Προς το περιεχόμενο

Official Beer Topic


soturin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από τις τοπικές μας ποικιλίες προτιμώ την Erdinger περισσότερο αλλά μάλλον δεν συμφωνεί και πολύς κόσμος μαζί μου. Hoffbraubier, Augustiner και Paulaner είναι επίσης πολύ καλές αλλά δεν μου αρέσει ιδιαίτερα η Franziskaner.

 

Οχι ρε συ η Erdinger πάνω από την Paulaner! Γιατί το κάνεις αυτό;;; πολύ πιο 2η. Πολύ υπέρ Paulaner βλέπω κ γουστάρω... Η αγαπημένη μου (αλλά όχι αυτές οι imported που φέρνει ο ΑΒ).

 

Ηπια χθες 1η φορά Carlsberg! ΦΡΙΚΗ!!! Κίτρινο νερό με ανθρακικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χαχα εγώ πίνω Becks σε κάνα Cafe am Hochhaus' date=' usw... Από τις τοπικές μας ποικιλίες προτιμώ την Erdinger περισσότερο αλλά μάλλον δεν συμφωνεί και πολύς κόσμος μαζί μου. Hoffbraubier, Augustiner και Paulaner είναι επίσης πολύ καλές αλλά δεν μου αρέσει ιδιαίτερα η Franziskaner.

[/quote']

 

Όχι ρε συ!! Είναι πολύ πιο πίσω από τις δικές μας!! Είναι για τους βόρειους αυτά τα πράγματα... Ακόμα και ο Klose τους παράτησε και ήρθε σε μας και οι φήμες λένε ότι ήρθε για να πίνει Augustiner....:mrgreen:

 

August, η φτηνότερη και καλύτερη μπύρα για το λαο..

 

Paulaner θα έπινα άμα δεν υπήρχε August... Löwenbräu δεν λεει επίσης...

 

Paulaner Hefe !!!!

 

Φρου, αμα σαρεσει η Weißbier πιες Schneider Weiße και θα με θυμηθείς....:)

 

Lighter επίσης..:)

 

amstel και παλι amstel..

 

 

Από τις χειρότερες μπυρες που υπάρχουν...μάλλον παγκσμίος... συγκρίνεται με Bud Light θα έλεγα....(όποιος δεν έχει πιει Bud light.... να μι πιει...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από πότε η bud light εμπίπτει στην κατηγορία της μπίρας?:P. Εμένα μου αρέσουν και κάτι περίεργες Βέλγικες πάντως... Και μία Ιρλανδική Kilkenny's ή κάπως έτσι μαύρη είναι πολύ καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paulaner, γουρούνι και πρετσελάκιααααα :)

 

Νέκταρ και αμβροσία ενα πράμα...:mrgreen:

 

Σπόνσοράς του thread η paulaner!

Φίλε steven έχεις κακομάθει στις γαμάτες μπύρες και απαξιώνεις όλες τις άλλες? Εννοείται η amstel δεν συγκρίνεται με paulaner κτλ αλλά από τις κοινές θνητές μπύρες έχει το κατιτίς της. Αν η αμστελ είναι σαν την bud light, η αμστελ light τι είναι?:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@soturin

 

Ε ντάξει δεν είναι ακριβώς έτσι... Άμα είσαι Ελλάδα και δεν μπορείς να κακομάθεις στις καλές μπύρες μπορείς να πιείς Heineken (παρόλο που με το ολλανδικό νεράκι είναι κλάσεις ανώτερη), μπορείς να πιείς μύθο, που είναι μια χαρά μπυρίτσες για κατανάλωση... Η μια πιο πικρή, η άλλη πιο κανονική...

 

Συγγνώμη αλλά η Amstel απλά δεν πίνεται.... Χειρότερο κατουρλιό δεν υπάρχει....(H Bud Light είναι εκτός συναγωνισμού πάντα....)

 

Προσωπική άποψη πάντα, μιας και η μισή Ελλάδα πίνει Amstel, οπότε ας προλάβω αυτούς που θα μου τα χώσουν....:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σου ρε Luci! Η Κάιζερ είναι μακράν η καλύτερη μπύρα που μπορείς να βρεις σχεδόν παντού. Η πράσινη κάποτε μου άρεσε, ή έχει χαλάσει ή έχουν αλλάξει τα στάνταρντς μου... Η Amstel ποτέ δεν μου άρεσε αλλά την τελευταία φορά που δοκίμασα ομολογώ ότι από Heini δεν την βρήκα χειρότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@soturin

 

Ε ντάξει δεν είναι ακριβώς έτσι... Άμα είσαι Ελλάδα και δεν μπορείς να κακομάθεις στις καλές μπύρες μπορείς να πιείς Heineken (παρόλο που με το ολλανδικό νεράκι είναι κλάσεις ανώτερη), μπορείς να πιείς μύθο, που είναι μια χαρά μπυρίτσες για κατανάλωση... Η μια πιο πικρή, η άλλη πιο κανονική...

 

Συγγνώμη αλλά η Amstel απλά δεν πίνεται.... Χειρότερο κατουρλιό δεν υπάρχει....(H Bud Light είναι εκτός συναγωνισμού πάντα....)

 

Προσωπική άποψη πάντα, μιας και η μισή Ελλάδα πίνει Amstel, οπότε ας προλάβω αυτούς που θα μου τα χώσουν....:)

 

Ειδικά το καλοκαίρι είναι απίστευτο χάλι η Amstel. Δεν πρέπει να υπάρχει χειρότερη μπύρα παγκοσμίως από την ελληνική Amstel.

 

Luci: Η Kaiser ΔΕΝ είναι το ίδιο προσβάσιμη. Σε ταβέρνες κτλ δεν έχεις ελπίδα να βρεις κάτι άλλο εκτός από το γνωστό δίδυμο και Μύθο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρέπει να υπάρχει χειρότερη μπύρα παγκοσμίως από την ελληνική Amstel.

 

Με απογοητεύεις είπαμε...Bud Light..σε χάρτινη καφέ σακουλίτσα:mrgreen:

 

Σε ταβέρνες κτλ δεν έχεις ελπίδα να βρεις κάτι άλλο εκτός από το γνωστό δίδυμο και Μύθο.

Και υπάρχουν και οι δραματικές περπτώσεις που προσφέρεται μόνο Amstel....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guinness the best beer ever.

Βεβαια,λογικο ειναι να εχει κ αρκετα τσιμπημενη τιμη.1,80? τα 250ml

αλλα αξιζει κ με το παραπανω!

 

Πιο συχνα [το καλοκαιρι μονο ] πινω Heineken

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...