Προς το περιεχόμενο

Δυσλειτουργίες της υπηρεσίας aDSL/ISPs/Γραμμές ΟΤΕ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα 24αρια και VDSL πακετα πλεον ειναι δωρεαν, στα 4αρια ακομα χρεωνεται κανονικα (μαλλον λογω εμπορικης πολιτικης, για να πλησιασει η τιμη το αντιστοιχο πακετο με 24αρι και να παει πιο ευκολα ο πελατης στο ανωτερο πακετο). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν κοβουν τελειως το 4 αρι να τελειωνουν.αν και αρκετοι παροχοι παιζουν ακομα με μικροτερα πακετα .πχ 4,6,8 κτλ.απλα του οτε παιζει να βγαινει σε τιμη που εχει ο εναλλακτικος το 24 αρι.απλα θα μπορουσαν και στο 4αρι να το βαλουν μεσα στην τιμη χωρις να το χρεωνουν εξτρα ή εστω να γινει αλλαγη τιμης και να μπει και το κοστος του caller id εκειμεσα.ειναι λιγο γελοιο ετος 2016 να ζητας για αναγνωριση.σε λιγο θα χρεωνουν και την αναμονη κλησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για νέο σπίτι-γραμμή το site της cyta μου βγάζει πως απέχω 3100 μετρα από το Αστικό Κέντρο (Dslam Φάρου λογικά).

Αξίζει να βάλω 24αρα ή να πάω στο 4αρι του ΟΤΕ?

 

ΥΓ. υπάρχει και διαθέσιμο VDSL 50 αλλα δεν ξέρω αν θα πιάνω καλη ταχύτητα για να δικαιολογεί το κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vdsl σημαινει οτι θα σου δωσουν απο το kv (απο τα νεα dslam καμπινες) Οποτε θα πιασεις 50αρι.adsl θα σου δωσουν μαλλο απο το αστικο κεντρο οποτε με 3000 μετρα λογικα κοντα στα 8 Mbit θα φτασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα στο κανουν κανα99,9 τις 100 οποτε θα πρεπει να πας σε vdsl.


εχουν γινει κατι παραξενες εξαιρεσεις να δινουν Vdsl 24 ωστε ο πελατης να πιανει 24αρι καθαρο αφου σε adsl απο Kv λογω μειωσης του output power πιανεις λιγοτερο αλλα δεν νομιζω να το κανουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nice  :-)

 

ξέρεις κανένα τηλ που να γνωρίζουν να πουν 2 πράγματα παραπάνω (απόσταση σύνδεσης από Αστ.Κεντρο και δυνατότητα σύνδεσης σε Κv ή 24αριVDSL) από το 13888?

 

Στο 13888 για να μου πουν τι ταχύτητα θα έχω ή που θα συνδεθώ πρέπει ΠΡΩΤΑ να κάνω σύνδεση.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες τριγυρω σου για τα νεα Kv.αν εχουν αλλαχτει και ειναι σχετικα κοντα σου απο 200-600 μετρα το 500 αρι θα το πιασεις.αν εισαι 3100 απο το αστικο κεντρο τοτε για adsl αντε 8 mbit max

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ευχαριστώ!

 

επομένως αν δεν μου δώσουν 24αρι VDSL καλύτερα να πάω για 4αρι ADSL  αφού το 24αρι ADSL δεν θα αξιοποιείται....?

Ή παίζει και το vdsl της wind στα 22€ για 6 μήνες και 27€ για τους υπόλοιπους 18 μήνες ?

Επεξ/σία από koumis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ!

 

επομένως αν δεν μου δώσουν 24αρι VDSL καλύτερα να πάω για 4αρι ADSL  αφού το 24αρι ADSL δεν θα αξιοποιείται....?

Ή παίζει και το vdsl της wind στα 22€ για 6 μήνες και 27€ για τους υπόλοιπους 18 μήνες ?

δεν νομιζω οτι υπαρχει σαν πακετο το 24 vdsl.απλα καποιοι το πηραν επειδη μαλλον ηταν πολυ μακρυα και δεν επαιζαν ουτε 1-2 Mbit.

οποτε η πας σε Vdsl ote 30 ή 50 αναλογως τι θες ή μετα μπορεις να πας σε vdsl απο Wind ή hol που στην ουσια θα παρουν απο το Kv του οτε και θα σου δωσουν πχ 50 mbit.δεν ξερω αν δινουν και 30 αρι.σε λιγο καιρο θα δινει και η Forthnet απο τα kv του οτε λογικα οι εναλλακτικοι θα ειναι πιο φτηνοι απο τον οτε οποτε ισως να ειναι μικρη η διαφορα μεταξυ 24 αρι οτε που στην πραξη μαλλον θα παιζει στα 8 σε συγκριση με το 30/50 ενος εναλλακτικου.εκτος αν και ο οτε εχει καμια καλη τιμη για το 30 αρι.ψαξτο για vdsl να παρεις τιμες και να δεις  αν συμφερει με σχεση το adsl.πιστευω οτι θα ειναι λιγοτερο απο 10 ευρω η διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...