Προς το περιεχόμενο

Tο χει δοκιμασει κανεις σας?


e_lena

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα και παλι αυτο δεν ειναι απολυτο, δεν ξερεις αν θα πεσεις σε γιατρο η σε μπακαλη

μου χε τυχει ενας γιατρος και οταν εβγαινα απο το ιατριο του, ειπε με χαμηλη φωνη "ε δεν νομιζω να εχεις τιποτα, ετσι οπως εισαι" επειδη ειμαι χοντρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλας για τον συσκευασμενο χυμο (πχ αμιτα);;

που βοηθαει το γκρειπφρουτ;

 

Nαι βοηθαει αυτο θα ελεγα και εγω για το γκειπφρουτ.

Επισης και τσαι πρασινο κοβει την ορεξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα απο ολα οσα φυτικα εχουν αναφερθει, το πρασινο τσαι (αντι για καφε ας πουμε) 3-4 φορες την μερα ειναι μια χαρα *****

εχει και φυσικα αντιοξειδωτικα (το πα σωστα? http://en.wikipedia.org/wiki/Antioxidant ) μεσα και θα σε μια χαρα

αλλα εχει καφεινη μεσα :

ανα 100 ml :

espresso : 212mg

στιγμιαιος καφες : 26mg

τσαι lipton (ενα σακουλακι): 33mg

πρασινο τσαι (*):32mg

 

*οχι σε σακουλακι,αλλα χυμα τα φυλλα. εγω ας πουμε μπορει να βαζω 10 γραμαρια τσαι, και εσυ 5

 

 

για μια περιοδο καθε μερα έπινα πρασινο τσαι καθε μερα ειδικα οταν αρχισα να ψαχνομαι και με μπαχαρικα, ηταν τελειο. πρασινο τσαι κανελα , γαρυφαλλο και "αστερακι" (αυτο με το αρωμα γλυκανισου) ηταν τελεια. και μονα τους βρασμενα, και σαν chai : http://en.wikipedia.org/wiki/Chai ειναι τρομερα.

 

οπως και το θεμα χαπια, ετσι και το θεμα τσαι ειναι πολυ μεγαλο :P

 

 

 

 

*********αποψη του toufa. o toufas δεν ειναι γιατρος, ουτε φαρμακολογος/διατροφολογος, all rights reserved

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελενα, εσυ ποσα κιλα θες να χασεις?

 

Δεν εχω βαλει συγκεκριμενο στοχο! Βασικα πηγαινω σε διατροφολογο,απλα οπως προανεφερα το ηθελα σαν extra!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε πρωτα μονη σου και θα δεις οτι θα χασεις, χωρις να το χρειαστεις αυτο.

Αλλωστε ειναι πιο πολυ στο μυαλο σου οτι παιρνεις κατι που σε βοηθαει να αδυνατισεις.

(Δεν εχεις βαλει στοχο, αλλα εχει διαφορα αν ειναι 3-4 κιλα ή 10?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε πρωτα μονη σου και θα δεις οτι θα χασεις, χωρις να το χρειαστεις αυτο.

Αλλωστε ειναι πιο πολυ στο μυαλο σου οτι παιρνεις κατι που σε βοηθαει να αδυνατισεις.

(Δεν εχεις βαλει στοχο, αλλα εχει διαφορα αν ειναι 3-4 κιλα ή 10?)

 

 

To ξερω πως ειναι στο μυαλο...γυρω στα 5 θελω! Πηγαινω και gym,απλα λογω προγραμματος αναγκαζομαι να παραλλειπω καποια γευματα και θα ηταν καλα να ειχα ενα βοηθημα,ωστε να μην νιωθω εντονα το αισθημα της πεινας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα δοκιμασει και εγω ενα αλλο της power health, που βοηθαει στο αδυνατισμα, αλλα το πηρα μια βδομαδα και βαρεθηκα μετα.

Γιαυτο σου λεω, για λιγα κιλα(και εγω 3-4 ηθελα)δεν νομιζω να κανουν και κατι, απλα ειναι στο μυαλο σου οτι σε βοηθαει να αδυνατισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω εμπειρίας και ληγουρίας και μετά από πολλά χρόνια διαιτών συμπληρωμάτων και άλλων τέτοιων αηδιών μπορώ να αναφέρω τα εξής:

1ον Όλα τα συμπληρώματα διατροφής δημιουργούν προβλήματα υγείας τα οποία μπορεί να εμφανιστούν και μετά από χρόνια (τα πιο συχνά είναι προβλήματα στην περίοδο)

2ον Όλες οι δίαιτες που διαφημίζονται σε περιοδικά ή κυκλοφορούν από χέρι σε χέρι το μόνο αποτέλεσμα που έχουν είναι να χάνεις γρήγορα και να αποκτάς περισσότερα κιλά ακόμα πιο γρήγορα

3ον Η καλύτερη δίαιτα είναι να τρως τα πάντα (συμβουλή διαιτολόγου) με μέτρο 3 γεύματα την ημέρα σε σταθερές όλες. Πολλά φρούτα ενδιάμεσα, σαλάτα πάντα με το φαγητό σου. Και όλα τα φαγητά πάντα γιατί ότι στερείσαι πάντα δημιουργεί πρόβλημα. Σταμάτα να ζυγίζεσαι κάθε πρωί. Σταμάτα να ζυγίζεσαι γενικώς απλά κοίτα πότε εσύ νιώθεις πιο καλά με σένα. Ασκήσου καθημερινά ή πήγαινε σε ένα γυμναστήριο ή απλά περπάτα.

ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: ΑΓΑΠΑ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΕ ΤΕΛΕΙΕΣ ΑΝΑΛΟΓΙΕΣ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΘΟΡΙΣΕΙ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ. ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ Η ΠΙΟ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Η ΜΕΡΙΛΥΝ ΜΟΝΡΟΕ ΕΙΧΕ ΨΩΜΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΛΙΤΣΑ. ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ!!!!

Προφύλαξε την υγεία σου και μην καταπίνεις ότι σου δίνουν!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...