Προς το περιεχόμενο

προτάσεις για Ιδιωτική ασφάλεια Ζωής /ΥΓΕΙΑΣ


neXTgen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απάντηση προς προτάσεις για Ιδιωτική ασφάλεια Ζωής /ΥΓΕΙΑΣ

......και αμα βρεις εδω μεσα ακρη υστερα απο ολα αυτα που ακουσες εμενα να με χεσεις..... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν υπάρχει η έννοια " σύμβουλος υγείας " , " ασφαλιστικός σύμβουλος " είσαι ( φαντάζομαι ότι έχεις άδεια έτσι ). Καλό είναι να διευκρινίσεις αν είσαι συνδεδεμένη με μία εταιρεία ή ανεξάρτητη , η μητέρα μου ως ανεξάρτητη πήγε πρόσφατα σε υποψήφια πελάτη που είχε πάει πριν μία του agency και της είχε πει ένα σωρό παραμύθια... Όχι ότι βγάζω σώνει και καλά όλους του agency λαμόγια απλά παίζει παραπληροφόρηση στην εκπαίδευση των προγραμμάτων.

 

 

 

Έχεις κάτι να προσφέρεις στη συζήτηση ή απλά ήρθες να ψαρέψεις πελάτες;

 

 

Χαχαχα!!!Πρέπει να έχεις καεί πολύ άσχημα από ασφαλιστή!!!Πελάτες είναι τα άτομα που μου εμπιστεύονται την υγεία τους και την ζωή τους

Ψάρια είναι αυτά που κολυμπάνε στο νερό και δεν ξέρω ούτε έχω πάει ποτέ για ψάρεμα!!!

 

Απάντηση προς προτάσεις για Ιδιωτική ασφάλεια Ζωής /ΥΓΕΙΑΣ

......και αμα βρεις εδω μεσα ακρη υστερα απο ολα αυτα που ακουσες εμενα να με χεσεις..... :lol:

 

 

 

Δεν υπάρχει καμία ερώτηση παρά μόνο κράξιμο αγαπητέ-αγαπητη!!!οπότε να σου πω ότι έχεις άδικο...ψέμματα θα πω!

 

οπου να ναι κλεινω χρονο με ενα δικο μου eurolife νοσοκομειακο+ing εξωνοσοκομειακο και 2 συμπληρωματα για 100%καλυψη για ομαδικα σε interamerican+euromedica...

τι διαφορα εχει το broker house απο ενα μεσιτικο -πρακτορειο δηλ.?

τελικα θα γραφουν τα συμβολαια το κερδος του μεσιτη οπως μου λεγαν?

 

 

Μάλιστα,πόσα πληρώνεις το χρόνο?!

Broker House είναι κλεμμένη ιδέα επιχείρησης από το Λονδίνο!Δηλ.είμαστε διαμεσολαβητές(όχι πρακτορείο ούτε μεσίτες ασφαλίσεων).Λειτουργούμε πελατοκεντρικα!για π.χ είσαι εσύ πελάτης και θές 1.ασφάλεια υγείας,2.μεταφορά δανείου για ευνοικότερο επιτόκιο,3.να βρεις αγοραστή για το οικόπεδό που έχεις στο χωριό σου,4.θες να κάνεις μια επένδυση φωτοβολταΐκού

Για όλες τισ πιθανές παραπάνω ανάγκες μιλώντας αποκλειστικά και μόνο με ένα άτομα π.χ εμένα μπορείς να εξυπηρετηθείς για όλα χωρίς κόπο και χρήμα!!!Super ε??

 

μηπως εννοεις το πακετο που σου δεινουν μαζι με ασφαλιστηριο υγειας,ισοβιας ζωης?Και σε μας εβαλαν σε ολα τα συμβολαια και θα ρωτησω μολις ληξει ο χρονος αν αφαιρειται.

αν δεν κανω λαθος δεν ειναι μεγαλο ποσο π.χ. 5χιλ. και καλα για εξοδα κηδειας,μεταφορας κτλ. Τελος μπορεις να το χρησιμοποιεις σαν δανειο.

Λες και καποιος που δεινει 700-3500ε το χρονο εχει αναγκη απο αυτα τα εξοδα...

 

 

Είναι η λεγόμενη "Βασική"!!Χωρίς αυτή δεν γίνεται ασφαλιστήριο υγείας ούτε καν εξωνοσοκομειακό(διαγνωστικές και γιάτρους δηλ.)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα!!!Πρέπει να έχεις καεί πολύ άσχημα από ασφαλιστή!!!

 

Είσαι τόσο σχετική που χρησιμοποιείς τη λέξη ασφαλιστής . Ασφαλιστικός διαμεσολαβητής λέγεται . :devil:

 

Εδώ είναι forum που προσπαθούμε να βοηθούμε ο ένας τον άλλο , δεν είναι για να διαφημίζουμε τις δουλειές μας . Επίσης το να δυσφημείς τους συναδέλφους σου είναι κακός τρόπος marketing. Μου θυμίζεις κάτι web designers που παίρνουν τηλ. πελάτες που έχουν φτιάξει το site τους αλλού και τους λένε ότι είναι για τα μπάζα...

 

Αυτό το τόπικ έχει μπόλικες σελίδες , μπορείς να αρχίζεις να συνεισφέρεις στη συζήτηση , μην περιμένεις ότι επειδή γράφτηκες σε ένα forum και είπες ότι είσαι ασφαλιστικός διαμεσολαβητής θα τρέξουν οι άγνωστοι να ασφαλιστούν σε σένα. Το επάγγελμα αυτό χρειάζεται ποδαράκια , συστάσεις από ευχαριστημένους πελάτες και επαγγελματικό networking.

 

Μεταφορές δανείων , φωτοβολταικά κ.λ.π ( και leasing ακόμα ) έχουν πολλά πρακτορεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν κάνεις 100 edit τι να κάνω εγώ μετά . Παιδιά αν θέλετε προσφορές εδώ , είναι η μητέρα μου σύμβουλος ! Έχω και πιο πολλά ποστ , ε ! Να μας προτιμήσετε !

 

Επαναλαμβάνω , έχεις κάτι να προσφέρεις στην κουβέντα ;

 

 

Προφανώς έχεις μπει και εσύ στο επάγγελμα του ασφαλιστή!!Εκεί που φτύνω δεν ξανατρώω!Άλλωστε δεν αντιμετωπίζω ως ψάρια τους πελάτες μου γι' αυτό και δεν ψαρεύω!!!Χαχαχα ο ντελάλης!!!Δεν θέλω να με προτιμήσει κανείς απλά,παρότι είμαι κατά κάποιο τρόπο του επαγγέλματος,έχω γνωρίζει τη βρωμιά και τη λαμογιά σε ολο της το μεγαλείο!!!Θα μπορούσα να δουλέψω σε όποια ασφαλιστική-agency-πρακτοπείο ήθελα!!Αλλά προτιμώ αυτό που κάνω να μην πουλάω καμία εταιρεία παρα μόνο τον ευατό μου και την ειλικρίνειά μου!Καλή επιτυχία στην forum εξεύρεση ψαριών,όπως λες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς έχεις μπει και εσύ στο επάγγελμα του ασφαλιστή!!Εκεί που φτύνω δεν ξανατρώω!Άλλωστε δεν αντιμετωπίζω ως ψάρια τους πελάτες μου γι' αυτό και δεν ψαρεύω!!!Χαχαχα ο ντελάλης!!!Δεν θέλω να με προτιμήσει κανείς απλά,παρότι είμαι κατά κάποιο τρόπο του επαγγέλματος,έχω γνωρίζει τη βρωμιά και τη λαμογιά σε ολο της το μεγαλείο!!!Θα μπορούσα να δουλέψω σε όποια ασφαλιστική-agency-πρακτοπείο ήθελα!!Αλλά προτιμώ αυτό που κάνω να μην πουλάω καμία εταιρεία παρα μόνο τον ευατό μου και την ειλικρίνειά μου!Καλή επιτυχία στην forum εξεύρεση ψαριών,όπως λες!

 

Kαταρχάς όπως προείπα δεν ανήκω στο χώρο , είχα κάνει δόκιμη κάποια στιγμή σε agency και απλά δε μου ταίριαζε το επάγγελμα και γενικά αηδίασα με αυτά που είδα , είναι η μητέρα μου στο χώρο. Από κει και πέρα του ότι δε ψαρεύω πελάτες για τη μητέρα μου είναι γνωστό , γιατί συμμετέχω σε αυτό το forum καιρό και δεν έχω ψαρέψει κανένα πελάτη για τη μητέρα μου γιατί τα forum δεν είναι για αυτό το σκοπό.

 

Ως προς τα του agency γενικά όπως θα ξέρεις και εσύ για συμβούλους απλά τους παίρνουν όλους , αρκεί να έχουν απολυτήριο λυκείου. Τώρα τα πρακτορεία ανάλογα , υπάρχουν κάτι κωλοχανεία με μαύρους κωδικούς υπάρχουν και κάποια που κοιτάνε να έχεις άδεια , την ασφάλιση αστικής ευθύνης και όλα τα απαιτούμενα. Από τη στιγμή που δίνουν μόνο προμήθειες και όχι μισθούς δεν έχουν και κάτι να χάσουν στην τελική :rolleyes:

 

Καλή συνέχεια στο ψάρεμα :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαταρχάς όπως προείπα δεν ανήκω στο χώρο , είχα κάνει δόκιμη κάποια στιγμή σε agency και απλά δε μου ταίριαζε το επάγγελμα και γενικά αηδίασα με αυτά που είδα , είναι η μητέρα μου στο χώρο. Από κει και πέρα του ότι δε ψαρεύω πελάτες για τη μητέρα μου είναι γνωστό , γιατί συμμετέχω σε αυτό το forum καιρό και δεν έχω ψαρέψει κανένα πελάτη για τη μητέρα μου γιατί τα forum δεν είναι για αυτό το σκοπό.

 

Ως προς τα του agency γενικά όπως θα ξέρεις και εσύ για συμβούλους απλά τους παίρνουν όλους , αρκεί να έχουν απολυτήριο λυκείου. Τώρα τα πρακτορεία ανάλογα , υπάρχουν κάτι κωλοχανεία με μαύρους κωδικούς υπάρχουν και κάποια που κοιτάνε να έχεις άδεια , την ασφάλιση αστικής ευθύνης και όλα τα απαιτούμενα. Από τη στιγμή που δίνουν μόνο προμήθειες και όχι μισθούς δεν έχουν και κάτι να χάσουν στην τελική :rolleyes:

 

Καλή συνέχεια στο ψάρεμα :devil:

/quote]

 

Εάν κάνεις 100 edit τι να κάνω εγώ μετά . Παιδιά αν θέλετε προσφορές εδώ , είναι η μητέρα μου σύμβουλος ! Έχω και πιο πολλά ποστ , ε ! Να μας προτιμήσετε !(Δική σου φράση!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...

Αγαπητοί φίλοι,

Είμαι αρκετά χρόνια στο χώρο των ασφαλειών, αλλά και στην "πιάτσα"!!Κάποιοι από σας έχετε κακή γνώμη για τους ασφαλιστές, άλλοι έχουν για διάφορα άλλα επαγγέλματα (δικηγόρους, γιατρούς, πολιτικούς, γραμματείς, εφορειακούς κ.ά.). Αυτό προφανώς δε σημαίνει ότι όλοι αυτοί είναι "άχρηστοι". Συνήθως είναι οι πιο απαραίτητοι στη ζωή μας.Anyway, εγώ αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν κάποιος όντως πιστεύει στη χρησιμότητα της ιδιωτικής ασφάλισης καλό είναι να το ψάξει κι όχι να κάνει κάτι επειδή έχει υποχρέωση σε γνωστο ή επειδή του είπαν καλά λόγια για κάποιον ασφαλιστή η εταιρία. Αυτη τη στιγμή η κρίση επιβάλλει στις εταιρίες να κάνουν εκπτωσεις και προσφορές τόσο δελεαστικές ώστε να μπορεί ο οποιοσδήποτε να ασφαλιστεί. Μάλιστα πλέον έχουν έρθει και εταιρίες κολοσοί από το εξωτερικό και έχουν αλλάξει κατά πολύ τα δεδομένα, ασφαλίζοντας ακόμα και αυτούς οι οποίοι εξαιρούνταν μέχρι πρότεινως από τις ελληνικές (ανθρώπους με βαρύ ιατρικό ιστορικό, ηλικίες άνω των 65,κτλ). Επίσης καλύπτεται ο τοκετός 100%, οι επεμβάσεις ματιών, αλλά ακόμα και οι πλαστικές επεμβάσεις για παχυσαρκία ή για αισθητικούς λόγους! Αν θέλετε περισσότερες λεπτομέριες το site μου είναι το www.asfaleies4u.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλιστα πλέον έχουν έρθει και εταιρίες κολοσοί από το εξωτερικό και έχουν αλλάξει κατά πολύ τα δεδομένα, ασφαλίζοντας ακόμα και αυτούς οι οποίοι εξαιρούνταν μέχρι πρότεινως από τις ελληνικές (ανθρώπους με βαρύ ιατρικό ιστορικό, ηλικίες άνω των 65,κτλ). Επίσης καλύπτεται ο τοκετός 100%, οι επεμβάσεις ματιών, αλλά ακόμα και οι πλαστικές επεμβάσεις για παχυσαρκία ή για αισθητικούς λόγους!

1η φορα τα ακουω/διαβαζω αυτα για νεα συμβολαια(και οχι για υπαρχοντα συμβολαια δεκαετιας+)...

στο site δεν ειδα να γραφει ινφο γι αυτα

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το site μας δεν αποτελεί εκπαιδευτικό υλικό για ασφαλιστές! Όποιος ενδιαφέρεται για το οτιδήποτε από αυτά που αναφέρω του διαθέτουμε Συμβόλαια και όρους Συμβολαίων να τα μελετήσει..Τι νόημα έχει να διαφημίζω κάτι αν δεν το έχω να το πουλήσω???????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1η φορα τα ακουω/διαβαζω αυτα για νεα συμβολαια(και οχι για υπαρχοντα συμβολαια δεκαετιας+)...

στο site δεν ειδα να γραφει ινφο γι αυτα

 

Προφανώς αναφέρεται σε ξένες εταιρείες ( είδα στο site τους ότι έχει και ξένες ) . Είναι πιο ακριβές βέβαια αλλά υπάρχουν άτομα που τα δίνουν αυτά τα λεφτά...

 

Το site μας δεν αποτελεί εκπαιδευτικό υλικό για ασφαλιστές! Όποιος ενδιαφέρεται για το οτιδήποτε από αυτά που αναφέρω του διαθέτουμε Συμβόλαια και όρους Συμβολαίων να τα μελετήσει..Τι νόημα έχει να διαφημίζω κάτι αν δεν το έχω να το πουλήσω???????

 

Σε αυτό δε συμφωνώ . Άλλα πρακτορεία στα site τους έχουν και τους όρους σε pdf. Δεν υποκαθιστά τη δουλειά του συμβούλου αυτό .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Τοκετός κοστίζει 600 € το χρόνο και περιλαμβάνει (εκτός από πλήρη κάλυψη τοκετού) 100% κάλυψη από ατυχημα ή ασθένεια σε οποιοδήποτε νοσοκομεία στην Ελλάδα κ σε όλον τον κόσμο, σε μονόκλινο κτλ. Το άλλο συμβόλαιο που καλύπτει επεμβάσεις κτλ κοστίζει 300 € το χρόνο (για γυναίκα 30 ετών). Αν αυτά είναι ακριβά...Καλό είναι όταν δεν ξέρουμε να ρωτάμε κι όχι να υποθέτουμε ..και να παραπληροφορούμε... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Είμαι στην παρούσα φάση ανασφάλιστος.

 

Θέλω να κάνω κάποια στιγμή κάποιες εξετάσεις αίματος (γενικές, χοληστερίνες, κτλ) και να δω γιατρούς που έχω κάτι χρονάκια να δω (οδοντίατρους, παθολόγους, οφλαμίατρους -νέα γυαλιά) κτλ.

 

Τρεις επιλογές νομίζω ότι έχω:

 

-Πάω, πληρώνω κάνω

-Πάω μέσω ΟΑΕΔ ΙΚΑ (όχι άμεσα, δικαιούμαι σε 2 μήνες)

-Δοκιμάζω κάποιο άλλο πλάνο, όπως ιδιωτική "ασφάλιση". Δεν με ενδιαφέρει να ασφαλιστώ γενικότερα, αλλά να έχω μια κάλυψη στα έξοδα που ανέφερα παραπάνω.

 

Πρόταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου συμβουλή είναι μία.

 

Μην μιλάτε με πωλητές (ασφαλιστές). ΚΑΘΟΛΟΥ. - 0 - .

 

Το πολύ πολύ ζητήστε καμιά πληροφορία για το πρόγραμμα έτσι να πείτε καμιά μαλακία να περάσει ώρα και μετά πάρτε το συμβόλαιο και διαβάστε το πολύ πολύ (ΠΟΛΥ) προσεκτικά. Εξηγεί τα πάντα.

 

Αυτό ισχύει για όλες τις ασφάλειες από την καλύτερη μέχρι και την χειρότερη.

 

Αν δεν ξέρετε να διαβάζετε συμβόλαια τον ήπιατε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...