Προς το περιεχόμενο

Mac Desktops (our Mac OS X screenshots!)


QSpec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και έχουμε πολλές δυνατότητες να προσωποποιήσουμε τα Desktop μας, είπα να αρχίσω ένα thread όπου θα postάρουμε την νέα εμφάνιση που έχουμε δημιουργήσει καθώς και διάφορες απορίες περί του customization της εμφάνισης.

 

Ορίστε το δικό μου desktop με Adium και Hallo theme στον Shapeshifter. Ψάχνω και ένα κατάλληλο Icon Set τώρα και είμαι έτοιμος.

 

desktopyw7.jpg

 

Περιμένω την γνώμη σας και τα δικά σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 882
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Nomizo tha itan oraia na kaname post ta backrounds, dock kai dashboard mas akoma kai an vriskonte sto klassiko tous look apla gia na sigkrinoume ti yparxei stin dock tou kathenos kai poia widgets exei ... Peste mou an simfoneite ... Oraia douleia file qspec alla thimizei ligo windows !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχιιιιι όχι windows :(

 

Δεν έχω δει κάποια αλλαγή στην ταχύτητα ( Macbook Intel 2.0 ) μέχρι στιγμής.

 

Το dock είναι σε Auto Hide, θα το ποστάρω κι αυτό μόλις το ολοκληρώσω. Λέω να βάλω εικονίδια Windows αντί για κάδο στο Trash (χιχι :twisted:).

 

Δείξτε και τα δικά σας διάολοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε το Dock και τα widgets μου. Ο λόγος που τα βλέπετε συγκεντρωμένα αριστερά είναι γιατί είναι τοποθετημένα σύμφωνα με τις διαστάσεις της 13άρας του Macbook ενώ το snap είναι από 22άρα.

 

dockandwidgetsxv1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

User_32, αυτό που έχω βάλει είναι το contact list του Adium, δείχνει τα contacts που είναι online εκείνη την στιγμή. Εαν δεν έχεις δοκιμάσει το Adium για instant messaging να το κάνεις, είναι καταπληκτικό.

 

Iceman, το background σου είναι πραγματικά πολύ όμορφο.

 

NiCk_, το Ps είναι το Photoshop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...