ξεκινήσεις την διαδικασία της επιστροφής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα τι ειναι αυτο το shipping label, αν εχει γραμμένη επάνω την ταχυδρομική εταιρεια που θα αναλάβει την αποστολή οχι δεν πληρώνει, αν εχει απλα την διεύθυνση του πωλητή θα πληρωσει ο φιλος σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...