Προς το περιεχόμενο

Το ψυγειο μου εχει προβλημα


Fotis_Greece

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον μιας και ειμαστε τοσα παλλικαρια εδω μεσα, μηπως να συζητησουμε κατι πρακτικο.

Το ψυγειο μου εχει προβλημα, δεν εχει καλη ψυξη (17 βαθμους βγαζει) αλλα η καταψυξη ειναι μια χαρα.

Ξερει κανεις τι φταιει και τι μπορω εγω ο ανιδεος μαγειρας να κανω.

Να συμπληρωσω ειναι εναι whirpool, σκυλι το εχω 17 χρονια, δεν εχει ανεμιστηρα, μαξευει παγο σε αυτο το πλαισιο πλαστικο που εχει στο πισω μερος, το ξεπαγωνω αλλα παλι τα ιδια .

Περιμενω απαντησεις, ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω τι έχει το ψυγείο σου αλλά θα σου περιγράψω τι συνέβη στο δικό μου.

 

Έχουμε ένα Fisher&Paykel (αέρα) 10 χρόνων. Πριν χρόνια έσπασα κατά λάθος το σωληνάκι που συμπληρώνει αέριο στο πίσω μέρος. Η κατάψυξη δούλευε αλλά στο θάλαμο συντήρησης δεν είχε ψύξη.

Αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρός για καινούριο! Στα 17 χρόνια έχει κλείσει τον κύκλο ζωής του.

 

Βέβαια δεν χάνεις τίποτα να κοιτάξεις για τυχόν διαρροές στο πίσω μέρος,επίσης να έχει απόσταση (κυρίως στην πίσω μεριά) τουλάχιστον 30 πόντους απο τον τοίχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Eδω με ενα Liebherr 20ετιας και ακομα δουλευει σαν σκυλι... -30 στην καταψυξη... 7 εως 12 στη συντηρηση, αναλογα πως το ρυθμιζω...

Δες παντως μηπως δεν παιρνει ''αερα'' απο πισω και απο πανω (δλδ αμα δεν εχεις αφησει αρκετο χωρο για να λειτουργει σωστα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε ενα καινουριο παιδι 17 χρονια ειναι πολλα

να ναι no frost και καλη μαρκα siemens ,bosch ,liebherr(νομιζω οτι ακομα βγαζει με δυο μοτερ μονο=οχι no frost),αντε και pitsos,

οχι τσιγγουνιες σ αυτα τα ειδη....

 

α και θερμοκρασια χειμωνα καλοκαιρι -18καταψυξη , 4 συντηρηση

και δεν το ξεχναμε ανοιχτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Bosch και η Pitsos ανήκουν στην Siemens που βγάζει τα ίδια μοντέλα και με τις 3 μάρκες με διαφορετικό φινίρισμα και διαφορετικές τιμές (π.χ. το Pitsos μπορεί να έχει σχάρες στα ράφια όταν το Bosch έχει κρύσταλο ασφαλείας). Τα Bosch συνήθως είναι τα ακριβότερα από τα 3 αλλά ουσιαστική διαφορά στην ποιότητα δεν πρέπει να υπάρχει αφού φτιάχνονται στο ίδιο εργοστάσιο και λογικά θα πρέπει να χρησιμοποιούνται τα ίδια υλικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Bosch και η Pitsos ανήκουν στην Siemens που βγάζει τα ίδια μοντέλα και με τις 3 μάρκες με διαφορετικό φινίρισμα και διαφορετικές τιμές (π.χ. το Pitsos μπορεί να έχει σχάρες στα ράφια όταν το Bosch έχει κρύσταλο ασφαλείας). Τα Bosch συνήθως είναι τα ακριβότερα από τα 3 αλλά ουσιαστική διαφορά στην ποιότητα δεν πρέπει να υπάρχει αφού φτιάχνονται στο ίδιο εργοστάσιο και λογικά θα πρέπει να χρησιμοποιούνται τα ίδια υλικά.

 

Ακριβώς. Έχουν ψιλοδιαφορές σε στυλιστικές λεπτομέρειες, χερούλια και τέτοιες ιστορίες. Αν πας σε μεγάλο μαγαζί μπορείς εύκολα να εντοπίσεις το ίδιο ακριβώς μοντέλο κάθε φορά και από τις τρεις μάρκες.

 

Η Pitsos ανήκει στην Siemens ακριβώς 30 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...