Προς το περιεχόμενο

ψωριαση.2000 ανθρωποι στην ελλαδα πασχουν


maggle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισης πολλοι εχουν βρει γιατρεια απο την ομοιοπαθητικη.εκανα και εγω ενα χρονο χωρις να δω αποτελεσματα στην ψωριαση αλλα βοηθαει πολυ ψυχολογικα.το καλοκαιρι επισκεφθηκα καποια ελευθερα ιαματικα λουτρα στην ικαρια στην περιοχη "λευκαδα"εξω απο τον αγιο κυρηκο.ειναι πραγματι θαυματουργα,οσο καιρο ημουνα εκει η ψωριαση στο κεφαλι μου εξαφανιστηκε ενω σε αλλα σημεια η βελτιωση ηταν αισθητα μεγαλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εμένα έχει ο παππούς μου από 27 χρονών και σήμερα είναι 75 !! Φτου φοτυ φτου να μην τον ματιάξω !!

 

Του παρουσιάστηκε σε ένα βράδυ από την μεγάλη του στεναχώρια όταν πήγε να πεθάνει πάνω στην γέννα η γιαγιά μου αλλά και η μητέρα μου.

 

Από τότε έχει κάνει τα πάντα αυτός ο άνθρωπος. Από αλοιφές, θεραπείες μέχρι και βδέλλες του βάλανε αλλά τίποτα. Εκείνα τα χρόνια ήταν πιο δύσκολα να αντιμετωπιστεί κάτι τέτοιο.

 

Του έχει παρουσιαστεί έντονα σε σκληρά σημεία του σώματος (αγκώνες). Πραγματικά όταν νευριάζει ή στεναχωριέται φουντώνουν !

 

Το σημαντικό πιστεύω είναι ότι μετά από κάποιο χρονικό σημείο, το κατάλαβα ότι δεν μπορεί να το αντιμετωπίσει και συμβιβάστηκε μαζί του.

Νιώθει καλά με τον ευατό του και εμείς τόσα χρόνια δεν έχουμε κανένα πρόβλημα, μα κανένα πρόβλημα.

Όλη στην οικογένεια δεν είχαν κανένα πρόβλημα και αυτό του έδινε δύναμη πιστεύω όλα αυτά τα χρόνια.

Τον αγαπάμε όλοι για τον υπέροχο χαρακτήρα του και το τελευταίο που θα κοιτάξουμε είναι η πάθηση που έχει

 

Για αυτό πρέπει να συναναστρεφώμαστε μόνο με άτομα τα οποία μας κάνουν καλό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο σωμα μας ειναι ο καθρεπτης των σκεψεων μας και ο τροπος που σκεφτομαστε συχνα δεν ειναι και ο καλυτερος, ασε που εχουμε και τα εξωτερικα ερεθισματα να μας φουντωνουν και να μας κανουν να σκεφτομαστε ακομη χειροτερα..γι'αυτο προτεινω την δική μου λυση στο προβλημα.

 

1.Σταματαμε να σκεφτομαστε αρνητικα (οποτε πιανετε τον εαυτο σας να το κανει, σταματηστε και σκεφτειτε κατι ομορφο και κατι θετικο..οσο δυσκολο και αν σας φαινεται πετυχαινει.)

2.Σταματαμε να βλεπουμε ειδησεις και θριλλερ (οι ειδησεις ειναι κατα βαση συσωρευμενη αρνητικη ενεργεια,κλεψιες δολοφονιες,αδικιες και πολλα αλλα νεα τα οποια δεν μας ενιαφερουν)

3.Προσεχουμε και αγαπαμε τον εαυτο μας και συναναστρεφωμαστε μονο με ατομα τα οποια μας κανουν καλο

4.Ζηταμε καθημερινα υγεια και ισσοροπια στη ζωη μας και καθαρση απο αρνητικα υπολειματα

5.Σωστη διατροφη. Ολοι ξερουμε τι ειναι αυτο που μας πειραζει...σταματηστε λοιπον να το τρωτε!!!

6.Καθε μερα ασκηση σωματικη και πνευματικη.

 

100% επιτυχία αν τα καταφέρνουμε καθε μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω και εγω μια ηπια μορφη, το εχω απο τα 12 μου και τωρα ειμαι 23, αυτο που εχω καταλαβει ειναι

οτι ειναι πρωτα ψυχολογικο και μετα θεμα διατροφης.

Απο τη στιγμη που αλλαξε κατι στο περιβαλον μου προς το καλυτερο, εχασα αρκετα κιλα στην εφυβια μου ,βελτιωσα πολυ τη διατροφη μου. αυτα εξαφανιστηκαν απο το σωμα μου, το εβγαζα στα πλευρα μου και ηταν μικρα σπυρακια, εβαζα μια αλοιφη τη προπιοσαλικ και εφευγαν.

Μετα το ξαναεβγαλα οταν πλησιαζα οι εξετασεις της 3η λυκειου, μετα εφυγαν και τωρα τα τελευταοα χρονια

το εχω μονο σε εναν αγκωνα μου, η αληθεια ειναι οτι πλεον δεν ειμαι τοσο ευτηχησμενος απο τη ζωη μου

ενω εχω παλι προβλημα μετα κιλα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα γι' αυτή την πάθηση, καλά έκανε ο maggle που ξεκίνησε το θέμα.

 

η ψωριαση οπως ξερετε δεν ειναι μεταδοτικη ,ομως τραβαει την προσοχη του κοσμου αν ειναι σε εμφανη σημεια και ειναι κουραστικο ενοχλητικο και ψυχοφθορο να πρεπει να εξηγεις συνεχεια τι εχεις.

Λίγο off-topic αλλά απλά θα 'θελα να κάνω μια ερώτηση σε εκείνους που φέρουν οποιαδήποτε πάθηση με πολύ καλοπροαίρετη διάθεση: Σας ενοχλεί πάντα να σας ρωτάνε γι' αυτό? Δεν έχει να κάνει με το ύφος εκείνου που κάνει την ερώτηση? Υπάρχει περίπτωση κάποιος να θέλει να μάθει περισσότερα από αγνό ενδιαφέρον και όχι από περιέργεια ή για να σας φέρει σε δύσκολη θέση. Υπενθυμίζω ότι η πρόθεσή μου είναι απόλυτα φιλική :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχτειτε πριν παραδωσετε τα οπλα(φανταζομαι ειναι ζορι το θεμα αλλα απ οτι διαβαζω υπαρχουν διαφορες θεραπειες και διαφορετικες περιπτωσεις...)

http://www.healthview.gr/node/17310 νεα φαρμακα(2010)

http://www.healthview.gr/%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%BD%CE%AD%CE%B1/%CE%B4%CE%B9%CE%B5%CE%B8%CE%BD%CE%AE/%CF%84%CE%BF-nice-%CE%AD%CE%B4%CF%89%CF%83%CE%B5-%CF%84%CE%BF-ok-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-stelara-%CF%84%CE%B7%CF%82-janssen-cilag-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CF%88%CF%89%CF%81%CE%AF%CE%B1%CF%83%CE%B7 το stelara που αναφερθηκε πιο πανω

http://www.megamed.gr/Thematologia/goules_(21-32).pdf ερευνες

http://www.ere.gr/_magazines/3t_07_08_09_2008/2.pdf ερευνες

http://savvimalliou.blogspot.com/2010/10/blog-post_28.html γενικα ινφο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...