Προς το περιεχόμενο

ΑΠΑΡΕΔΕΚΤΗ Η Φορθνετ-διαβαστε το


com_hs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα οσον αφορα την ΕΕΤΤ μην μπαινετε στον κοπό. Δεν επρέπε να λέγεται ΕΕΤΤ αλλλά ΕΕΤΑ Ξερετε βεβαια την σημαινουν τα αρχικά της Εταιρεια Εξυπηρετησης Τηλεφωνικων Απατων

Δεν προκεται να κανει τπτ. Τσαμπα τα τηλ τα φαξ και τα γραματοσημα

 

Φιλε μην το λεςς εμενα με βοηθησε παρα πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Παίδες παντού υπαρχει απάτη.Εγω προσωπικά γνωρίζω πολλούς που έκαναν αίτημα για adsl k.a σε forthnet και vivodi και εκείνοι με τη σειρά τους στον ο.τ.ε σαν forthnet και vivodi αντιστοιχα.Το ονομα του συνδρομητή δεν φαίνεται. Σας πληροφορω λοιπόν οτι περιμεναν 3 μήνες και κάποιοι περιμένουν ακόμη.Οταν λοιπόν οι ενδιαφερόμενοι καλουν τις εταιριες να μάθουν που κολλάει η γραμμή τους λένε οτι δεν έχει γραμμές ο οτε.Δεν ειναι ομως ετσι.Γραμμες υπαρχουν αλλα δεν μπορουν να πουν στον πελάτη- κυριε πελατη επειδη μισθωνουμε απο τον οτε κατοσταρια καλωδια (δηλ. καλωδια εκατο ζευγων το καθενα)και δεν πληρωνουμε το μισθωμα δεν μας παρεχει γραμμες.Αν ξερατε τι γινεται.... Υπάρχουν παρα πολλοι συνδρομητες που γυριζουν στον οτε παλι.Τελος αν η γραμμη σου εχει προβλημα ειτε το adsl ο οτε θα στειλει συνεργειο δωρεαν ενω ολοι οι παροχοι θα ζητησουν και το 60ρι σε ευρω και επειδη θα τα βρουν μπαστουνια οι πιτσιρικαδες που στελνουν στη βλαβη σου λενε φταει ο οτε αλλα ομως δεν φταιει ο οτε. Ειναι θεμα παροχων και δυσλειτουργείας τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα η hol μου έκανε κάτι αντίστοιχο. Μου είπαν ότι δεν είχα πληρώσει τον πρώτο λογαριασμό σε μια συμφωνία ενός έτους!!! Εγώ είχα κρατήσει μόνο των τελευταίων 6 μηνών. Και όταν τους ρώτησα γιατί δεν σημειώνανε το υπόλοιπο σε κάθε λογαριασμό μου είπαν ότι είχε χαλάσει το σύστημα.

 

Σημαντικό: Να κρατάτε πάντα όλους τους λογαριασμούς από αυτές τις εταιρίες της πλάκας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα η hol μου έκανε κάτι αντίστοιχο. Μου είπαν ότι δεν είχα πληρώσει τον πρώτο λογαριασμό σε μια συμφωνία ενός έτους!!! Εγώ είχα κρατήσει μόνο των τελευταίων 6 μηνών. Και όταν τους ρώτησα γιατί δεν σημειώνανε το υπόλοιπο σε κάθε λογαριασμό μου είπαν ότι είχε χαλάσει το σύστημα.

 

Σημαντικό: Να κρατάτε πάντα όλους τους λογαριασμούς από αυτές τις εταιρίες της πλάκας.

 

Α ρε βρεγμένη σανίδα που θέλουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ενοείται ότι πρέπει να κρατάμε τους λογαριασμούς. Μετά τους τρίβουμε στην μούρη τους και στρώνουνε. Δυστυχώς όλοι οι εναλλακτικοί πάσχουν από έλλειψη σωστής επαγγελματικής αντιμετώπισης. Σε εμένα εδώ και 2 μήνες άλλαξαν τον κωδικό της πάγιας εντολής πληρωμής του λογαριασμού της Φορθνετ και η τράπεζα αρνήθηκε να πληρώσει 2 λογαριασμούς. Ειδοποίηση όμως δεν έστειλε η Φορθνετ, ότι ξέρετε κύριε τάδε, έτσι κι έτσι με τις πάγιες εντολές, επικοινωνήστε με την τράπεζά σας. Το αντιλήφθηκα όταν ήρθε ο 2ος και είχε ανεξόφλητο υπόλοιπο! Ευτυχώς στο κατάστημα της Φορθνετ που πήγα η εξυπηρέτηση ήταν άψογη και το θέμα λύθηκε σε 10 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τετοια βλεπω και εγω και πολλοι αλλοι και δεν προκειται να φυγουμε ποτε απο ΟΤΕ... Δυστυχως δεν υπαρχουν ακομα αλλες εταιριες οργανωμενες και με σωστη υποδομη..

O OTE έχει την σωστή υποδομή? (βλέπω παντού οπτικές ίνες απο πΟΤΕ)

Είναι η εταιρία που έχει σωστή οργάνωση? (που οι εργαζόμενοι δουλέβουν όλο το ωράριο τους και κάθε μέρα)...

:-D:-D:-D

Το άλλο με τον Τοτό το ξές?

 

Όλοι τα ίδια χάλια έχουν, κάπου καποιος πάροχος υπερτερεί αλλα κάπου θα υστερεί.

Τουλάχιστον να λέμε παλι καλα που κάπιοι προσφέρουν πάνω απο τα 8mbps (δεν λέμε ονόματα, ολοι οι πάροχοι εκτός του πΟΤΕ) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τετοια βλεπω και εγω και πολλοι αλλοι και δεν προκειται να φυγουμε ποτε απο ΟΤΕ... Δυστυχως δεν υπαρχουν ακομα αλλες εταιριες οργανωμενες και με σωστη υποδομη.. Οσο για το νομικο θεμα, δεν ξερω απο αυτα αλλα παρε ενα τηλ. το δικηγορο σου

Ακριβώς, δε φεύγω με την καμία από τον ΟΤΕ, γιατί να ήταν μόνο η Forthnet? Η ΟΝtelecoms? άλλο χάλι , φίλοι μου την έχουν πατήσει άσχημα.

Εδώ στο γεροοτέ θα μείνω, μέχρι να γυρίσουν και όλοι οι υπόλοιποι που θα έχουν σπάσει τα νεύρα τους απο δω κι απο κει.

Εκτός αν βεβαιωθώ απόλυτα για πραγματικά καλές υπηρεσίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O OTE έχει την σωστή υποδομή? (βλέπω παντού οπτικές ίνες απο πΟΤΕ)

Είναι η εταιρία που έχει σωστή οργάνωση? (που οι εργαζόμενοι δουλέβουν όλο το ωράριο τους και κάθε μέρα)...

:-D:-D:-D

Το άλλο με τον Τοτό το ξές?

 

Όλοι τα ίδια χάλια έχουν, κάπου καποιος πάροχος υπερτερεί αλλα κάπου θα υστερεί.

Τουλάχιστον να λέμε παλι καλα που κάπιοι προσφέρουν πάνω απο τα 8mbps (δεν λέμε ονόματα, ολοι οι πάροχοι εκτός του πΟΤΕ) :P

 

Λάθος φίλε μου, το service στο dsl τουλάχιστον είναι άψογο, τρέχουν με το παραμικρό, όταν ξέρουν οτι είσαι δικός τους βέβαια και όχι σε πάροχο, το deskhelp είναι online και τα σαβατοκύριακα, και ποτε δεν υπάρχει πρόβλημα με τους λογ/σμούς σου.

Ναι είναι χαμηλότερες ταχύτητες και ακριβότερες τιμές.

Προσωπικά το προτιμώ γιατί θέλω την ησυχία μου, και για ένα φισακι να έχει χαλάσει τρέχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

inrainbows ποιο ειναι το λαθος?

Ποιος μίλισε για το service?

Είπα εγώ οτι δέν εχει καλο service ο ΟΤΕ?

Η οτι δημιουργει προβληματα με λογαριασμους?

Να προσεχεις λιγο τι διαβαζεις γιατι αλλο το ενα αλλο το αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

inrainbows ποιο ειναι το λαθος?

Ποιος μίλισε για το service?

Είπα εγώ οτι δέν εχει καλο service ο ΟΤΕ?

Η οτι δημιουργει προβληματα με λογαριασμους?

Να προσεχεις λιγο τι διαβαζεις γιατι αλλο το ενα αλλο το αλλο.

Φυσικά δεν είπες κάτι τέτοιο, όμως αυτά είναι τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι περισσότεροι, από τους άλλους παρόχους, οπότε αντισταθμίζουμε, τις ταχύτητες και τις τιμές, με το σερβις και τη σταθερότητα και την ορθή τιμολόγιση. Λιγα είναι αυτά?

Εδώ μου λένε (δε το ξέρω απο προσωπική εμπειρία, οτι η ΟΝ, έχει ίδιο username kai password σε όλους, δε σε αφήνει να κάνεις portfordwrding στο router sou, και ούτε απο rapidshare δε μπορούν να κατεβάσουν).

Επίσης βέβαια, ούτε κωδικό ασφαλείας μπορείς να βάλεις στο ρουτερ σου, και μέχρι κι εγώ ο άσχετος, μπορώ να μπώ στα δίκτυα τους και να έχω ιντερνετ, (και όλη η γειτονιά επίσης), δε λέμε καν για τους υπαλληλους της, και για προστασία προσωπικών δεδομένων κ.λ.π.

Έτσι είπα ότι μέχρι νεωτέρας, οτε και πάλι οτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το θεμα της ΟΝ, αυτο το exploit (ιδιο username δεν ξερω αν ειχαν αλλα pass στο ρουτερ ειχαν το ΟΝ, το pirelli router συγκεκριμενα), λενε οτι λυθηκε, αλλα στην τελικη δεν το εκανε μονο η ΟΝ αυτο, το εχω δει κ σε Ρουτερακια του ΟΤΕ (νομιζω το alcatel k to speedtouch) κ μαλιστα το εχω κανει κιολας :devil: (μπηκα κ τράβηξα ρεσετ την συνδεση, ειδα κ το usename k pass),

αυτο δεν ηταν προβλημα παροχεα αλλα ρουτερ και κατεπεκταση του παροχεα αφου αυτος το παρηχε.

Τεσπα, καλυτερα μεινε στον ΟΤΕ να χεις το κεφαλι σου ησυχο οπως ειπες,

που και γω στην Φορθνετ ακομα ευτηχως εδω κ 2.5 χρονια ησυχο το εχω.

Eιναι να μην σου τυχει τελικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό ξαναπέστο, άλλοι ορκίζονται για forthnet, άλλοι για vivodi άλλοι για ΟΝ η Τελας, είναι να μη σου τύχει.

Αλλά άν σου τύχει και είσαι και άσχετος, άστα να πάνε:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΛΑΣ ΡΕ ΚΙΦΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΒΡΙΣΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΣΧΗΜΑΤΙΖΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΟΤΙ ΕΣΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΒΡΙΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙ ΓΙΑ ΧΑΡΖΙΛΙΚΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΛΙΓΟ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...