Προς το περιεχόμενο

Ποιο ειναι το καλυτερο αυτοκινητο ?


adi32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο ειναι μια δικη σου προσωπικη αποψη την οποια την εχεις εσυ και πιστευω το πολυ 2-3 ακομα....

Δηλαδή είναι λίγοι αυτοί που θα προτιμούσαν να είχαν τις δυναατότητες του Evo "πακεταρισμένες" σ'ένα alfa romeo ή σ'ένα audi ; Δεν νομίζω, άλλο αν θα τα πλήρωνες πολύ παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Πολύ καλή διατύπωση πράγματι... Δήλωνω εκ των 2-3 ατόμων που συμμερίζονται την απόλυτα προσωπική άποψη του kwsn για τα φτερουγάτα mitsu. Σε Ιαπωνικά cartoon καλά είναι, σε σχέση με τις εκλεπτισμένες μορφές ευρωπαϊκών αυτοκινήτων ασ'τα. Το evoX ωραίο είναι πάντως:P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα συγκρινουμε ενα σπορ αυτοκινητο 400.000? διθεσιο που κανει μονο για αυτοκινητοδρομο

με ενα αυτοκινητο οικογενειακο παντος δρομου και αντιστοιχων επιδοσεων που κανει 50.000?

και μονο η συγκριση το τιμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σύγκριση μεταξύ των 2 δεν υφίσταται. Θα μπορούσε να είχε γίνει κόντρα μεταξύ Lambo και ενός 2κυκλου φτιαγμένου. Εκεί τι θα λέγατε. Οτι κέρδισε το μοτοσακό με τα 30 χιλιάρικα την lambo των 400 άρα είναι καλύτερο?

 

Μην μπλέκεται τη λούτσα με την @ούτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαμβανοντας ολες τις παραμετρους (τιμη, αξιοπιστια,γκαζι τκλπ κτλπ) και για μενα το Evo ειναι η καλυτερη επιλογη.

 

Καλυτερο αυτοκινητο με ολη την σημασια της λεξης ειναι (και θα ειναι για πολυ καιρο μαλλον) η Bugatti Veyron. Πολυ απλα γιατι το κοστος κατασκευης ειναι σχεδον 7πλασιο απο την τιμη πωλησης. Βαλτε διπλα στην Veyron το F430 και αυτοματα και η Ferrari γινετε μπρικι.

Αρκετες πληροφοριες σχετικα με το αμαξι εχει στο ειδικο επεισοδιο του Top Gear (που εβαλε και προσφατα το ΣΚΑΙ). 6000ευρω για ενα μοχλο φλας ειναι καλα η να παρω Fiat Punto?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν θα θες να πας Αθήνα θεσ/νικη με το evo και διαπιστώσεις λίγο μετά τη μέση της διαδρομής πως θες βενζίνη δεν θα σε αρέσει πάντως:P. 45λίτρα ντεπόζιτο όταν καις 15 (το ελάχιστο) τα 100 δεν δουλευει καλά;). Επίσης μέσα είναι για το λούτσο καβάλα. Θα μου την βίδωνε να δώσω 50k για αυτοκίνητο και να είναι σαν 1300άρι econobox μέσα:).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8,2 ΔΕΝ ΚΑΙΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΕ 200+ ίππους.

 

ακόμα και εκτός πόλης πρέπει να πας με 90-100, 6η, και να κάνεις και μια προσευχή πρώτα για να δεις 8-9.

αλλά είναι δυνατόν με evo και 300 άλογα να πας με 100?

Πάρε ένα 1000άρι καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλεος ρε adi... μιλάμε για φυσιολογικές ταχύτητες και συνθήκες. Το αυτοκίνητο ζυγίζει 1,5 τόνο είναι δίλιτρο, (μόνιμα) τετρακίνητο με τούρμπο και βγάζει 300 άλογα δεν βλέπεις ποτέ λιγότερα από 15 λίτρα τα 100:p, αν το πας όπως το προορίζουν να πηγαίνει πιο κοντά στα 25 θα καίει...

 

edit: το gti που ξέρω καίει 8,5 λίτρα τα 100 όταν πηγαίνεις με 90 και 6η αλλά έχει πιο εξελιγμένο και οικονομικό κινητήρα. Άμα το πας με 150 (η φυσιολογικη ταχύτητα για μεγάλο μέρος της διαδρομής σε Εθνική με τέτοιο αυτοκίνητο), καίει 12 και 13 λίτρα:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8,2 με 30 και τον 1 κύλινδρο να δουλεύει.

 

Έλα ρε συ, σοβαρά να μιλάμε. Θα υπάρξουν στιγμές που τα 25 που λέει ο SGP θα είναι λίγα. Έκαψα με τμοσφαιρικό δίλιτρο Accord 15 μέσο όρο, από Λευκάδα Αθήνα, μόνο και μόνο επείδη από Ρίο Αντίρριο το πάτησα για να προλάβω αεροπλάνο, πιο πριν νορμάλ. Οπότε λογικά έπαιζα πάνω από τα 20 για πλάκα. Φαντάσου με μια 150άρα άλογα παραπάνα και σαλιγκάρι μεγαλύτερο από το κεφάλι μου, να το πιέζεις και λίγο. Φαντάσου να το πειράξεις κιόλας, 2 φορές θα γεμίσεις μέχρι Θεσσαλονίκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλτε διπλα στην Veyron το F430 και αυτοματα και η Ferrari γινετε μπρικι.

 

Όχι βασικά γιατί η 430 είναι ασύγκριτα πιο εμφανίσιμη, κατά την προσωπική μου άποψη τουλάχιστον...από επιδόσεις σίγουρα η Veyron είναι καλύτερη.

 

Επίσης δεν ήταν το νόημα της σύγκρισης αυτό. Πιστεύω ο KWSN ήθελε να υποδείξει ότι μπορείς να πάρεις άλλα αμάξια πχ. Μ3 ή το RS4 για να ευλογήσω και τα ντόπια προιόντα που είναι εξίσου γρήγορα (τώρα δεν θα τσακωθούμε για 200ms, σε τελική κανείς μας δεν είναι ο Loeb για να πηγαίνει ένα τέτοιο αμάξι στο όριο...) και είναι πιο ωραία κατά γενική ομολογία και συνδιάζουν και πολλές περισότερες ανέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Απλά αστείο.

 

Tι να πω σου χαμενος απο χερι εισαι φιλε....

 

Και εγώ είμαι μαζί με KWSN...όσο και να το φτιάξεις το evo βάλτο δίπλα σε μια F430 και πάντα μπρίκι θα δείχνει...

 

Μην το λες με πολυ σιγουρια αυτο....Βασικα αυτο το θρετν δεν επρεπε να υπαρχει γιατι ειναι τεχνολογικο φορουν και καθενας λεει οτι αρλουμπες θελει,μονη συμβουλη μου ειναι αν καποιος μπει σε κανα φορουμ για αμαξια μην τα πει αυτα που λεει θα τον παρουν με τις ντοματες...

τωρα συγκρινουμε ενα σπορ αυτοκινητο 400.000 διθεσιο που κανει μονο για αυτοκινητοδρομο

με ενα αυτοκινητο οικογενειακο παντος δρομου και αντιστοιχων επιδοσεων που κανει 50.000

και μονο η συγκριση το τιμα

 

Πες τα ρε φιλε να καταλαβουνε(αν και ειναι δυσκολο)

 

όταν θα θες να πας Αθήνα θεσ/νικη με το evo και διαπιστώσεις λίγο μετά τη μέση της διαδρομής πως θες βενζίνη δεν θα σε αρέσει πάντως:P. 45λίτρα ντεπόζιτο όταν καις 15 (το ελάχιστο) τα 100 δεν δουλευει καλά;). Επίσης μέσα είναι για το λούτσο καβάλα. Θα μου την βίδωνε να δώσω 50k για αυτοκίνητο και να είναι σαν 1300άρι econobox μέσα:).

 

Πρωτον αν δεν εχεις δει το EVO απο μεσα μην μιλας πολυ,δεν ειναι βεβαια σαν την λαμπο αλλα ειναι μια χαρα κουκλι.Το αμαξι ειναι Street car φιλε οχι ενα κολοαμαξι που το οδηγαει καποιος λεφτας μονο και μονο να πουλησει μουρη (και σιγα την μουρη)Επισης φιλε μου λες οτι καιει το EVO πολυ 2λιτρο τουρμπο ειναι πως θα ταησει τα 280 αλογα μαμα που εχει?Α και μαθε λιγο και πες στους αγαπητους αναγνωστες ποσο καιει η λαμπο με τον δεκακυλινδρο κινητηρα και δεν ξερω και γω ποσα χιλιαδες κυβικα θα εχει πλακα:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι να πω σου χαμενος απο χερι εισαι φιλε....

 

Ρούφα το αυγό σου μικρέ.

Φιλικά

 

Μην το λες με πολυ σιγουρια αυτο....Βασικα αυτο το θρετν δεν επρεπε να υπαρχει γιατι ειναι τεχνολογικο φορουν και καθενας λεει οτι αρλουμπες θελει,μονη συμβουλη μου ειναι αν καποιος μπει σε κανα φορουμ για αμαξια μην τα πει αυτα που λεει θα τον παρουν με τις ντοματες...

 

Ώπα γνώστη! Δίπλωμα μπορείς να βγάλεις ή όχι ακόμα;

 

Πες τα ρε φιλε να καταλαβουνε(αν και ειναι δυσκολο)

 

Εσύ και οι μηχανικοί της Mitsubishi. Μετά το χαός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...