Προς το περιεχόμενο

προβλημα με μηχανακι! δεν παίρνει μπρος!


hackfree3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκει που οδηγουσα το μηχανακι μου,ξαφνικα στο φαναρι δεν επερνε μπρος!!! κανονικα για να παρει μπρος παταω το φρενο και ενα κουμπι.τωρα δοκιμασα και με τη μανιβελα,αλλα παλι τιποτα! δεν περνει μπροστα! το φερα με τα ποδια σπιτι! ελεος τι να κανω? ποιο λετε να ειναι το προβλημα? η μπαταρια? δεν περνει μπροστα με τιποτα:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μιζαρει δεν ειναι η μπαταρια,ισως μπουζι αλλα μαλλον κολλησε πιστονι ή χαλασε το αυτοματο τσοκ.

βενζινη εχει ετσι?

 

εχει φουλ βενζινη και οταν γυρναω το κλειδι ανηγουν κανονικα τα φωτα,παταω φρενο και το κουμπι κανει το θορυβο που ξεκινα,αλλα δεν περνει μπρος.ουτε και με τη μανιβελα...ειμαι και τελειως ασχετος με μηχανες! ευτιχως οταν μου εσβησε ημουν στο τελευταιο φαναρι πριν το σπιτι μου! μα ετσι στα καλα καθουμενα? λετε να ναι κατι σοβαρο? μερικες φορες ειχα παρατηρησει οτι για να παρει μπρος εκτος απο το φρενο και το κουμπι πατουσα και λιγο γκαζι.ετσι εχω την εντυπωση τουλαχιστον δεν ειμαι σιγουρος.τωρα θα φοβαμαι παντα μην μου μινει στο δρομο αν βρω τι φταιει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεργείο το πήγες;:rolleyes: Ακόμα και να υπάρχουν εδώ άτομα με γνώσεις στα μηχανολογικά λίγο δύσκολο να γίνει η διάγνωση μέσω μηνυμάτων πόσο μάλλον όταν δε κάνεις πιο αναλυτική περιγραφή του προβλήματος. Και άντε και βρήκαμε τι έχει; Θα το κάνεις τι;

 

Και ηρέμησε λίγο, μηχανές είναι και χαλάνε συνέχεια, για αυτό υπάρχουν και τα συνεργεία. Δεν ήρθε το τέλος του κόσμου και κατα πάσα πιθανότητα ούτε πολλά θα σου κοστίσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεργείο το πήγες;:rolleyes: Ακόμα και να υπάρχουν εδώ άτομα με γνώσεις στα μηχανολογικά λίγο δύσκολο να γίνει η διάγνωση μέσω μηνυμάτων πόσο μάλλον όταν δε κάνεις πιο αναλυτική περιγραφή του προβλήματος. Και άντε και βρήκαμε τι έχει; Θα το κάνεις τι;

 

Και ηρέμησε λίγο, μηχανές είναι και χαλάνε συνέχεια, για αυτό υπάρχουν και τα συνεργεία. Δεν ήρθε το τέλος του κόσμου και κατα πάσα πιθανότητα ούτε πολλά θα σου κοστίσει...

 

ανησυχω γιατι αντε και το εφτιαξα αν ξαναχαλασει ετσι ξαφνικα στη μεση του πουθενα τι θα κανω? θα το παω σινεργειο για ενα γενικο check up ξερετε ποσο θα μου κοστησει? ως φοιτητης τα λεφτα μου ειναι μετρημενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Λάσπες, νερά, χειμώνας, βρωμιές, ρίξε μια ματιά στο καρμπιρατέρ. Μπορεί να θέλει καθάρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν κατεβαινε κ η μανιβελα θα σ λεγα στανταρ κολησε.

σκοοτερ ειναι ετσι τι μοντελο ποσο χρονων κ κμ?

 

μοντελο 11/2002 ειναι της hyosung.θα το παω να το φτιαξουν ελπιζω να μην με παρουν πολλα...

 

edit: το εβαλα μπρος ως εξης.ηρθε ενας φιλος με τη μηχανη του και ενωσε τους πολους της μπαταριας της μηχανης του με τους δικους μου.αρχικα δεν επερνε μπρος και ελεγξε αν περνει ρευμα το μπουζι.μετα κατι εκανε στο μηχανακι με τα σωληνακια μεσα,μετα ανηξε τον κινιτηρα,μετα ξαναδοκιμασε με τους πολους και πηρε μπρος.δεν ξερει ουτε αυτος γιατι το εκανε αυτο.τον ρωτησα αν φταιει η μπαταρια και μου ειπε οχι αλλα να το δουλεβω για να φορτιζει και να ξεφορτιζει.το προβλημα ειναι αν παω σε συνεργειο θα με κλεψουν γιατι δεν ξερω τιποτα απο μηχανακια,ειδικα αφου δεν εχω κανενα γνωστο...και τωρα φοβαμαι να το κυκλοφορησω μην χαλασει! ειδικα αν ειμαι σε καμια ερημια.αν με βιασει κανενας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...