Προς το περιεχόμενο

Τελος με την HP.Πολυμηχανημα EPSON


Greator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα σε ολους,

 

Μεχρι στιγμης ημουν πιστος πελατης της HP εχοντας αγορασει 2 εκτυπωτες και 1 πολυμηχανημα. Το τελευταιο (PSC 2355) μου εβγαλε την πιστη αφου μετα απο δυο μηνες χρησης επρεπε να το παω για σερβις, μου εστειλαν αλλο μηχανημα το οποιο εβγαζε τα ιδια προβληματα. Γενικα δεν ειμαι ικανοποιημενος απο τη HP σαν μαρκα(ισως να ειμαι απλα ατυχος, ξερω πολλους που δεν ειχαν ποτε προβληματα), και δε μου αρεσε επισης καθολου που με "εγδυνε" καθε φορα που ηταν να αγορασω μελανια.

 

Σκεφτομαι λοιπον αυτη τη φορα να αγορασω ενα πολυμηχανημα που να ΜΗΝ ειναι HP. Μια καλη λυση μου φαινεται αυτο εδω:

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=69976470&product=981540&tab=specs

 

Τι λετε? Προσωπικα δεν εχω καμμια εμπειρια απο EPSON. Αν εχετε καποια εναλλακτικη ευχαριστως να τιν ακουσω. Το κοστος πρεπει να ειναι 150 ευρω maximum και να εχει δυνατοτητα εκτυπωσης σε cd/dvd.

 

Περιμενω αποψεις:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Και εγω μια απο τα ίδια φίλε.Μεσα σε 2 μήνες, αντικατέστησα 2 φορές το πολυμηχάνημα ΗΡ 6310. Μου εμφανησε το ίδιο ακριβως πρόβλημα και τις 2 φορές(πρόβλημα στο δοχείο μελάνης)..Μάλλον είμαστε οι 2 ατυχοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειστε ατυχοι... Η hp βγαζει χαζα μηχανηματα

 

Συμφωνώ κι επαυξάνω...

 

Προσωπικά δεν είχα ποτέ hp εκτυπωτή/πολυμηχανημα, ακριβώς λόγω υψηλού κόστους εκτύπωσης. Πάντα είχα EPSON (από το 1997) και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Στο θέμα μας.

 

Τι λετε?

 

Το συγκεκριμένο μοντέλο που σκέφτεσαι να αγοράσεις είναι πολύ καλό και είμαι βέβαιος ό,τι θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος. Το μόνο σημείο που με χαλάει λίγο είναι ότι παίρνει 6 μελάνια και ίσως έχεις λίγο αυξημένο κόστος εκτύπωσης. Γι' αυτό θα πρότεινα μοντέλο με 4 χρώματα, όπως αυτό εδώ.

 

Υ.Γ. Τα hp έχουν καλύτερη ποιότητα από τα Epson στο απλό χαρτί. Αυτό να το ξέρεις. Στο καλό χαρτί όμως τα πράγματα αντιστρέφονται και παίρνει η Epson τη σκυτάλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΗΡ πουλάει μηχανήματα σε τιμές κόστους ή κάτω από αυτό με κέρδος από τα μελάνια!

 

Τα μελάνια έχουν γίνει το πιο ακριβο υγρό στον κόσμο!!

 

Συγκριτικά κοιτάξτε:

Η πιο ακριβή σαμπάνια ειναι η Clos du Mesnil του 1995, περιορισμένης παραγωγής, στην επιβλητική τιμή των 610 ευρώ σε μπουκάλι των 700ml δηλαδή 0,88? το ml

Μελάνι C9352AE No 22 Colour της HP τιμη 14,95? τα 5 ml (τιμή plaisio) δηλαδή 2,99? το ml

 

Σε λίγο θα βάζω στον εκτυπωτή μου σαμπάνια!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις παιδια!

 

Φιλε sapphire το μηχανημα της epson που προτεινεις εχει δυνατοτητα εκτυπωσης σε cd/dvd? Γιατι στο site του πλαισιου δεν αναφερει κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω θα προτεινα Canon..Πολυ καλη μαρκα!!Κατι σαν αυτο http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=69976470&product=881236&tab=specsΒεβαια μπορει να μην ειναι αυτο που θες,παντως κοιτα και κατα Canon μερια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε έγδυνε η HP και πας σε EPSON ?

Αυτοί δεν θα σε γδύνουν , θα σε ΓΔΕΡΝΟΥΝ !!!!

 

Τιμές στα μελάνια για αυτό που θες είδες ;

Μήπως είναι 6x16 = 100 περίπου ευρώ ;

 

Τουλάχιστον στα HP παίζεις με ξαναγεμισμένα και δεν υπάρχει πρόβλημα αφού

αλλάζεις μαζί με το μελάνι και κεφαλή, ενώ αν σε EPSON βάλεις μαϊμού και

βουλώσει (έχουν μια τάση να στουμπώνουν τα νέα !) κλάφτα Χαράλαμπε !

 

Είχα psc EPSON βούλωσε με την πρώτη και τέρμα . Τώρα έχω ένα psc HP,καλά τα πάει .

Επίσης καλά τα πάει και ένας εκτυπωτής EPSON αλλά είναι από τους παλιούς

με τα απλά μελανοδοχεία.

 

Μάλλον ο επόμενος θα είναι CANON λόγω φτηνών μελανιών και αναίσθητης

στα μαίμού κεφαλής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε έγδυνε η HP και πας σε EPSON ?

Αυτοί δεν θα σε γδύνουν , θα σε ΓΔΕΡΝΟΥΝ !!!!

 

Τιμές στα μελάνια για αυτό που θες είδες ;

Μήπως είναι 6x16 = 100 περίπου ευρώ ;

 

 

Δεν ειναι τα 6 πρωτα που βγαζει εδω? http://www.plaisio.gr/productlist.aspx?catalog=1&category=26174435

Μισο λεπτο γιατι ετσι αλλαζει το πραγμα.

Εγω νομιζα οτι παει 9,χχ το ενα. Βεβαια πριν αγορασω θα το διευκρινιζα.

 

Canon ποσο πιο φθηνα μελανια εχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οτι βλεπω εδω παντως

http://www.epson.co.uk/printers/claria_photographic_printers/Epson_Stylus_Photo_RX560_printer.htm

σωστα πρεπει να ειναι οποτε ειναι 6x9,49=57ευρω περιπου. H HP δεν ειναι φθηνοτερη. Και εδω τουλαχιστον θα αλλαζω μονο οταν τελειωσει το συγκεκριμενο χρωμα. Νομιζω πως συμφερει περισσοτερο απο HP με 2 μελανια, δεν ξερω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι πατε και δινετε λευτα σε πολυμηχανηματα και εκτυπωτες. ειναι απλο τα μελανια ειναι τοσο ακριβα που στο τελος τσιγκουνευεσε να κανεις οποιαδηποτε εκτυπωση. θελετε να εκτυπωσετε με ποιοτητα φωτογραφιες; πηγενετε στο φωτογραφειο. μια και εξω, που θα εχουν και καλυτερη ποιοτητα. θελετε να εκτυπωσετε εργασιες εγγραφα; πηγενεται σε ενα εξειδικευμενο βιβλιοπωλειο. στο κατω κατω παρτε εναν εκτυπωτη ασπρομαυρο μονο για τετοιοες δουλεις με τα πιο φθηνα μελανια οσο και να εχει ο εκτυπωτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο fragment έχει απόλυτο δίκιο.

 

Ο,τι έχει σχέση με οικιακό inkjet είναι για λίγες εκτυπώσεις και με μικρή κάλυψη χρώματος. Αυτό είναι δεδομένο και αδιαμφισβήτητο.

 

Στο θέμα μας.

 

@Greator

 

Δεν το πρόσεξα στο πρώτο Post... λάθος μου.

Epson πολυμηχάνημα που να τυπώνει πάνω σε cd/dvd δεν βρήκα (μόνο εκτυπωτές σκέτους)

Άρα μάλλον θα στραφείς σε Canon, επίσης πολύ καλή εταιρία στο χώρο.

 

@kyrnikos

 

Από το 1997 έως τώρα μένω πιστός στην EPSON, έχοντας αλλάξει τα εξής μοντέλα... 400/440/670/760/980 και τώρα (εδώ και 2,5 χρόνια) έχω το πολυμηχάνημα CX3200.

 

Οι 400/440/670/760 πετάχτηκαν λόγω βουλωμένης κεφαλής και ο 980 τύπωνε κανονικά από το 2002 έως πριν από 5 μήνες που χάλασε το σύστημα τροφοδοσίας χαρτιού... Σε όλους έβαζα imitation δοχεία (με εξαίρεση τα πρώτα τους που ήταν αυθεντικά, αφού περιεχόνταν στη συσκευασία), τα οποία έκανα παραγγελία από Αθήνα με τιμές γύρω στα 2-3 ευρώ το μαύρο και 3-4 το τρίχρωμο...+ μεταφορικά. Γεμίσματα δεν έβαζα ποτέ... Και τώρα στα CX3200 imitation βάζω, και μια χαρά τυπώνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...