Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και το στελνει στα ελτα, και τα ελτα δεν θα παρουν χρηματα για την αποστολη?

Συγνωμη αν ρωταω χαζα πραγματα αλλα δεν μου εχει τυχει να παρω λαθος προιον και δεν ξερω να πω στον φιλο πως πρεπει να κινηθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πας στα ελτα με κολλημενο αυτο πανω στο κουτι

 

Ειχα κανει ακριβως το ιδιο τωρα το θυμηθηκα με μια αγορα απο το you.gr...ηταν κατι χαλασμενο οταν το εβαλα σε λειτουργεια...κολλησα πανω το label  που μου εστειλε το support με σελοτειπ και εσταλη πισω στην you.gr  χωρις να πληρωσω κατι.....υστερα  μου στειλαν ξανα καινουργιο μηχανημα που δουλευε....ηταν η διαδικασια DOA(dead on arrival)

 

Το πηγα βεβαια στην ιδια εταιρια κουριερ με το οποιο μου στειλανε το δεμα αρα υποθετω αν το δεμα ηλθε με ελτα το ξαναστελνεις απο ελτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το στελνει στα ελτα, και τα ελτα δεν θα παρουν χρηματα για την αποστολη?

Συγνωμη αν ρωταω χαζα πραγματα αλλα δεν μου εχει τυχει να παρω λαθος προιον και δεν ξερω να πω στον φιλο πως πρεπει να κινηθει.

Η usps ερχεται στην ελλαδα με ελτα, τωρα για τις αποστολες απο εδω προς τα εξω, μαλλον πρεπει να ισχυει το ιδιο, ρωτα αυριο σε ενα καταστημα ελτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα...το αστειο ειναι οτι τις προαλλες ρωταγα τι ειναι τα return label...ενω εγω ο ιδιος ειχα κανει τη διαδικασια στο παρελθον για το DOA απλα δεν ηξερα την ορολογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ενω μεχρι και χθες αγόραζα κανονικα απο eBay σημερα τρωω άκυρο.

Λεει the shiptolocation city,country and post code were ignored because the post code is invalid or not supported for the country.

Υπόψην μεχρι χθες εκανα σχεδον καθημερινά αγορες

Τελικα για καποιο λογο στο πειπαλ επρεπε νξανα βαλω τη καρτα μου και ολα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ενω μεχρι και χθες αγόραζα κανονικα απο eBay σημερα τρωω άκυρο.

Λεει the shiptolocation city,country and post code were ignored because the post code is invalid or not supported for the country.

Υπόψην μεχρι χθες εκανα σχεδον καθημερινά αγορες

Τελικα για καποιο λογο στο πειπαλ επρεπε νξανα βαλω τη καρτα μου και ολα καλα

Δηλαδη θελεις με το ζορι να αγοράσεις απο καποιον ο οποιος δεν στέλνει ελλαδα

Βαλε το λινκ της αγορας σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια.Εχουμε προβλημα.

Πηγε ο φιλος το πρωι στα ελτα να στειλει το δεμα και τα ελτα του ειπαν οτι δεν στελνουν αμερικη ουτε εχουν συνεργασια με το αμερικανικο ταχυδρομειο.Τι κανουμε τωρα?

Ποια εταιρεια ταχυμεταφορων μπορει να στειλει το δεμα χωρις να πληρωσει ο φιλος τα εξοδα μεταφορας.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια.Εχουμε προβλημα.

Πηγε ο φιλος το πρωι στα ελτα να στειλει το δεμα και τα ελτα του ειπαν οτι δεν στελνουν αμερικη ουτε εχουν συνεργασια με το αμερικανικο ταχυδρομειο.Τι κανουμε τωρα?

Ποια εταιρεια ταχυμεταφορων μπορει να στειλει το δεμα χωρις να πληρωσει ο φιλος τα εξοδα μεταφορας.?

 

 

Στελνουν ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ.

Λαλακιες του λενε...το μονο προβλημα που υπαρχει με την USPS ειναι οτι εχουν σταματησει να σκαναρουν τα συστημενα γραμματα/επιστολες και υπαρχει προβλημα γιατι δεν ανεβαινουν στη tracking σελιδα της USPS.

Κοινως δεν θα μπορεις εαν ειναι συστημενο να το παρακολουθεις το που ειναι παρα μονο μεσω ΕΛΤΑ και αυτο μεχρι να φυγει απο Ελλαδα.

 

Εαν ειναι συστημενο ΔΕΜΑ η USPS το σκαναρει κανονικα.μονο τα γραμματα/επιστολες συστημενου ΔΕΝ τα σκαναρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες ειχα κανει μια παραγγελια από ebay(Κίνα) πριν αρκετό καιρό και έφτασε εκπρόθεσμη κατά 2 εβδομάδες(δέμα 5 αντικειμένων). Όταν μίλησα με τον πωλητή μου είπε θα το ξαναστείλει οπότε λογικά θα μου ξαναέρθουν τα αντικείμενα....Σκεφτόμουν λοιπόν να τα επιστρέψω μιας και αυτό είναι το δίκαιο.(κόστος 17ε)

Αξίζει να προσπαθήσω ή δεν θα βγάλω άκρη?

 

Διαφορετικά -αν έρθουν- σκέφτομαι να τα πουλήσω εδώ και μετά να του στείλω τα λεφτά στο paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες ειχα κανει μια παραγγελια από ebay(Κίνα) πριν αρκετό καιρό και έφτασε εκπρόθεσμη κατά 2 εβδομάδες(δέμα 5 αντικειμένων). Όταν μίλησα με τον πωλητή μου είπε θα το ξαναστείλει οπότε λογικά θα μου ξαναέρθουν τα αντικείμενα....Σκεφτόμουν λοιπόν να τα επιστρέψω μιας και αυτό είναι το δίκαιο.(κόστος 17ε)

Αξίζει να προσπαθήσω ή δεν θα βγάλω άκρη?

 

Διαφορετικά -αν έρθουν- σκέφτομαι να τα πουλήσω εδώ και μετά να του στείλω τα λεφτά στο paypal.

Δεν υπάρχει εκπρόθεσμη παραλαβή, αυτο που λεει εκει το εβαυ δεν πέφτει πότε μεσα, για αυτο αλλη φορά υπομονή 60 μερες και μετα μήνυμα στον πωλητή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες ειχα κανει μια παραγγελια από ebay(Κίνα) πριν αρκετό καιρό και έφτασε εκπρόθεσμη κατά 2 εβδομάδες(δέμα 5 αντικειμένων). Όταν μίλησα με τον πωλητή μου είπε θα το ξαναστείλει οπότε λογικά θα μου ξαναέρθουν τα αντικείμενα....Σκεφτόμουν λοιπόν να τα επιστρέψω μιας και αυτό είναι το δίκαιο.(κόστος 17ε)

Αξίζει να προσπαθήσω ή δεν θα βγάλω άκρη?

 

Διαφορετικά -αν έρθουν- σκέφτομαι να τα πουλήσω εδώ και μετά να του στείλω τα λεφτά στο paypal.

 

Αν δεν πας να παραλάβεις το δέμα ή αρνηθείς παράδοση τότε αναγκαστικά θα επιστραφεί πίσω στον αποστολέα, οπότε καλύτερα να κάνεις έτσι αν σου έρθει και δεύτερη φορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...