Προς το περιεχόμενο

Περί οθονών... Μικρός οδηγός αγοράς


haHa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έπεσε η τιμή της hp 27 xw ,όποιος προλάβει ,κρίμα που ούτε το ύψος ρυθμίζεται ούτε vesa έχει .

Ξερει κάποιος να μου πει ποια η διαφορά ανάμεσα σε όλες αυτές τις lg 27" γύρω στα 230-300€ ;

Στην ουσια ,δλδ σε πανελ ,ποιοτητα κτλ εχουν διαφορες ,η μονο σε ρυθμισεις υψους κτλ ;

Μπα δε θα έχουν διάφορες στην εικόνα, στα υπόλοιπα θα περιορίζονται οι διάφορες όπως λες.

 

Το καλύτερο είναι να πάρει κάποιος τη φθηνότερη με matte bezel και ρύθμιση ύψους. Νομίζω όμως ότι με αυτά τα χαρακτηριστικα είναι τα μοντέλα που πλησιάζουν την HP σε τιμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
  • Απαντ. 673
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει για αυτή την οθόνη? HP lp3065 lcd 30" ? Είναι παλιό μόνιτορ και βρίσκω πως στα νιάτα της ήταν πολύ ακριβή.Την έχω βρεί στα 180 ευρώ,πιστεύεται πως αξίζει να την πάρω? Η κάρτα γραφικών μου είναι η r9 380 4gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω καταληξει σε δυο οθονες ,Asus VG248QE στα 300 ευρώ  και 

XB241H στα 450 ευρω.Προτιμω την asus επειδη ερχεται πιο φτηνα και δεν καιγομαι ιδιαιτερα για το gsync;Εχουν μεγαλες πραγματικες διαφορες για τα 150 ευρω διαφορα;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.το συστημα ειναι το εξης:

i3-4170

gtx1060

budget 300

τι οθονη προτεινεται για βαρυ gaming?

 

Ειτε μια 1440p IPS οπως οι Dell U2515H, Dell P2416D, ειτε την 144Hz 1080p TN LG 24gm77.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειτε μια 1440p IPS οπως οι Dell U2515H, Dell P2416D, ειτε την 144Hz 1080p TN LG 24gm77.

ποια η γνωμη σου γι αυτη σε σχεση με τις προτασεις σου?

https://www.skroutz.gr/s/9372695/Acer-XF240H.html
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ποια η γνωμη σου γι αυτη σε σχεση με τις προτασεις σου?

https://www.skroutz.gr/s/9372695/Acer-XF240H.html

 

 

Δεν εχω βρει καλο review της, οποτε δεν εχω γνωμη. Δε νομιζω οτι θα ειναι καλυτερη ομως. H αντιστοιχη της AOC δεν ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Kαλη πρεπει να ειναι, αναλογη της Crossover 144 FAST. Δεν εχουμε ακομη review ομως.

 

Εχει διαφορετικο, μεγαλυτερο freesync range απο τις crossover / asus. Εχει την προοπτικη να ειναι καλυτερη. Θα δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλη πρεπει να ειναι, αναλογη της Crossover 144 FAST. Δεν εχουμε ακομη review ομως.

 

Εχει διαφορετικο, μεγαλυτερο freesync range απο τις crossover / asus. Εχει την προοπτικη να ειναι καλυτερη. Θα δουμε.

Ευχαριστώ.. Αν καταλήξουμε σε αυτή θα ενημερώσω για εντυπώσεις..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος ψάχνει για 23άρα οθόνη, 1920x1080, ρυθμιζόμενη σε ύψος, από Ελλάδα ώστε να τη «ζευγαρώσει» με μια αντίστοιχων χαρακτηριστικών που ήδη έχει. Κοιτάζει την LG 23MP68VQ. Υπάρχει κάποια καλύτερη πρόταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος ψάχνει για 23άρα οθόνη, 1920x1080, ρυθμιζόμενη σε ύψος, από Ελλάδα ώστε να τη «ζευγαρώσει» με μια αντίστοιχων χαρακτηριστικών που ήδη έχει. Κοιτάζει την LG 23MP68VQ. Υπάρχει κάποια καλύτερη πρόταση;

Δεν έχει ρύθμιση ύψους η LG, αν είναι απαραίτητο χαρακτηριστικό δείτε την αρκετά ακριβότερη dell u2417h. Εγώ θα προτιμούσα την LG που έχει και Freesync.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει ρύθμιση ύψους η LG, αν είναι απαραίτητο χαρακτηριστικό δείτε την αρκετά ακριβότερη dell u2417h. Εγώ θα προτιμούσα την LG που έχει και Freesync.

 

Έχεις δίκιο, δεν έχει αυτό το χαρακτηριστικό.

Ο λόγος που θέλει κάτι τέτοιο είναι για να τη φέρει σε ευθεία με μια samsung που χει (που επίσης δε ρυθμίζεται σε ύψος), να κάνει extend το desktop και να φαίνεται όσο το δυνατόν πιο «ομοιόμορφο» και συνεχές.

Δεν ασχολείται ιδιαίτερα με παιχνίδια αλλά με web programming/development.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...