Προς το περιεχόμενο

e-shop ? οχι ευχαριστώ πολύ ΔΕΝ θα ξαναπάρω


soma_g4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο το eshop εχω ψωνισει μονο δυο φορες !!!!

 

Την πρωτη μια οθονη ΕΙΖΟ που δεν εβρισκα αλλου και την αλλη τα vista που παλι δεν ειχε το Πλαισιο διαθεσιμα.

 

Με τιποτα δεν θα επαιρνα κατι που να χρειαστω το δικο του service !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αναλωσιμα και καμια ψυχτρα.Ελπιζω να μην χρειαστει να παρω κατι αλλο.Η πολιτικη <<να πω κατι τωρα να φυγει ο πελατης που εχει προβλημα και οταν ξαναερθει να ειμαι τυχερος να πεσει σε αλλον πωλητη>> δεν ειναι επαγγελματικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω επιστρέψει για rma ένα καμένο τροφοδοτικό από τις 5/4. Ακόμα περιμένω... :lol:

Ευτυχώς δε με νοιάζει το τροφοδοτικό. Τους αφήνω χωρίς επικοινωνία, να δούμε ΠΟΤΕ θα φιλοτιμηθούν να το κοιτάξουν... έτσι σαν πείραμα.

Εννοείται πως ποτέ ξανά σοβαρή αγορά από eshop.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς δε με νοιάζει το τροφοδοτικό. Τους αφήνω χωρίς επικοινωνία, να δούμε ΠΟΤΕ θα φιλοτιμηθούν να το κοιτάξουν.

 

 

Μεχρι τα Χριστουγεννα με πολυ ελπιδα !!!!:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα με τα παραπάνω αλλά θα ήθελα να πω κάτι...

 

Αυτή η πιπίλα "αγοράζεις από e-shop και στο τέλος τι κερδίζεις...λίγα ευρώ..." ας σταματήσει.

 

Αν κοιτάς κάθε part ξεχωριστά, χαίρω πολύ...

 

Αν όμως πρόκειται να φτιάξεις ένα σύστημα 1500-2000 ευρώ για βάλτα κάτω και υπολόγισέ τα... Γιατί να δώσεις 100-150 ευρώ περισσότερα; (μπορεί να είναι και λιγότερα αλλά μπορεί να είναι και περισσότερα)

 

Και θα απαντήσει κάποιος: "Για να έχει το κεφάλι του ήσυχο..." Θα συμφωνούσα, εάν για παράδειγμα το Πλαίσιο εφάρμοζε διαφορετική τιμολογιακή πολιτική... Δηλαδή γιατί ένα προιόν να είναι ακόμα και 50 ευρώ φθηνότερο αν το αγοράσεις αποκλειστικά μέσω ιντερνετ; Μήπως για να χτυπήσει κάτι μαγαζιά σαν το e-shop;

 

Δηλαδή γιατί να πληρώνω ένα προιόν ακριβότερα με τη λογική να έχω το κεφάλι μου ήσυχο από τη στιγμή που έτσι κι αλλιώς π*π*ς πρέπει να σου κάνουν (τρόπος του λέγειν) και μόνο που μπαίνεις με σκοπό να αγοράσεις κάτι από κει;

 

Και θα το ξαναπώ για να μην παρεξηγηθώ... συμφωνώ απόλυτα με τα παραπάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Αυτή η πιπίλα "αγοράζεις από e-shop και στο τέλος τι κερδίζεις...λίγα ευρώ..." ας σταματήσει.

 

Αν κοιτάς κάθε part ξεχωριστά, χαίρω πολύ...

 

Αν όμως πρόκειται να φτιάξεις ένα σύστημα 1500-2000 ευρώ για βάλτα κάτω και υπολόγισέ τα... Γιατί να δώσεις 100-150 ευρώ περισσότερα; (μπορεί να είναι και λιγότερα αλλά μπορεί να είναι και περισσότερα)

 

Και θα απαντήσει κάποιος: "Για να έχει το κεφάλι του ήσυχο..." Θα συμφωνούσα, εάν για παράδειγμα το Πλαίσιο εφάρμοζε διαφορετική τιμολογιακή πολιτική... Δηλαδή γιατί ένα προιόν να είναι ακόμα και 50 ευρώ φθηνότερο αν το αγοράσεις αποκλειστικά μέσω ιντερνετ; Μήπως για να χτυπήσει κάτι μαγαζιά σαν το e-shop;*

 

Δηλαδή γιατί να πληρώνω ένα προιόν ακριβότερα με τη λογική να έχω το κεφάλι μου ήσυχο από τη στιγμή που έτσι κι αλλιώς π*π*ς πρέπει να σου κάνουν (τρόπος του λέγειν) και μόνο που μπαίνεις με σκοπό να αγοράσεις κάτι από κει;

 

Και θα το ξαναπώ για να μην παρεξηγηθώ... συμφωνώ απόλυτα με τα παραπάνω...

Η αλήθεια είναι ότι κάπου σε "χάνω" με όσα λες παραπάνω.

Επειδή κι εγώ ανέφερα το οικονομικό μεταξύ των δύο συγκεκριμένων καταστημάτων, δεν εννοούσα πως η διαφορές είναι πάντα μερικά (<10) ευρώ. Προφανώς και παίζει ρόλο το συνολικό ποσό της αγοράς, οπότε η (τυχούσα) αύξηση είναι ποσοστιαία.

Προφανώς και έχει χαμηλότερες τιμές σε κάποια προϊόντα για online αγορές ώστε να χτυπήσει "κάτι μαγαζιά σαν το e-shop". Πού είναι το κακό με αυτό;

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι πώς μπλέκεις την "τιμολογιακή πολιτική" του Πλαισίου, με την "εξασφάλιση" που σου παρέχει σε περίπτωση ανάγκης για after-sales support και τις "@ί@ε@" που θα πρέπει να μας κάνουν επειδή τους επιλέξαμε για τις αγορές μας. Μεμονομένα όλα αυτά τα καταλαβαίνω, σε συνδιασμό όμως δε βγάζω κάποιο νόημα.

 

*: Πέρα του λόγου που ανέφερα, δεν γνωρίζω αν μέσω τέτοιων πωλήσεων (online) υπάρχουν και λιγότερα λειτουργικά έξοδα για το συγκεκριμένο κατάστημα. Πχ αν υπάρχει stock από τα "web-offers" προϊόντα, στιβαγμένο σε κάποιες αποθήκες σε "αδιάφορη" περιοχή, με το απολύτως απαραίτητο/λιγοστό προσωπικό, προφανώς και έχουν τη δυνατότητα να πουλήσουν φθηνότερα χωρίς να μειώνεται το κέρδος τους, μιας και τα εξοδά τους θα είναι μικρότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πω οτι αφού μπορεί να πουλά ένα προιόν πχ. 230 ευρώ μέσω ιντερνετ, να έχει την ίδια τιμή και αν το παραλάβεις από το κατάστημα...

 

Εκτός κι αν κάτι δεν έχω καταλάβει καλά οπότε ειλικρινά πάω πάσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πω οτι αφού μπορεί να πουλά ένα προιόν πχ. 230 ευρώ μέσω ιντερνετ, να έχει την ίδια τιμή και αν το παραλάβεις από το κατάστημα...

 

Εκτός κι αν κάτι δεν έχω καταλάβει καλά οπότε ειλικρινά πάω πάσο...

 

Αν λες για το Πλαισιο γινεται με την εξης...τριπλα.Κανεις παραγγελια και λες να το παραλαβεις απο το ταδε καταστημα.Οποτε το παιρνεις στην τιμη για internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εκτός από αυτό, τώρα τελευταία έχει αρχίσει να βελτιώνεται το Πλαίσιο όσον αφορά τις τιμές...

 

Για να μη μιλήσω για Multirama και τα συναφή... Δηλαδή αυτά τα καταστήματα είναι ηλίθια και αγοράζουν πιο ακριβά από το e-shop ας πούμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννης Platano αυτό που λες δε νομίζω να γίνεται...

 

Άπαξ και το παραλάβεις από το κατάστημα, δε γίνεται να το πληρώσεις στην Online τιμή...

Που ακόμα και να ισχύει δεν είναι εκεί το θέμα. Το θέμα είναι ο τρόπος που σκέφτονται και η αντιμετώπιση των υπευθύνων απέναντι στον καταναλωτή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια και εγω εχω χρειαστει το service του e-shop και μπορω να πω οτι αλλες φορες απογοητευτικα και αλλες δεν ειχα κανενα προβλημα.Μια φορα εφτασα μεχρι ΙΝΚΑ για να ξεμπλεξω.Υπηρξαν ομως και καποιες φορες που λειτυργησε αψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Αν λες για το Πλαισιο γινεται με την εξης...τριπλα.Κανεις παραγγελια και λες να το παραλαβεις απο το ταδε καταστημα.Οποτε το παιρνεις στην τιμη για internet.

 

όχι δεν γίνεται αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δεν γίνεται αυτό...

 

 

Μιλαω εκ πειρας και το εχω κανει πριν κατι μηνες τουλαχιστον !!!Σε ορισμενα προϊοντα ομως δεν ισχυει (συνηθως top προσφορες οπως τις λεει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ας πούμε εγώ δε μπορώ να το καταλάβω...:

 

http://www.plaisio.gr/productlist.aspx?catalog=19&category=69977529

 

100 ευρώ διαφορά, για ποιο λόγο;

 

Θα μου πει κάποιος, "μην το πάρεις απο κει, κάντο παραγγελιά μέσω νετ"

 

Χαίρω πολύ, το θέμα όμως είναι με ποια λογική ισχύει αυτό το πράγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...