Προς το περιεχόμενο

Κάρτα ανεργίας


Xdanger

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια, η ξαδέλφη μου, ζήτησε να της ανανεώσω online την κάρτα ανεργίας της. Μπαίνω στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του oaed.gr, βάζω τα στοιχεία, γίνεται επιτυχής είσοδος, αλλά δε βλέπω τις επιλογές ανανέωσης.

Το μόνο που βλέπω είναι ένας πίνακας Επιβεβαίωσης στοιχείων και το κουμπί της Αποσύνδεσης.

 

Μου διαφεύγει κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, η ξαδέλφη μου, ζήτησε να της ανανεώσω online την κάρτα ανεργίας της. Μπαίνω στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του oaed.gr, βάζω τα στοιχεία, γίνεται επιτυχής είσοδος, αλλά δε βλέπω τις επιλογές ανανέωσης.

Το μόνο που βλέπω είναι ένας πίνακας Επιβεβαίωσης στοιχείων και το κουμπί της Αποσύνδεσης.

 

Μου διαφεύγει κάτι;

η ανανέωση γίνεται στην περίοδο [1 εβδομάδα πριν μέχρι 1 εβδομάδα μετά] την ημέρα ανανέωσης. Μόνο τότε σου βγάζει το κουμπάκι ανανέωσης, τον υπόλοιπο καιρό δεν βγάζει κάτι. Μπορείς να κάνεις ένα print sreen και να το ανεβάσεις εδώ, σβήνοντας φυσικά τα προσωπικά στοιχεία, για να δούμε επακριβώς τι βγάζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ν ρωτησω μηπως ξερει κανεις (θα παω και απο κοντα απλα αν ξερει καποιος να εχω μια ιδεα, εχω ρωτησει κ παλιοτερα)
ειμαι φοιτητης , ανω των 25 και μη προστατευομενο μελος . Ειπαν σε συγγενη μου που ειχε παει για αλλη δουλεια στον οαεδ , οτι μπορω να εχω καποια ασφαλιση βγαζοντας απλα καρτα ανεργιας (εννοειται χωρις το επιδομα βεβαια ) ,ισχυει?
το ρωταω γιατι δε θα εχω ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη διοτι πιανω το ανωτατο οριο (26 ετων)
αν σας μπερδεψα , ξερετε αν ενας φοιτητης τει μπορει να εχει καρτα ανεργιας? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ν ρωτησω μηπως ξερει κανεις (θα παω και απο κοντα απλα αν ξερει καποιος να εχω μια ιδεα, εχω ρωτησει κ παλιοτερα)

ειμαι φοιτητης , ανω των 25 και μη προστατευομενο μελος . Ειπαν σε συγγενη μου που ειχε παει για αλλη δουλεια στον οαεδ , οτι μπορω να εχω καποια ασφαλιση βγαζοντας απλα καρτα ανεργιας (εννοειται χωρις το επιδομα βεβαια ) ,ισχυει?

το ρωταω γιατι δε θα εχω ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη διοτι πιανω το ανωτατο οριο (26 ετων)

αν σας μπερδεψα , ξερετε αν ενας φοιτητης τει μπορει να εχει καρτα ανεργιας? :P

δεν γινετε καθως εισαι φοιτητης μονο αν δουλευες απολυοσουν κ ειχες ενσημα θα μπορουσες να γραφτείς
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γινετε καθως εισαι φοιτητης μονο αν δουλευες απολυοσουν κ ειχες ενσημα θα μπορουσες να γραφτείς

Αν είσαι φοιτητής δεν μπορείς να γραφτείς, αλλά αν δεν είσαι τότε μπορείς να γραφτείς στον ΟΑΕΔ ακόμη και να μην έχεις δουλέψει παλιότερα, απλώς σε αυτή την περίπτωση δεν δικαιούσαι κάποια επιδόματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι φοιτητής δεν μπορείς να γραφτείς, αλλά αν δεν είσαι τότε μπορείς να γραφτείς στον ΟΑΕΔ ακόμη και να μην έχεις δουλέψει παλιότερα, απλώς σε αυτή την περίπτωση δεν δικαιούσαι κάποια επιδόματα.

το ξέρω καθώς έτσι εγώ είμαι γραμμένος απλά σαν φοιτη΄της μόνο αν έχεις δουλέψει μπορείς αυτό αναφέρω και στο φίλο που ρωτάει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και σήμερα, την ακόλουθη οθόνη μου βγάζει. Η κάρτα λήγει 10 του μήνα. Θα δούμε μήπως αύριο - μεθαύριο εμφανίσει κάτι άλλο...

post-54881-0-10321400-1438694019_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και σήμερα, την ακόλουθη οθόνη μου βγάζει. Η κάρτα λήγει 10 του μήνα. Θα δούμε μήπως αύριο - μεθαύριο εμφανίσει κάτι άλλο...

Βασικά δεν το εξηγεί, αλλά αυτό που πρέπει να κάνεις στην συγκεκριμένη οθόνη είναι να αλλάξεις τον κωδικό για λόγους ασφαλείας, δεν θα σε αφήσει να μπεις μέχρι να το κάνεις. Μετά θα μπορείς να εισέλθεις στο κανονικό μενού. Αν λες ότι η κάρτα λήγει στις 10 του μηνός, κανονικά θα μπορείς να κάνεις ανανέωση από σήμερα μέχρι τις 17 του μηνός (1 εβδομάδα πριν - 1 εβδομάδα μετά), αλλά αν δεν αλλάξεις πρώτα τον κωδικό δεν θα μπορέσεις να κάνεις την ανανέωση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είδα πως στην σελίδα που καλείται ο χρήστης να βάλει τους κωδικού του ΔΕΝ υπάρχει κρυπτογράφηση. Κάθε φορά που βάζετε κωδικό εκεί είναι ορατός σε όλους. Είναι αστείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είδα πως στην σελίδα που καλείται ο χρήστης να βάλει τους κωδικού του ΔΕΝ υπάρχει κρυπτογράφηση. Κάθε φορά που βάζετε κωδικό εκεί είναι ορατός σε όλους. Είναι αστείο.

εμενα παντως οταν βαζω τον κωδικό μου τον βγαζει με τελείες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το "ειδικο βοηθημα μετα απο 3μηνη παραμονη στα μητρωα του οαεδ" ποιους αφορα?

 

Διαβασα πολλες φορες τη σελιδα χωρις ομως να καταλάβω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...