Προς το περιεχόμενο

φθηνά αεροπορικά εισιτήρια


LumosMaxima

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εψαχνα εισητηρια απο θεσ/νικη για ηρακλειο στο αιρτικετς και ειδα κατι εξοπραγματικες τιμες της ταξης των 220ε με επιστροφη!! Καμμια ιδεα γιατι ηταν τοσο ακριβα? Μηπως λογω περιοδου?(μεσα ιουλη) Που μπορω να βρω εισητηρια σε καλες τιμες? Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@dimitris74: Οι τιμές δεν έχουν πάρει ιδιαίτερα την ανηφόρα απλώς θέλει ψάξιμο για να βρεις την κατάλληλη προσφορά. Πχ η Air Berlin είχε πρόσφατα μια προσφορά, Γερμανία-Ελλάδα με 1 ευρώ+φόρους. Έτσι είναι αυτές η φτηνές εταιρίες, τα πράγματα παίζουν. Αν θες σταθερότητα τράβα στη Lufthansa να είσαι ήσυχος!

για γερμανια μπορεί. απλα εγω ενδιαφέρομαι για γαλλια και για εκεί μιλάω για την ανηφόρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

re paidia mpika gia kerkyra na do gia arketo kairo meta kai mou bgazei apo 27 eyro pou leei timi tou dromologiou, exei epipleon 28 eyro forous... gia 2 eisitiria apo 55 ftnei sta 110 eleos...

 

Afto eprepe na to ixeres.

Oi apateones pio poli dineis se forous kai exoda aerodromion para se isitiria.

An diavases pio pano tin periptosi mou taxideva Germania me 39 ? kai epistrofi 19 ? kai sinoliko poson plirosa 112? ta ypolipa itan foroi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Εγώ πάντα καταλήγω στο airtickets που έχουν γράψει στην 1η σελίδα, όταν ψάχνω εισητήρια..

Έχει πιο φθηνές τιμές για εισητήρια aegean από το ίδιο το aegean-air...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιες ημερες συμφαιρει να ταξιδευω και ποιες ωρες; Εννοω απο αποψη χρηματων.

 

Το εισητηριο που κανεις Online κρατηση, απο που το παιρνεις; Και πως ειμαι σιγουρος οτι δε πληρωσα τζαμπα;

Επεξ/σία από Luxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες ημερες συμφαιρει να ταξιδευω και ποιες ωρες; Εννοω απο αποψη χρηματων.

 

Το εισητηριο που κανεις Online κρατηση, απο που το παιρνεις; Και πως ειμαι σιγουρος οτι δε πληρωσα τζαμπα;

Δεν υπάρχουν μέρες που είναι πιο φθηνά, αλλά όμως υπάρχουν περίοδοι (π.χ. Αυγουστος, Χριστούγεννα) που τα εισητήρια είναι πιο ακριβά (λογικό..). Συνήθως, οι πτήσεις που φευγουν ξημερώματα είναι πιο φθηνές απο τις απογευματινές.

Δεν παίρνεις εισητήριο, απλά καταχωρούνται στο σύστημα του αεροδρομίου τα στοιχεία σου. Γιαυτό θέλει πολύ προσοχή κατά την κράτηση ώστε να υπάρχει πλήρης αντιστοιχία των στοιχείων που θα δηλώσεις με τα στοιχεία της ταυτότητας/διαβατηρίου σου. Επομένως, κάνεις την κράτηση, και όταν φτάσεις στο αεροδρόμιο, κάνεις check-in επιδεικνύοντας μόνο την ταυτότητα/διαβατήριο! Καλό είναι να έχεις εκτυπώσει και να κουβαλάς μαζί σου και την απόδειξη που θα σου σταλεί μέσω email, μετά την κράτηση των εισητηρίων.

Γενικά, go 4 it, αξίζει με τα χίλια, οι τιμές είναι καλύτερες (συνήθως) απο τις τιμές που θα βρεις στα ταξιδιωτικά γραφεία, και προσωπικά, όσες φορες έχω κλείσει online τα εισητήρια, δεν συνάντησα το παραμικρό πρόβλημα

Επίσης, να προτείνω το http://www.pamediakopes.gr, κάποιες φορες έχω πετύχει φθηνότερα εισητήρια απο το http://www.airtickets.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Απ' οτι εχω καταλαβει, ολα αυτα τα site ειναι κατι σα διαμεσολαβητες. Δλδ κλεινουμε εμεις σε αυτους θεσεις, και αυτοι σα πελατες κλεινουν στην εταιρια. Συμφαιρει περισσοτερο να πηγαινεις στην εταιρια και να κλεινεις. Η κοπελα μου πληρωσε 89 ευρω το εισητηριο, ενω στο airtickets το ειχε στα 119!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές μπορούν να αλλάξουν απο στιγμή σε στιγμή...Μπορεί επειδή η κοπέλα σου το έκλεισε 89 πλέον η τιμή να ήταν 119!

 

Αυτά που έχω προτιμήσει μέχρι τώρα είναι το www.airtickets.gr και το www.figame.gr .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...