Προς το περιεχόμενο

Το ψυγειο μου εχει προβλημα


Fotis_Greece

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΟΤΕ ΠΙΑ PITSOS! Μας κοροϊδεύουν για να μας πάρουν τα λεφτά και μετά από 2 χρόνια και αφού λήξει η εγγύηση χαλάνε.

 

Ερώτηση. Αν έχει χαλάσει ο χρονοδιακόπτης που κάνει την απόψυξη πόσο θα κοστίσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα το schaub lorenz ΚΑΘΕ μα ΚΑΘΕ γ@#$μενο βράδυ στις 3-4 μόλις πάω για ύπνο αποφασίζει οτι είναι ώρα να κάνει σαν τρακτέρ.. Όλη την υπόλοιπη μέρα παναγίτσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το schaub lorenz ΚΑΘΕ μα ΚΑΘΕ γ@#$μενο βράδυ στις 3-4 μόλις πάω για ύπνο αποφασίζει οτι είναι ώρα να κάνει σαν τρακτέρ.. Όλη την υπόλοιπη μέρα παναγίτσα..

 

Κάνει απόψυξη εκείνη την ώρα και είναι ιδανική για το ψυγείο.Αν ξερυθμιστεί μπορεί να θες να πείς φραπέ με παγάκια στις 12 η ώρα το μεσημέρι κι επειδή κάνει απόψυξη ή τελείωσε πρίν λίγο να βρείς τις παγοθήκες με νεράκι αντι για πάγο.Στο πατρικό μου ξερυθμίζεται κατα καιρούς κ είναι απίστευτα σπαστικό.Καλύτερα άστο όπως είναι.:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αναφέρθηκε ότι κάνει πάγο το ψυγείο πίσω.... Πολύ πιθανό η πόρτα του να μην κλείνει καλά!!

Εχεις αλλάξει λάστιχο στην πόρτα τόσα χρόνια?? Επίσης να έχεις κατα νου ότι όταν μαζεύει πολύ πάγο πίσω δεν μπορεί να αποδώσει το ψυγείο και επομένως δεν ψύχει σωστά... Επίσης όπως είπαν και τα παιδιά μην κολλάς τα τρόφιμα στο πίσω μερος...

 

Και μεις έχουμε ένα ψυγείο 25ετίας, είχε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα...Τελικά ήταν θέμα πόρτας (είχε στραβώσει και άφηνε ένα πολύ μικρό κενό επάνω και το λάστιχο είχε φθαρεί)

 

Το κόστος για τέτοια επισκευή είναι πολύ μικρό και αξίζει τον κόπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ο τεχνικός που ήρθε άλλαξε μία αντίσταση και μου είπε ότι πρέπει το ψυγείο να σηκωθεί από τα μπροστινά ποδαράκια λίγο για να βγαίνουν τα νερά από το δοχείο της απόψυξης!

 

Κάτι μου λέει ότι είναι μπαρούφα αυτό που είπε γιατί η πόρτα κλείνει μόνη της. Αρα είναι σηκωμένα τα ποδαράκια. Αντε να τα ανεβάσω λίγο πιο πάνω να δούμε αν μετά από δύο μήνες έχουμε πάλι τα ίδια. Και αν έχουμε δεν ξαναδίνω 75 ευρώ για επισκευή. Θα το πετάξω και θα πάρω LG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι έχει ένα δίκιο ο τεχνικός....τα νερά πρεπει να πηγαίνουν πίσω στο λεκανάκι απόψυξης. οπότε το ψυγείο πρεπει μπροστά να είναι λίγο σηκωμενο, ίσια όμως (το ίδιο και τα 2 ποδαράκια, όχι στραβό)

 

Αυτό καντο μόνος σου....Έχεις νερά κάτω στη φρουτολεκάνη?? Ή μονο πάγους πίσω??? Στην οροφή κάτω απτην κατάψυξη εχει νερά?

 

Πάντως 2-3 χρόνια παράταση ζωής μπορείς να του δώσεις. Αν είναι πόρτα μόνο κανα 30 αυρώ πάει το μαλλί.

 

 

Απτη άλλη εκεί που θα ταλαιπωρείσαι και πειραματίζεσαι παίρνεις ένα καινούριο.... (Τώρα ποια είναι αξιόπιστα, ελα ντε...)

 

 

ΥΓ εμείς έχουμε κάνει όλα τα πιθανά πειράματα με το ψυγείο, καθώς η μανα αρνείται να το αλλάξει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι έχει ένα δίκιο ο τεχνικός....τα νερά πρεπει να πηγαίνουν πίσω στο λεκανάκι απόψυξης. οπότε το ψυγείο πρεπει μπροστά να είναι λίγο σηκωμενο, ίσια όμως (το ίδιο και τα 2 ποδαράκια, όχι στραβό)

 

Αυτό καντο μόνος σου....Έχεις νερά κάτω στη φρουτολεκάνη?? Ή μονο πάγους πίσω??? Στην οροφή κάτω απτην κατάψυξη εχει νερά?

 

Πάντως 2-3 χρόνια παράταση ζωής μπορείς να του δώσεις. Αν είναι πόρτα μόνο κανα 30 αυρώ πάει το μαλλί.

 

 

Απτη άλλη εκεί που θα ταλαιπωρείσαι και πειραματίζεσαι παίρνεις ένα καινούριο.... (Τώρα ποια είναι αξιόπιστα, ελα ντε...)

 

 

ΥΓ εμείς έχουμε κάνει όλα τα πιθανά πειράματα με το ψυγείο, καθώς η μανα αρνείται να το αλλάξει....

 

Σηκωμένα ήταν τα ποδαράκια γιατί η πόρτα της συντήρησης έκλεινε μόνη της. Της κατάψυξης δεν έκλεινε. Τώρα τα σήκωσα τα ποδαράκια όσο πάνε και πάλι η πόρτα της κατάψυξης δεν κλείνει μόνη της γιατί είναι ελαφριά. Ας το αλφαδιάσω όμως να είμαι και σίγουρος.

 

Το δοχείο της απόψυξης το άδειασα πριν το ξαναβάλω στη θέση του με ένα σφουγγαράκι. Πώς να φύγει το νερό από το δοχείο της απόψυξης. Το σήκωσα περισσότερο από τα ποδαράκια ενώ ήταν σχεδόν γεμάτο και πάλι δεν έπεσε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...