Προς το περιεχόμενο

Στοίχημα από το Internet


yannikas_p

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εθνικες ομαδες...μπρρρ εχω φαει τους μεγαλυτερους κουβαδες απο αυτους τους αγωνες.Αν διαλεγα κατι θα ητανε οι ασσοι της Τσεχιας και της Τουρκιας,αλλα οχι και για κανενα σπουδαιο μπονταρισμα.Μαλλον θα περιμενω τους δημοφιλεις αγωνες live μπας και κανω κανα trading ή πετυχω καμια καλυτερη αποδοση στην betfair

 

Me poion tropo tha kaneis trade?

 

Xerw pws gientai apla se rvtaw na mou peis pws to skeftesai...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Me poion tropo tha kaneis trade?

 

Xerw pws gientai apla se rvtaw na mou peis pws to skeftesai...

 

 

Αν και το ποδοσφαιρο δεν ειναι και το καλυτερο αθλημα για live trading(οπως το τενις),συνηθως αυτο που κανω στους live αγωνες ειναι το εξης:ειτε θα κανω back το 0-0 σαν σκορ που εχει αρκετα ψηλες αποδοσεις σε οποιονδηποτε αγωνα(τουλαχιστον 9- 10 και πανω) ελπιζοντας μεχρι το 25'- 30' τουλαχιστον να μην εχει μπει καποιο γκολ και επειτα αφου η αποδοση του συγκεκριμενου σκορ in game εχει πεσει σημαντικα κανω lay.Το αλλο που κανω ειναι παιχνιδια που εχουνε even αποδοση στο under και over(δλδ και τα δυο γεγονοτα κοντα στο 2) κανω back στο over και περιμενω καποιο ή περισσοτερα γκολ να μπει τουλαχιστον στο πρωτο ημιχρονο και να πεσει η αποδοση του over για να κανω ενα κερδοφορο lay.Τελος αναλογα με την εμπνευση της στιγμης περιμενω καποιο φαβορι να μην μπορει να σκοραρει ή να εχει δεχτει γκολ ετσι ωστε να το κανω back σε καλυτερη αποδοση απο την pre-game.

 

Αν εχεις καποια αλλη τακτικη επι του θεματος θα ηθελα πολυ να την ακουσω:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kala ta les! H geniki taktiki einai Back High, Lay Low :-)

 

Auto me to X marese.

 

An to katalava kala enneosi oti as poume prin xekiniei to macth paizeis to X se apodosi 3 as poume(to kaneis back) gia 10 euro as poume kai molis mpie gkol meta.... auksanetai perissoteo to X ara pws akneis low?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν μιλαω για τα χ μιλαω για το over οταν η αποδοση με το under ειναι περιπου η ιδια(π.χ 1.9 το over,2 to under).Aν μπει γκολ ειδικα στο πρωτο ημιχρονο,η τιμη του over εχει μια ταση για το επομενο 5λεπτο να κατρακυλαει οποτε ειναι οτι πρεπει για lay.H αλλη τακτικη με το 0-0 αφορα το σκορ και εχει ακριβως την αντιθετη φιλοσοφια με το πιο πανω δλδ δεν θελω να μπει γκολ νωρις(στο πρωτο μισαωρο ας πουμε) ωστε να πεσει η τιμη και να κανω κερδοφορο lay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης υπάρχει και ένα άλλο. Έστω ότι πιστεύεις ότι ένα ματς θα λήξει 0-0, αλλά θες να δεις και λιγάκι live για να δεις πως πηγαίνει, για να είσαι πιο σίγουρος.

 

Περιμένεις μέχρι το μισάωρο και τότε εμφανίζονται πολλοί που έχουν αγοράσει 0-0 σε υψηλές αποδόσεις και θέλουν να το πουλήσουν για να έχουν σίγουρο κέρδος, όπως κάνει ο alet. Το θέμα είναι οτι επειδή φοβούνται να το κρατήσουν μέχρι το τέλος, το πουλάνε σε καλύτερες αποδόσεις από ότι θα περίμενε κανείς βάση των συνθηκών του αγώνα (δεν τους νοιάζει και πολύ εφόσον θα έχουν σίγουρο κέρδος). Οπότε είμαστε όλοι κερδισμένοι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pavtos sthv Expekt exei trella stoiximata gia tis ekkloges...

kai dev mhlame movo gia kommata ala trexous suvdiasmous... eg. poios apo tous duo XY politikavtides 8a parei perissoterous psifous!

 

'h poses edres ka8e komma stov tade nomo. ME 1-2-x

XEXEXE paizei X gia isopalia stis edres :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guyz πήγα ταμείο με τη δυάδα

Νορβηγία-Ελλάδα Χ

Αγγλία-Ρωσσία 1

και όλα καλά.

Μετά είδα τα προγνωστικά που είχαν δώσει σε γνωστα ελληνικά site και χάρηκα που δεν τα είχα κοιτάξει νωρίτερα. Πάμε για το baksetάκι σήμερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε για το baksetάκι σήμερα..

 

Βλεπεις κατι συγκεκριμενο?Εγω το μονο value bet που βλεπω ειναι το lay στο 1.05 της Ισπανιας με τη Γερμανια στην Betfair με την προοπτικη να κανω trading κατα τη διαρκεια του αγωνα.Δεν νομιζω πως η ομαδα του Νοβισκι θα ειναι τοσο ευκολος αντιπαλος ωστε να δικαιολογει το 1.05 της Ισπανιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε σεις,

είναι αξιόπιστη η bwin;

 

Δείτε τι διαβάζω εδώ:

 

>[url]http://forum.sbrforum.com/players-talk/20987-betandwin-bwin-closed-my-account-dont-pay-me-back.html[/url]

 

Anyway,

αφού τα κανα σαλάτα με δαυτους

(έδωσα ψεύτικα στοιχεία - όνομα κ επώνυμο, έκανα κατάθεση 10 ευρώ,

αλλά μετά είδα που έλεγε ότι πρέπει να στείλουμε ταυτότητα για ανάληψη,

τους έστειλα mail ζητώντας τους να μου τα αλλάξουν στα πραγματικά κ αυτοί μου έκαναν φραγή του λογαριασμού! - να δούμε αν θα βάλουν τα λεφτά πίσω στον λογαριασμό γιατί έτσι λένε... ότι θα τα βάλουν...),

 

To oikonomiko mas tmima proxwrise se xeironaktiki analipsi tou upoloipou tou logariasmou sas kai tha prepei na lavete to poso stin karta sas mesa se 5 ergasimes meres.

 

γράφτηκα στην ladbrokes,

γιατί αυτό που έψαχνα/ψάχνω βασικά είναι:

 

  1. αξιοπιστία
  2. να έχει καλή γκανιότα / καλές αποδόσεις
  3. να μπορώ να κάνω καταθέσεις / αναλήψεις με paypal

 

Η ladbrokes έχει καλή γκανιότα / καλές αποδόσεις;

Με ένα πρόχειρο υπολογισμό δειγματοληπτικά το είδα λίγο κάτω από 110,

καλούτσικο πρέπει να ναι αυτό,

μιας κ του ΟΠΑΠ είναι πάνω από 110 (κοντά στο 120 νομίζω...)

 

Anyway, έπαιξα κιόλας,

το πρώτο μου (η τύχη του πρωτάρη; ) στην νίκη της εθνικής μας με Σλοβενία με handicap 4 πόντους (με 5 κ άνω κερδίζω δηλαδή) με 1.95 απόδοση,

άντε να δούμε,

ευχηθείτε μου good luck σε αυτό κ στο πρώτο θέμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν μιλαω για τα χ μιλαω για το over οταν η αποδοση με το under ειναι περιπου η ιδια(π.χ 1.9 το over,2 to under).Aν μπει γκολ ειδικα στο πρωτο ημιχρονο,η τιμη του over εχει μια ταση για το επομενο 5λεπτο να κατρακυλαει οποτε ειναι οτι πρεπει για lay.H αλλη τακτικη με το 0-0 αφορα το σκορ και εχει ακριβως την αντιθετη φιλοσοφια με το πιο πανω δλδ δεν θελω να μπει γκολ νωρις(στο πρωτο μισαωρο ας πουμε) ωστε να πεσει η τιμη και να κανω κερδοφορο lay.

 

Malista poly wraio mou akougetai, mpravo!

 

Kata tin empeiria sou ws betfair trader poia taktiki apodidei perissotero tou under/over i tou 0-0 ?!

 

Epishs an paixeis mia omada OVER prin arxisei o agwnas sto 1,9 (back) kai sto prwto misawro mpei gkol kai pesei to over sto 1,5 (lay) poso kerdos tha vgaleis se periptwsi over kai poso sto under mporeis na mou to analyseis se parakalw?

 

Se rwtaw giati eimai poly xamneos apo tos toixima kai thelw file na akoulouthisw tin taktiki sou gia na anakampsw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω κι εγώ κάτι,

μιας κ είμαι νέος στον χώρο,

από που ενημερωνόμαστε για νέα,

αναλύσεις αγώνων κλπ;

 

μόνη λύση οι εφημερίδες;

online τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Epishs an paixeis mia omada OVER prin arxisei o agwnas sto 1,9 (back) kai sto prwto misawro mpei gkol kai pesei to over sto 1,5 (lay) poso kerdos tha vgaleis se periptwsi over kai poso sto under mporeis na mou to analyseis se parakalw?

 

Κοιτα εγω προσπαθω βασικα να κανω μεσω trading το στοιχημα που επιλεγω, να ειναι sure bet δλδ αν πονταρω 200 στο 1.9 και επειτα απο το γκολ η αποδοση πεσει στο 1.5κατι, κανω lay για αλλα 200 με bet exposure στα 100Ευρω.

Ετσι:Ενδεχομενο 1)το παιχνιδι τελειωνει στο over.Εχω 200Χ1.9=380.Επειδη ομως εχω κανει lay στο 1.5 ειμαι υποχρεωμενος να δωσω και αλλα 100Ε.

Αρα καθαρο κερδος 80Ε .

Ενδεχομενο 2)Το παιχνιδι μενει στο under.Εχω κανει back 200Ε το over το οποιο και εχασα.Ομως εχω κανει και lay το over στο 1.5 για 200Ε οποτε ειμαι με 0 κερδος ή ζημια.

Μεσω trading λοιπον εκανα το στοιχημα μου sure bet.

Αλλοι παλι εχουνε τακτικη να "παιζουνε" με τα ποσα που κανουνε lay δημιουργοντας ετσι κερδος και στα δυο παραπανω ενδεχομενα.Π.χ αν αντι για 200Ε επελεγα να κανω lay με 280 τοτε θα ειχα bet exposure στα 140Ε και ετσι θα ειχα ενα σιγουρο κερδος: στο 1ενδεχομενο 200Χ1.9=380 και μειον τα 140, καθαρο κερδος θα ειναι 40Ε

ενω στο 2ο ενδεχομενο θα ειχα +280Ε απο το lay που εκανα μειον τα 200 θα εχω ετσι καθαρο κερδος 80Ε.

 

Ελπιζω να σε βοηθησα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...