Προς το περιεχόμενο

Minimal techno, Progressive electro, etc.


tasosrodos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπαρχει για house αλλα ειναι ψιλοαπογοητευτικο, αναφερονται πιο πολυ σε mainstream house κλαμπατα κοματακια. Μετα υπαρχει το τοπικ του nick αλλα ειναι κυριως για ambient, psy kai experimental. Υπαρχουν και τα σκορπια ποστ για psy trance (λες και ειμαστε ακομα στο 1995).Οποτε αν θελετε συζητηση για ποιο ψαγμενη συχρονη χορευτικη μουσικη και προτασεις το συνεχιζουμε εδω. Προσωπικα ψωφαο για progressive hoyse, ειδικα αμα ειναι λιγο μελαγχολικο και ταξιδιαρικο, αλλα ακουω τα παντα απο μινιμαλ μεχρι τα συνηθισμενα τρανσακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνήσω μαζί σου, όσο πιο ταξιδιάρικο τόσο το καλύτερο..και αν έχει κ ωραια φωνητικά, τρέλα..

ασχετο, ο boratto θεωρείται μινιμαλ εε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gui borrato? Βραζιλιανος producer/dj. Εκανα ενα search στους φακελους μου. Βρηκα μερικα, δεν θα λεγα μινιμαλ αλλα εχει στοιχεια. Κυριως ελεκτρο - house φαση των βλεπω. Αλλα συμετεχει σε κλασσικες εταιρες τεκνο οπως plastik city, kompakt

 

Agoria Feat Scalde - Baboul Hair Cuttin (Gui Boratto Remix)

Κοματαρα!! δεν θα το λεγα μινιμαλ με τιποτα. ελεκτροπρογκ φαση. Αρκετα emotional me vocals.

 

Carlo Dall'Anese & Gui Boratto - Beautiful Song

παρομοιο στυλ, πιο ελεκτρο-house αλλα φερνει πιο πολυ σε απλο εμπορικο housaki.

 

Adam Freeland - Silverlake Pills (Gui Boratto μιχ)

σε στυλ agoria withoyt vocals. καλο ρεμιξ και γενικος ωραιο single. ψαξτο

 

Gui Boratto - royal house

pali elektrohouse, οχι τοσο εμπορικο, πιο βαρυ.

 

gui boratto- tipologia

φερνει σε μινιμαλ, αλλα παλι ελεκτρο-house θα το λεγα.

 

sian - flood (gui boratto remix)

ισως το πιο πολυ κοντα σε μινιμαλ τεκνο.

 

Marc Romboy Vs Gui Boratto - Eurasia

ελεκτρομινιμαλπρογκ φαση! καλουτσικο

 

Tube & Berger feat Vanity - Funky Shit (gui boratto mix)

kalo minimalizon housaki. Επισης καλουτσικο το (Swen Weber Remix), τα αλλα 3 απο το σινγκλ ειναι γκαμισε τα.

 

Gui Boratto - Anunciacion και Haute Couture

το 1το βαρετουτσικο μελωδικο μινιμαλ. Το 2ρο πολυ καλο ταξιδιαρικο τεκ χαουζ.

 

Gui Boratto - The Rivington EP

kalo emotional electro tech house ep.

 

Gui Boratto - Tales From The Lab (part 1 & part 2)

πολυ καλο ατμοσφαιρικο τεκ χαουζ το παρτ1, το παρτ2 πιο full on techno. Προτιμο το παρτ1

 

Αυτα βρηκα. Ετσι για να αρχισουμε τις προτασεις. Αντε γιατι γουσταρω ενα τοπικ με τετοια μουσικη και κανεις αλλος δεν ασχολειται εδω μεσα

 

 

kai bonus ενα ελεκτρο ποπακι βιντεο.

 

http://www.youtube.com/watch?v=SuoxwpKnHQk

 

και εδω ενα ωραιο βιντεο με αρτιστικα εφφε και φρακταλς

http://www.youtube.com/watch?v=2OqkHw9O0kQ&feature=related

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταξε ειναι μπερδεμενα και μπασταρδεμενα πραγματα πλεον. Εχουν λιγο απο ολλα. Εγω ακουο ηλεκτρονικη μουσικη φανατικα εδω και πολλα χρονια και μπορω στο μαυλο μου να πω οτι το ταδε κοματι εχει αυτο και αυτο το στυλ μουσικης μεσα του, αλλα στην τελικη σημασια εχει να ξερεις τι ακους και να την ψαχνεις και να σου αρεσει. Τα υπολοιπα ειναι περιτα.

 

4μαλ ειναι γαματοι, οτι εχω ακουσει τελευταια μου αρεσει. Ακριβως το στυλ που ενοουσα, ατμοσφαρικο προγκρεσιβ. Δες και benz + md, chris micali, andre absolut, derek howell, clubbervision, ozqur qan, pig + dan, 16 Bit Lolitas, Espen And Elusive....

 

 

Θα προτεινα εαν συμφωνει και ο τοπικ σταρτερ και ειναι οντως αυτο που εψαχνε, να αλλαξει ο τιτλος του τοπικ. Τουλαχιστον να καταλαβενει ο κοσμος γα τι μιλαμε. Ειδαλειως να ανοιξουμε καινουριο τοπικ και να μεταφερουμε την συζητηση εκει

 

Παρε και ενα καλλο λινκ για livesets. Φανταζομαι ειναι νομιμο, ειναι ριπς ραδιωφωνικων εκμπομπων και προμοσιον διαφωρων ντιτζει.

http://www.crystalclouds.com/

 

εχει σετακια απο ayla & filla, daneil kandi, manuel le saux, andrew bennet και διαφορους αλλους. Κυριως καθαρο trance η progressive trance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξέρω ότι είναι μπερδεμένα γιαυτο κ ακούω και εγώ τα πάντα..το θέμα είναι τι σε ''φτιάχνει'' ανεξαρτήτως κατηγορία και είδος..

το μόνο που δεν μπορώ είναι τα μονότονα progressive techno/trance που σε κουράζουν..

 

από αυτούς που λες έχω αρκετά κομματάκια..

 

 

Lucas_Tesselhoff_-_Caminante__Sound_Process_Remix_

πιο ατμοσφαιρικό ακόμα..

 

Και το καινούργιο του Moby γουστάρω τρελά..!αναφέρομαι στο..I'm in love..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου γραψω μερικους top djs σε αυτα τα ειδη...

 

miss kittin

hacker

Dave Clarke

fedde_le_grand

felix de housecat

thomas_schumacher (to rotor einai gnwsto)

Vitez - Fuck The World

cyrus

sander_kleinenberg apeira gnwsta kommatia kuriws mesa apo sensation white

sven vath

vitalic

infected mushrums

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Deadmau5 - Not Exactly

 

καλα αυτο το κοματακι το εχω ακουσει ισα με 1 τρισεκατομυριο φορες το τελευταιο διμηνο! επος!

 

 

kage

 

οι περισοτεροι γνωστοι και αριστοι, αλλα ρε γαμοτο fedde le grand??? poytses me boyrtses σε σχεση με τους αλλου που λες. Και την κυρια γατουλα δεν την πολυσυμπαθο.

 

 

να προτεινο για λιγο δυνατο και σκοτεινο προγκρεσιβ χαουζ, την συμπαθεια μου kasey taylor. Ψαξτε σετακια και κοματια.

 

 

Απο οτι καταλαβαινο ιοαννα σου αρεσει και το στυλ προγκρεσιβ χαουζ αλλα marchus schulz. Ευγε λολ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...