Προς το περιεχόμενο

Μερη να φας στο κεντρο της Αθηνας.


louben

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Λοιπόν αυτό το thread μου αρέσει πάρα πολύ.

Το "Πέτρινο" στη Θεμιστοκλέους επίσης είναι καλό και γραφικό.

 

Προσωπικά προτιμώ τον Ανδρέα ακριβώς δίπλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τα μπριζολακια του ΤΕΛΗ δεν βλεπω να γινετε κουβεντα.κανεις δεν το ξερει?

 

Φυσικά και το ξέρουμε!!! :-D:-D:-D

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους, τρελό φαΐ μέχρι σκασμού. Και αν είστε τυχεροί μπορεί να περάσουν και τίποτα γύφτοι που να παίζουν κλαρίνα, εκεί να δείτε γλέντι. Είναι δίπλα στην πλατεία Κουμουνδούρου. Και μετά πέρνετε τα ποδαράκια σας και πάτε δίπλα στου Ψυρρή για παγωτό στην παγωτομανία ή γλυκό στα Σερμπέτια. Ο τέλειος συνδυασμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o τελης ειναι και μεσημερια ανοιχτα καθημερινες???

 

κανα φοιτητικο στεκι ξερουμε? εγω παω συχνα στο τηνιακο αρκετα συχνα για κρασακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑλα παιδια το τοπικ εξελισεται σε κορυφαιο.

Περιττο να σας πω ποσο με εχετε βοηθησει.

Μα τοσο καλος ειναι αυτος ο τελης????

Κατι ακομα.ΚΑμια προταση για πιο βραδυ και καπως πιο επισημα(ενταξει δε λεω για τσαμπα απλα προτεινετε κατι με καλη αναλογια τιμης-αξιας κατα προτιμηση κεντρο).

ΚΑι κατι απο εμενα.Προ δεκαετις πηγαινα γι απατσα στου σαλονικιου στης τζιτζιφιες(after).Δεν ξερω αν υπαρχει ακομη αλλα τοτε ηταν κορυφαιο.

ΚΑι δε μου λετε κατι αλλο εχω ακουσει για ενα που ειναι επι της πλατειας αββυσινιας(μοναστηρακι) οπου τις κυριακες παει μια και πεζει ντεφι.

Αυτο τι λεει?

ΥΓ: Θαναση ειχα φαει παλιοτερα.Ναι κορυφαιο αλλα οχι τοσο καλο οσο το θυμαμαι(απο την αλλη ισως και να ειναι ιδεα μου).Γενιτσαρη δεν εχω φαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ακομα.ΚΑμια προταση για πιο βραδυ και καπως πιο επισημα(ενταξει δε λεω για τσαμπα απλα προτεινετε κατι με καλη αναλογια τιμης-αξιας κατα προτιμηση κεντρο).

 

To ideal στην πανεπιστημίου. Κυρίλα και καλές τιμές.

Τα καλύτερα σκαλοπίνια αλα κρεμ με μανιτάρια (εκτός απ' τα δικά μου!) και σοκολατίνα με καραμελωμένα αμύγδαλα.

 

ΚΑι δε μου λετε κατι αλλο εχω ακουσει για ενα που ειναι επι της πλατειας αββυσινιας(μοναστηρακι) οπου τις κυριακες παει μια και πεζει ντεφι.

Αυτο τι λεει?

 

Όταν είχα πάει εγώ πριν κάνα 3άρι χρόνια, βαρούσε ρεμπέτικα πάντως. Νόμιζα πως είχε κλείσει όμως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τοσο καλος ειναι αυτος ο τελης????

Κατι ακομα.ΚΑμια προταση για πιο βραδυ και καπως πιο επισημα(ενταξει δε λεω για τσαμπα απλα προτεινετε κατι με καλη αναλογια τιμης-αξιας κατα προτιμηση κεντρο).

ΚΑι κατι απο εμενα.Προ δεκαετις πηγαινα γι απατσα στου σαλονικιου στης τζιτζιφιες(after).Δεν ξερω αν υπαρχει ακομη αλλα τοτε ηταν κορυφαιο.

ΚΑι δε μου λετε κατι αλλο εχω ακουσει για ενα που ειναι επι της πλατειας αββυσινιας(μοναστηρακι) οπου τις κυριακες παει μια και πεζει ντεφι.

Αυτο τι λεει?

ΥΓ: Θαναση ειχα φαει παλιοτερα.Ναι κορυφαιο αλλα οχι τοσο καλο οσο το θυμαμαι(απο την αλλη ισως και να ειναι ιδεα μου).Γενιτσαρη δεν εχω φαει.

 

ο ΤΕΛΗΣ ειναι ακομα καλυτερος απ'οτι νομιζεις! πηγαινε,και θα το διαπιστωσεις και ο ιδιος.

 

για πατσα,εννοειτε οτι θα πας ασλανιδη,στην Αγιου Κωνσταντινου.

 

ο θανασης ειναι κορυφη,αν και εχει χαλασει αρκετα,απο την ημερα που βαλανε μαγειρες-ψυστες,αλβανους και ρωσοποντιους.

(δεν το λεω ρατσιστικα αυτο,απλα ενα καθαρα ελληνικο παραδοσιακο φαγητο,θελω να το φαω απο ελληνικα χερια.)

 

 

Προτείνω την καυτή (και καυτερή) ιστορία με τη ντομάτα και τη φέτα που φτιάχνει ο Τέλης επίσης... :-)

 

πως μου ξεφυγε κατι τετοιο? εννοειτε οτι θα το δοκιμασω το σαββατο που θα παω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
[...]

Κατι ακομα.ΚΑμια προταση για πιο βραδυ και καπως πιο επισημα(ενταξει δε λεω για τσαμπα απλα προτεινετε κατι με καλη αναλογια τιμης-αξιας κατα προτιμηση κεντρο).

[...]

Ένα από τα κορυφαία για βράδυ είναι το Bar Guru Bar: στην πλατεία Θεάτρου, κάτω από τη Βαρβάκειο αγορά. http://www.bargurubar.gr

 

Εξαιρετικό φαγητό, εξαιρετική ατμόσφαιρα. Έχει και καναπέδες-σοφάδες στον πρώτο όροφο όπου αράαααζεις για να φας. :-)

Μπαράκι με πολύ καλή μουσική και καθαρό ποτό στο ισόγειο - δοκιμάζεις μαργαρίτα ή (σπεσιαλιτέ) το mojito του.

Στον δεύτερο όροφο jazz live - για όσους δεν αγαπούν τη τζαζ, το live είναι τελείως απομονωμένο από το υπόλοιπο μαγαζί.

 

Τιμές σαφώς πιο ακριβές από ό,τι λέγαμε μέχρι τώρα. Υπολόγιζε δείπνο με σαλάτα, πρώτο και κύριο πιάτο ξεκινάει από 30 ευρώ το άτομο. Και πρέπει οπωσδήποτε να κλείσεις 1-2 μέρες πριν. Μόνο βράδυ.

 

To ideal στην πανεπιστημίου. Κυρίλα και καλές τιμές.[...]

Έλεος! Νομίζω ότι στον έλεγχο εισόδου πρέπει να'σαι τουλάχιστον 45 χρονών για να μπεις. Και τα χάπια (πίεσης, καρδιάς, χοληστερίνης) στα κερνά το κατάστημα...

Για ανθρώπους κάτω των 30 είναι λίγο... κάπως. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα από τα κορυφαία για βράδυ είναι το Bar Guru Bar: στην πλατεία Θεάτρου, κάτω από τη Βαρβάκειο αγορά. http://www.bargurubar.gr

 

Εξαιρετικό φαγητό, εξαιρετική ατμόσφαιρα. Έχει και καναπέδες-σοφάδες στον πρώτο όροφο όπου αράαααζεις για να φας. :-)

Μπαράκι με πολύ καλή μουσική και καθαρό ποτό στο ισόγειο - δοκιμάζεις μαργαρίτα ή (σπεσιαλιτέ) το mojito του.

 

 

Φαγητό δεν έχω φάει στο Guru αλλά νομίζω οτι πρόκειται για ένα μαγαζί οπου ο dj βάζει ότι του κατέβει και αν αυτός είναι στην τουαλέτα πχ. την αλλαγή την κάνει η αδερφή του ή ο λατζέρης τους. Η μπάρα έχει κάτι τυπάκια που νομίζουν οτι φτιαχνουν και γαμώ τα daquiri εφόσον η αναλογία πάγου-αλκοόλ είναι 4 προς 1και αναρωτιέσαι γιατί μετα απο 8 ποτά είσαι ακόμα νηφάλιος παίρνοντας τα πάνω σου οτι είσαι ανθεκτικός στο αλκοόλ όπως όταν ήσουν στην πενταήμερη που κατέβαζες ντουζίνες τα σφηνάκια και δεν μάσαγες :P. Tο μαγαζί είναι ασφυκτικά γεμάτο που δεν μπορείς να παραπονεθείς για τα τυχόν χουφτώματα που σου ρίχνουν οι πέφτουλες οπότε απλά δεν ξαναπάς. Αυτά :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...