Προς το περιεχόμενο

αργο Pc


leoni

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tomasss, η εγκαταλειψη (και οχι εγκαταληψη)της μακακιας ειναι το ζητουμενο.Για το θεμα εχεις τιποτα να πεις ή μονο μακακιες και φουστιες?

 

Αφού κάνεις Format (χρειάζεται), να εγκαταστήσεις έναν registry cleaner για να μπορείς να διαγράψεις στο μέλλον τα spyware. Στην registry εγκαθιστώνται όλα αυτά που επηρεάζουν την ομαλότητα της λειτουργίας των Windows. Aκόμη και τα ενοχλητικά διαφημιστικά μηνύματα. Θέλει βέβαια προσοχή στις τιμές registry που θα διαγράψεις, γιατί οι ονομασίες είναι κωδικοποιημένες. Αυτή είναι μια καλή λύση για να μην ξαναχρειαστείς format.

Α! και πάνω από όλα η εγκατάλειψη της μακακίας!:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Αφού κάνεις Format (χρειάζεται), να εγκαταστήσεις έναν registry cleaner για να μπορείς να διαγράψεις στο μέλλον τα spyware. Στην registry εγκαθιστώνται όλα αυτά που επηρεάζουν την ομαλότητα της λειτουργίας των Windows. Aκόμη και τα ενοχλητικά διαφημιστικά μηνύματα. Θέλει βέβαια προσοχή στις τιμές registry που θα διαγράψεις, γιατί οι ονομασίες είναι κωδικοποιημένες. Αυτή είναι μια καλή λύση για να μην ξαναχρειαστείς format.

Α! και πάνω από όλα η εγκατάλειψη της μακακίας!:mrgreen:

 

Εγκατέστησε και ένα καλό antivirus όπως το ΝΟD 32

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε tomasss,ήμαρτον υπάρχει και το κουμπάκι επεξεργασία κάτω δεξιά στα μηνύματα.Πρώτη φορά βλέπω άτομο να κάνει quote δικό του post και να απαντάει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε tomasss,ήμαρτον υπάρχει και το κουμπάκι επεξεργασία κάτω δεξιά στα μηνύματα.Πρώτη φορά βλέπω άτομο να κάνει quote δικό του post και να απαντάει...

 

Είμαι νέος στο forum.

 

Αnyway, αν θέλω να διαγράψω ένα μήνυμα που έχω δημοσιεύσει πώς γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το NOD32 κάνει πολυ καλή δουλειά δηλαδη αρχίζει να μπαινει ο ιος και το NOD32 κατευθείαν διώχνει τον ιο να μην μπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι νέος στο forum.

 

Αnyway, αν θέλω να διαγράψω ένα μήνυμα που έχω δημοσιεύσει πώς γινεται?

 

Μόνος δεν μπορείς να διαγράψεις κάποιο μήνυμα,μόνο κάποιος moderator.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το NOD32 κάνει πολυ καλή δουλειά δηλαδη αρχίζει να μπαινει ο ιος και το NOD32 κατευθείαν διώχνει τον ιο να μην μπει.

 

Μα αυτό είναι το θέμα,αυτή είναι η δουλειά ενός antivirus.Κι εγώ nod32 έχω αλλά γενικά,με λίγη προσοχή,2-3 καλά προγράμματα είσαι μια χαρά.Το παν είναι να ξέρεις σε τι ιστιοσελίδες μπαίνεις,μια περίοδο έμπαινα σε κάποιες συγκεκριμένες,ήξερα φυσικά ότι δεν διέτρεχα κίνδυνο και δεν είχα καν antivirus και το firewall ήταν των windows(βαριόμουνα να κάνω εγκαταστάσεις κλπ :P )και δεν έπαθα τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Zone Alarm είναι πολύ βαρύ. Εγώ το έβαλα και το ξήλωσα αμέσως μετά την επανεκκίνηση, αφού το PC σερνόταν.

 

Το NOD32 (στην έκδοση 2.7) το χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιρό και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το zone alarm ειναι μ@#$%&ια

 

Ο καθένας λέέι την άποψη του απο προσωπικές εμπειρίες. Το έχω πάνω απο 2 χρόνια και ποτε δεν έχω ασχοληθεί με ιό ή spyware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...