Προς το περιεχόμενο

Ποιο ειναι το καλυτερο αυτοκινητο ?


adi32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Mπα δεν με γειωσες ρε φιλαρακο,μαθε λοιπον οτι μπορει να ψοφαω στην δουλεια αλλα αυτο που κανεις εσυ δεν ειναι και κατι σπουδαιο,εγω ουτε με μεταπτυχιακα ουτε τιποτα αλλο μονο με απολυτηριο του ΤΕΕ δουλευω και απο τη φαινεται βγαζω παραπανω (19 χρονων φιλε) α λες οτι εριξες λεφτα για 1+ ΕVO δεν μας ποσα εβγαλες απο κει η τσαμπα πηγαν χαμενα τα λεφτα του μπαμπα?:lol:

 

Εγώ λέω να τις βγάλετε να τις μετρήσετε στο τέλος να τελειώνουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπα δεν με γειωσες ρε φιλαρακο,μαθε λοιπον οτι μπορει να ψοφαω στην δουλεια αλλα αυτο που κανεις εσυ δεν ειναι και κατι σπουδαιο,εγω ουτε με μεταπτυχιακα ουτε τιποτα αλλο μονο με απολυτηριο του ΤΕΕ δουλευω και απο τη φαινεται βγαζω παραπανω (19 χρονων φιλε) α λες οτι εριξες λεφτα για 1+ ΕVO δεν μας ποσα εβγαλες απο κει η τσαμπα πηγαν χαμενα τα λεφτα του μπαμπα?:lol:

 

Mind is a terrible thing to waste... Take a look, some have none to speak of.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

edit: το gti που ξέρω καίει 8,5 λίτρα τα 100 όταν πηγαίνεις με 90 και 6η αλλά έχει πιο εξελιγμένο και οικονομικό κινητήρα. Άμα το πας με 150 (η φυσιολογικη ταχύτητα για μεγάλο μέρος της διαδρομής σε Εθνική με τέτοιο αυτοκίνητο), καίει 12 και 13 λίτρα:)

 

Σ'αυτό το gti αναφέρεσαι φαντάζομαι ε? όχι στο απλό που πάει με τον αέρα!

http://www.in.gr/auto/news/article.asp?lngEntityID=51028

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά όπως είναι γνωστό, η ομορφιά είναι υποκειμενική. Το ίδιο όμως και οι ανάγκες αλλά και πώς εκφράζονται. Γι' αυτό και είναι άτοπο να υπάρχει μία και μόνο απάντηση σε ένα ερώτημα όπως αυτό του παρόντος thread.

 

Εδω ακριβως ειναι το ολο ζουμι...

Στα αμαξια ειναι τοσο υποκειμενικοι οι παραγοντες που το συγκεκριμενο topic μονο σε flame θα μπορουσε να καταληξει...

Τι θα πει "Ποιο ειναι το καλυτερο αυτοκινητο?"

Με βαση τι?

Τι σκατα θες να κανεις με το αυτοκινητο?

Εχεις οικογενεια?

Που μενεις?

Τρεχεις?

Ποσα λεφτα θες να δωσεις?

 

Σαν υπερμαχος του flame δεν παραπονιεμαι, αλλα οπως ειπε και ο KWSN δεν υπαρχει μια απαντηση σε ενα τετοιο ερωτημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα ειπα ποιες αναγκες να ικανοποιουνται

"Αν θελει καποιος να αγορασει ενα αυτοκινητο για ολες τις χρησεις

Με σουπερ επιδοσεις παντου σε ευθειες, στα βουνα, σε χιονι ομως και οικογενειακο με χωρους "

 

δηλαδη κατι πολυ γρηγορο με τελεια οδικη συμπεριφορα παντου αλλα και να μην ειναι λαμποργκινι που χωραει δυο ατομα με την οδοντοβουρτσα τους

 

Πχ αν εισαι λατρης της οδηγησης και σου λεγανε οτι θα παρεις ενα αυτοκινητο για ολη σου τη ζωη ειτε εισαι εργενης ειτε με οικογενεια τι θα επαιρνες

 

ειναι απλο το ερωτημα

δε νομιζω οτι πρεπει να προκαλει τοση ενταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι απλο το ερωτημα

δε νομιζω οτι πρεπει να προκαλει τοση ενταση

 

Και παλι ακομα και με αυτες τις παραμετρους υπαρχουν πολλα αμαξια να επιλεξεις...

Δεν θα πω συγκεκριμενα μοντελα, αλλα εργοστασια...

BMW,Audi,Mercedes,Seat,Mitsubishi,Honda,Alfa Romeo,Skoda,Opel κτλ, κτλ...

Ολες αυτες οι εταιριες και αλλες που βαριεμαι να γραφω βγαζουν μοντελα με τις παραπανω προδιαγραφες και μοναδικο κριτιριο το γουστο του καθενος...

Βαλε μεσα το γεγονος οτι ο καθενας εχει και απο μια αγαπημενη μαρκα ή αυτοκινητο, προσθεσε και τις μικροδιαφορες στην φιλοσοφια του καθε εργοστασιου, και τελος ανακατεψε με τις οποιες διαφορες στα μηχανικα μερη... και βγαινει ενα ωραιοτατο flame...

 

Για μενα ας πουμε το καλυτερο αμαξι πριν απο 2 χρονια ηταν ενα EVO VI με καμια 500αρια αλογα... Ετσι οπως το σκεφτομαι τωρα ειναι ενα hatchback με καλους χωρους και μεχρι 1800cc για την μελλοντικη οικογενεια μου και μια on-off για εμενα και την φωτογραφικη μου :mrgreen:...

Αμα το παραπανω κατσω να το συζητησω με 1-2 φιλους μου θα "τσακωθουμε"...Ποσο μαλλον αν γινει μια τετοια συζητηση μεταξυ αγνωστων σε ενα απροσωπο forum:wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mind is a terrible thing to waste... Take a look, some have none to speak of.

 

A ρε μεγαλε εισαι μεγαλη περιπτωση ειναι περιττο να σου πω τι γελια κανουμε εδω στην δουλεια με το αφεντικο να σε καλα κανεις την ωρα να περναει πιο ευχαριστα τεσπα οφειλω να ομολογεισω οτι η μονη ομοιοτητα που εχουμε εμεις οι δυο ειναι ειναι η ξεροκεφαλια να αποδειξει ο καθενας το δικο του και ετσι οπως το βλεπω δεν θα τελειωσουμε ποτε για αυτο για μενα εχει ληξει αυτη η συζητηση:-D

Και παλι ακομα και με αυτες τις παραμετρους υπαρχουν πολλα αμαξια να επιλεξεις...

Δεν θα πω συγκεκριμενα μοντελα, αλλα εργοστασια...

BMW,Audi,Mercedes,Seat,Mitsubishi,Honda,Alfa Romeo,Skoda,Opel κτλ, κτλ...

Ολες αυτες οι εταιριες και αλλες που βαριεμαι να γραφω βγαζουν μοντελα με τις παραπανω προδιαγραφες και μοναδικο κριτιριο το γουστο του καθενος...

Βαλε μεσα το γεγονος οτι ο καθενας εχει και απο μια αγαπημενη μαρκα ή αυτοκινητο, προσθεσε και τις μικροδιαφορες στην φιλοσοφια του καθε εργοστασιου, και τελος ανακατεψε με τις οποιες διαφορες στα μηχανικα μερη... και βγαινει ενα ωραιοτατο flame...

 

Για μενα ας πουμε το καλυτερο αμαξι πριν απο 2 χρονια ηταν ενα EVO VI με καμια 500αρια αλογα... Ετσι οπως το σκεφτομαι τωρα ειναι ενα hatchback με καλους χωρους και μεχρι 1800cc για την μελλοντικη οικογενεια μου και μια on-off για εμενα και την φωτογραφικη μου :mrgreen:...

Αμα το παραπανω κατσω να το συζητησω με 1-2 φιλους μου θα "τσακωθουμε"...Ποσο μαλλον αν γινει μια τετοια συζητηση μεταξυ αγνωστων σε ενα απροσωπο forum:wink:

 

+1 Ποιο σωστα δεν μπορουσες να το θεσεις φιλε μου:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yep.

 

Παντως,θα διαφωνησω με μερικους υπερμαχους του evo.Βεβαια περι ορεξεως κτλ,αλλα το design και η ποιοτητα κατασκευης του εσωτερικου οπως και η ομορφια μιας M3 δε συγκρινονται με αυτην του evo.

 

Θα μου πειτε αλλα λεφτα οκ.Αλλα θα προτιμουσα μια 330 παρα ενα evo με 500 αλογα.Εξαλλου υπαραρκετα ειναι πανω απο 150 αλογα σε αυτους τους κωλοδρομους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yep.

 

Παντως,θα διαφωνησω με μερικους υπερμαχους του evo.Βεβαια περι ορεξεως κτλ,αλλα το design και η ποιοτητα κατασκευης του εσωτερικου οπως και η ομορφια μιας M3 δε συγκρινονται με αυτην του evo.

 

Θα μου πειτε αλλα λεφτα οκ.Αλλα θα προτιμουσα μια 330 παρα ενα evo με 500 αλογα.Εξαλλου υπαραρκετα ειναι πανω απο 150 αλογα σε αυτους τους κωλοδρομους.

 

Οπως ειπες αλλα λεφτα αρα μην περιμενεις την ιδια ποιοτητα.:mrgreen:

Α λες υπεραρκετα τα 150 αλογα για τους δρομους μας και εχεις δικιο αρα τα 400 αλογα της Μ3 τι να τα κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι σου λεω οτι με τα ιδια λεφτα (ποσο κανει ενα evo με 500hp?) θα προτιμουσα μια bmw σειρα 3 κι ας εχει τα μισα αλογα.(το ειπα αυτο με τα 150 αλογα σαν αντεπιχειρημα)

 

Αλλα εδω αφηστε μας να ονειροπολουμε!!!

 

Ενα αλλο dream car,το οποιο ειναι απο τα ομορφοτερα που εχω δει ειναι η aston martin vantage.

 

http://www.supercars.net/cars/3117.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...