Προς το περιεχόμενο

Μελλοντικα επαγγελματα


zatara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

και εδώ τίθεται το ερώτημα:

 

είναι έτσι τα πράγματα επειδή εμείς οι ίδιοι πιστεύουμε ότι είναι έτσι; Ή μήπως είναι μια κατάσταση πέραν των δυνάμεών μας;

 

Δηλαδή αν πιστεύαμε π.χ ότι με γιαπωνέζικη δουλειά πάει μια χώρα μπροστά, θα είχαμε πολίτες σε γιαπωνέζικο στυλ ή θα είχαμε τεμπελχανάδες που πιστεύουν ότι μόνο στο δημόσιο μπορείς να προκόψεις;

 

κοινώς, το αυγό κάνει την κότα ή η κότα το αυγό;

 

 

Υ.Γ

Ευθύνονται οι εξωγήινοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
και εδώ τίθεται το ερώτημα:

 

Υ.Γ

Ευθύνονται οι εξωγήινοι;

 

Ναι αυτοι φταινε για ολα τα κακα του τοπου.Παιδια οπου και να πατε τα ιδια ειναι παντου μην ακουω στο εξωτερικο ειναι καλυτερα.Την λεξη παγκοσμοιοποιηση την ξερετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...υπάρχει και η άποψη ότι περί λειτουργήματος πρόκειται...

 

εχεις δικιο μπορει να ειναι και ενα λειτουργημα χωρις αυτους η κοινωνια θα ηταν πολυ χειροτερη....σκεψου μονο να μην υπηρχαν γυναικες οπως η Τσεκου που θα πηδαγαν ολοι αυτοι οι Ζαχοπουλοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περα απο την πλακα αθλητικος δημοσιογραφος

πηγε ενας φιλος μου σε ενα ιεκ της πλακας (αποφοιτος λυκειου ηταν και βαθμο αστα)

σε ενα χρονο τελειωσε εκανε πρακτικη με 600 ευρω και τωρα (μετα απο ενα χρονο) γραφει Α εθνικη με 1200(χωρια τις μιζες και τα δωρα απο προεδρους και παικτες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περα απο την πλακα αθλητικος δημοσιογραφος

πηγε ενας φιλος μου σε ενα ιεκ της πλακας (αποφοιτος λυκειου ηταν και βαθμο αστα)

σε ενα χρονο τελειωσε εκανε πρακτικη με 600 ευρω και τωρα (μετα απο ενα χρονο) γραφει Α εθνικη με 1200(χωρια τις μιζες και τα δωρα απο προεδρους και παικτες).

 

ειναι ομως δυσκολο να ξερεις πως θα εξελιχθει η δουλεια του σε 5 με 10 χρονια απο τωρα και τι κατασταση θα υπαρχει στο χωρο του ποδοσφαιρου...:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δικιο μπορει να ειναι και ενα λειτουργημα χωρις αυτους η κοινωνια θα ηταν πολυ χειροτερη....σκεψου μονο να μην υπηρχαν γυναικες οπως η Τσεκου που θα πηδαγαν ολοι αυτοι οι Ζαχοπουλοι?

To πήδημα πώς το εννοείς ;

Ως πράξη σεξουαλικής έκφρασης, ή πράξη απελπισίας ;

Δηλαδή εντός, ή ΕΚ του διαμερίσματος ;

 

...μην την ψάχνετε...Το σίγουρο επάγγελμα είναι πολιτικός.

 

α)Σίγουρα έσοδα

β)Σίγουρη σύνταξη.

γ)Σίγουρες γκόμενες (και γκόμενοι εννίοτε)

δ)Σίγουρη δόξα.

ε)Σίγουρο παρκάρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
και το ρίσκο να του πέσουν τα δόντια! :)

 

 

lol

Tα παλιά τα χρόνια είχα πιάσει δουλειά σε έναν εξουσιοδοτημένο φωτογράφο, από αυτούς που βρίσκονται στους αγωνιστικούς χώρους. Δουλειά μου ήταν να πηγαίνω με το μηχανάκι να παίρνω το φιλμ πριν το ημίχρονο του αγώνα, για να προλαβαίνει τον ανταγωνισμό.

 

Μια φορά με κυνήγησαν κάτι μπράβοι του Βαρδινογιάννη επειδή είχα το... θράσος να περάσω μπροστά από την VIP κερκίδα και έτρεχα στο σημαιάκι του κόρνερ για να σωθώ (ΠΑΟ-Νάουσα), και άλλη μια φορά προσπαθούσα να αποφύγω κάτι τούβλα που με στοχεύανε στο γήπεδο του Βύρωνα για άγνωστους λόγους.

Ανθυγιεινές εργασίες και δεν έχουν το ανάλογο ένσημο.

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επάγγελμα του μέλοντος για μένα πλέον δεν υφίσταται , το μέλλον είναι εδώ , μάλλον είναι ήδη παρελθόν ...

Λέω να αρχήσω να ασχολούμε και εγώ με την φωτογραφία..:P Καλά θα περάσω...

 

Ας συνοψίσω την σοφιστία μου όμως , δουλειά του μέλοντος είναι αυτή που γουστάρεις να κάνεις , μπορεί να μην τα 'κονομήσεις , αλλά μια χαρά θα περάσεις. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας συνοψίσω την σοφιστία μου όμως , δουλειά του μέλοντος είναι αυτή που γουστάρεις να κάνεις , μπορεί να μην τα 'κονομήσεις , αλλά μια χαρά θα περάσεις. :-)

αυτο ηταν παντα η δουλεια του μελλοντος:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άμα είσαι λαμόγιο σ'αυτόν τον τόπο, ό,τι και να κάνεις θα προκόψεις. Θεωρώ όμως ότι το καλύτερο χαρτί για "μάσα" το έχουν οι δημοσιογράφοι κι οι δικαστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...