Προς το περιεχόμενο

Official Beer Topic


soturin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτηκα να ανοίξα αυτό το thread για την καλή μας μπύρα.

 

Ο τύπος στο avatar μου την χει αποκαλέσει "learning juice" και φυσικά παραλληλίσει με γυναίκα:

"Smells good, looks good and you'd step over your own mother to get one! But you can't stop there...you want to drink another woman!"

 

Σοβαρά τώρα είναι μια οικογένεια ποτών μεγάλης ιστορίας και ποικιλίας και σίγουρα θα χουμε πιει μπύρες που δεν είχαμε ξανακούσει έως τότε.

 

Να σπρώξω λίγο, η πιο περίεργη μπύρα που έχω πιεί είναι Schlenkerla Rauchweizen, καπνιστή μπύρα. Δεν με χάλασε αλλά δεν θα την ξανάπινα. Θες ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ νερό μαζί μ' αυτή.

 

(κοίταξα και δεν βρήκα σχετικό thread, please redirect me if there is)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι μακράν καλύτερες μπύρες για να απολαύσεις είναι οι Augustiner Edelstoff (13 euro το καφάσι, με 20χ0.5 μπουκάλια που όταν τα γυρίσεις πίσω παίρνεις κανα 2.5 euro περίπου), από dunkles με διαφορά Andechser dunkel και Weißbier η καλύτερη είναι η Schneider Weiße...

 

Αυτά από μένα και το κρατίδιο της μπύρας..:P Κάτι ξέρουν οι Βαυαροί...

 

Επίσης απλά εκπληκτικη μπύρα είναι αυτή που σερβίρεται στο oktoberfest, πάντα προτιμούμε την Augustiner φυσικά, την παλιότερη μπύρα του Μονάχο...1328 παρακαλώ... Δεν ξέρω αν το γνωρίζετε, αλλά στο Oktoberfest ΔΕΝ σερβίρεται η ίδια μπύρα που πουλιέται όλο τον υπόλοιπο χρόνο, υπάρχει ειδική μπύρα μόνο για αυτή τη "γιορτούλα" από τον καθένα...:)

 

P.S. Όποιος πίνει Becks είναι φλώρος!:mrgreen: Bud επίσης... Όποιος πίνει Bud Light είναι για το Δαφνί!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή που φτιάχνεται κάθε χριστούγεννα και έχει γεύση μπακλαβά λες μάλλον.

Λοιπόν, καλή και άρεια η βαυαρία, αλλά βέλγικο μοναστήρι δν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή που φτιάχνεται κάθε χριστούγεννα και έχει γεύση μπακλαβά λες μάλλον.

Λοιπόν, καλή και άρεια η βαυαρία, αλλά βέλγικο μοναστήρι δν είναι.

LOL... μπακλαβά λες, ε?

Μάλλον γι'αυτό μ'άρεσε τόσο.. λατρεύω το μπακλαβά.:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

P.S. Όποιος πίνει Becks είναι φλώρος!:mrgreen:

 

Χαχα εγώ πίνω Becks σε κάνα Cafe am Hochhaus, usw... Από τις τοπικές μας ποικιλίες προτιμώ την Erdinger περισσότερο αλλά μάλλον δεν συμφωνεί και πολύς κόσμος μαζί μου. Hoffbraubier, Augustiner και Paulaner είναι επίσης πολύ καλές αλλά δεν μου αρέσει ιδιαίτερα η Franziskaner.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia.gr/vb3/showpost.php?p=1247962&postcount=22

 

Αν και δεν εχω ψαχτει πολυ με τις μπυρες, καθως οτι βρω το καταπινω (:mrgreen:) μια απο τις αγαπημενες μου ειναι η Paullaner Weiss (καπως ετσι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...