Προς το περιεχόμενο

φθηνά αεροπορικά εισιτήρια


LumosMaxima

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι ρε παιδια. Τι να αλλαξει; Μεσα σε ενα λεπτο; Ειδα ενα λεπτο αφοτου το εκλεισε ακριβως την ιδια ωρα και πτηση με την ιδια εταιρια. 30 ευρω πανω στο site! Κλεφτες ειναι! Οπως κατι αντιστοιχο γινεται και με τα ξενοδοχεια μεσω ιντερνετ. Διαμεσολαβητες και εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και όμως αυτό δεν είναι καθόλου παράλογο... Τα φθηνά εισιτήρια έχουν περιορισμένες θέσεις,μόλις τελειώσουν αυτές οι θέσεις πηγαίνουν στην επόμενη "κατηγορία" τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμενω πως ολα αυτα ειναι διαμεσολαβητες. Ρωτηστε και θα δειτε οτι εχω δικιο.. Βγαζουν και αυτοι ενα 10ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Luxx είναι διαμεσολαβητές δεν είπα εγώ το αντίθετο...Σίγουρα δεν το κάνουν για την ψυχή της μάνας τους,εταιρίες είναι! Απλά σου λέω ότι δεν φταίνε αυτές για τις ανόδους στις τιμές ,αυτό το καθορίζει αποκλειστικά η αεροπορική εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω σου λεω οχι. Οταν κανεις κρατηση σε ενα απο τα δεκαδες site που υπαρχουν, δε ειναι το ιδιο με το να πας στο γραφειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε καταάβαίνω φίλε μου...Τι εννοείς ότι αν πας στο γραφείο τότε θα βρεις ποιο φθηνά εισιτήρια? Δηλαδή η κάθε αεροπορική εταιρία δεν έχει ένα κεντρικό σύστημα με το οποίο επικοινωνούν οι κάθε είδους διανομείς αλλά ξεχωρίζει τα ιντερνετικά απο τα πρακτορεία που στεγάζονται σε κάποιον χώρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές μπορούν να αλλάξουν απο στιγμή σε στιγμή...Μπορεί επειδή η κοπέλα σου το έκλεισε 89 πλέον η τιμή να ήταν 119!

 

Αυτά που έχω προτιμήσει μέχρι τώρα είναι το www.airtickets.gr και το www.figame.gr .

 

Μπα... και σε μένα έχει τύχει να το αγοράσω ακριβότερα από το airtickets, ενώ σε ταξιδιωτικό γραφείο είχε περίπου 20 ευρώ φθηνότερα. Οι τιμές ήταν σταθερές στο site 4-5 μέρες μετά. Οπότε συμφωνώ απόλυτα με Luxx. Από δω και στο εξής θα ρωτάω και σε ταξιδιωτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα... και σε μένα έχει τύχει να το αγοράσω ακριβότερα από το airtickets, ενώ σε ταξιδιωτικό γραφείο είχε περίπου 20 ευρώ φθηνότερα. Οι τιμές ήταν σταθερές στο site 4-5 μέρες μετά. Οπότε συμφωνώ απόλυτα με Luxx. Από δω και στο εξής θα ρωτάω και σε ταξιδιωτικό.

 

Δεν το έχω ξανακούσει να σου πω την αλήθεια...Τότε όπως φαίνεται κάτι δεν ξέρω καλά.Με ταξιδιωτικά γραφεία αυτό ήξερα ότι ίσχυε γενικά,λέτε να κλείνουν συμφωνίες για προσφορές μεγάλα πρακτορεία ας πούμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Aegean και Olympic ξεχαστε τες αφου τωρα που συγχωνευτηκαν δεν εχουν ανταγωνισμο μεταξυ τους.

Ας μην γράφουμε πράγματα που δεν ισχύουν.

Οι δύο εταιρείες δεν έχουν συγχωνευτεί ακόμη και έχουν διαφορές στην τιμή σε αρκετές πτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Τελευταια φορα που κοιταξα ολα εχουν συμφωνηθει και προκειται και οι 2 να γινουν Olympic.

 

Τελευταία φορά που κοίταξα δεν είχε γίνει τίποτα γιατί δεν έχουν συνέλθει οι Γενικές Συνελεύσεις των δύο εταιρειών προκειμένου να εγκρίνουν τη συγχώνευση ούτε έχει δοθεί η απαραίτητη έγκριση της Γενικής Διεύθυνσης Ανταγωνισμού της Ευρωπαϊκής Επιτροπής ούτε της ελληνικής Επιτροπής Ανταγωνισμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εχει δωθει εντολη για συγχωνεψη των κεντρικων της μιας με τα κεντρικα της αλλης νομιζω πως αυτο λεει πολλα. Φυσικα αυτο το λεω εχοντας καποιον που δουλευει εκει και οχι επειδη ετσι μου κατεβηκε αλλα ενταξει, οταν επισημοποιηθει βαλτο στην κεντρικη σελιδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paredwse μην νομιζεις οτι επειδη εισαι νομικος και Moderator τα ξερεις ολα.

Τοτε πως εξηγεις το γεγονος οτι η μια εταιρια κοβει δρομολογια απο Λημνο(http://www.seleo.gr/sbj.aspx?sbj=10742) ή απο αλλα νησια σε συνεννοηση ωστε να πηγαινει μονο η μια εταιρια; Aσε γιατι και γω εχω γνωστους και στις δυο εταιριες και μου τα λενε...

Αλλο αν δεν θελεις να θιγονται Βγενοπουλοι και Βασιλακηδες...

Παω πασο.Αλλα μην αναφερειες για γενικες συνελευσεις και επιτροπες ανταγωνισμου διοτι σε οσους γνωριζουν τον αεροπορικο χωρο αυτα ακουγονται γελοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...