Προς το περιεχόμενο

Καταγγελία Πώληση fake SONY memory stick 8GB από το easy buy world / ebw.gr


Honda_GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Δηλαδή φίλε Honda_GR η συγκεκριμένη Μ.S. δε λειτουργεί σωστά στο PSP σου?Ή απλά αναφέρεις την κοροϊδία ότι δεν είναι SONY?Δηλαδή "συμπεριφέρεται σωστά" σαν 8GB κάρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή φίλε Honda_GR η συγκεκριμένη Μ.S. δε λειτουργεί σωστά στο PSP σου?Ή απλά αναφέρεις την κοροϊδία ότι δεν είναι SONY?Δηλαδή "συμπεριφέρεται σωστά" σαν 8GB κάρτα?

 

Το να μεταφέρονται 1GB αρχέια σε πάνω από 15 λεπτά το θεωρείς σωστή λειτουργία? Ενώ στην official 2 GB την γεμίζω όλη σε 10 λεπτά. Λόγω και του ότι δεν υποστηρίζει το magicgate... Αν ήταν έτσι θα πήγαινα σε άλλη μάρκα εκτός της sony που υποστιρίζει magicgate... Επίσης δεν προσπάθησα καν να μπω στον κόπο να την γεμίσω γιατί απότι διάβασα το μεγαλύτερο ποσοστό των fake έχουν την μισή χωρητικότητα απόση γράφουν στις ιδιότητες τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα εντάξει το μαγαζί πουλάει ότι μπορείς να βρεις στο ebay, αλλά αυτό τα σπάει... πάω να κάνω κι εγώ ένα donate στο πλαίσιο λολ

 

χαχαχα όντως τα σπάει!!! Δεν το είχα δει, καλόοο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. · Κρυμμένο από paredwse, 10 Μαρτίου 2012 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από paredwse, 10 Μαρτίου 2012 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Το καλήτερο που έχεις να κάνεις είναι να μιλήσεις με την sony hellas και να τους πεις τι έγινε ή να τους στείλεις ένα mail.

Το plaisio το έχει 99? γιατί σου προσφέρει πιο πολλά απο την άλλη την απατεωνιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από paredwse, 10 Μαρτίου 2012 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από paredwse, 10 Μαρτίου 2012 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Το καλήτερο που έχεις να κάνεις είναι να μιλήσεις με την sony hellas και να τους πεις τι έγινε ή να τους στείλεις ένα mail.

Το plaisio το έχει 99? γιατί σου προσφέρει πιο πολλά απο την άλλη την απατεωνιά

Tους το είπα και ανταποκρίθηκαν κιόλας

Κάτι τέτοια χαζά μου λέγαν, κάτι για στοκ κτλ...

Το καλό είναι ότι ανταποκρίθηκε η ίδια η Sony:

Αγαπητέ κύριε Τ

 

 

 

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την εμπιστοσύνη που δείχνετε στα προϊόντα μας και για την επιστολή που μας στείλατε

 

 

 

Θα θέλαμε επίσης να σας πούμε πως έχουμε ήδη ενημερώσει τους συνεργάτες μας στο εξωτερικό , επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ για την ενημέρωση και πως θα κάνουμε σε συνεργασία με το εξωτερικό όλες τις ενέργειες για να αποτρέψουμε στο μέλλον πωλήσεις fake Sony προϊόντων.

 

 

 

Στη διάθεση σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση,

 

 

 

Με εκτίμηση,

 

 

 

 

 

K D

 

C.I.C. Administrator / C.I.C. Dept

 

SONY Hellas S.A.

 

1 Vas. Sofias Str, Marousi, 151 24

 

Athens, Greece

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Τις ειχα δει κ εγω στο ebw πιο παλια κ την ειχα μυριστει την δουλεια , εξαλλου εχει βουήξει ο κοσμος με αυτες τις απομιμησεις

site 1

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=191629

 

και να ξερετε πως οι μουφες εχουν πολυ μικρη ταχυτητα εγγραφης/αναγνωσης κ ειδικα στο psp αμα το εχετε σπασμενο κ θελετε να τρεχετε παιχνιδια απο την καρτα μνημης τοτε εχετε προβλημα ! επισης ο χρονος ζωης τους ειναι αγνωστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εγω που απο εκει ψωνιζω διαφορα πραγματα για το ps2 μου,ποτε δεν μου ετυχε κατι τετοιο.

Μαλλον θα τους εμειναν τα φακε και επρεπε να ξεστοκαρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. · Κρυμμένο από paredwse, 10 Μαρτίου 2012 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από paredwse, 10 Μαρτίου 2012 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Όλο το μαγαζί fake είναι, μήν το ψάχνετε...Μου στειλαν cd χύμα και όταν τους την είπα γιατι ήταν γεματο γρατζουνιές και σε άθλια κατάσταση πήγαν να τα ρίξουν σε μένα το κούριερ κτλ,ούτε λόγος οτι τα τα προϊόντα πρέπει να αποστέλλονται ΣΥΣΚΕΥΑΣΜΕΝΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Ισως βρειτε ενδιαφερουσα τη τελευταια παραγραφο για γενικες αποκηρυξεις προιοντων....

http://www.ebw.gr/Store/Default.aspx?tabid=109&language=el-GR

"Κανένα προϊόν που προσφέρθηκε από το Easybuyworld.com δεν παρήχθη από την εταιρία της Sony, τις θυγατρικές ή τους αντιπροσώπους της."

Δε ξερω τα νομικα παρακλαδια του θεματος αλλα αφου λες οτι δεν ειναι της Σονυ πως χρησιμοποιεις την επωνυμια οτι ειναι Σονυ?

Λιγο κουλο δεν ειναι?

Απλα μου εκανε εντυπωση αυτη η παραγραφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δεν αναφέρεται στις κονσόλες, αλλά στα ¨συμπαραμαρτούντα"...

Θυμάμαι είχα πάρει από εκεί ενά Net adaptor για το ps2 και μου ήρθε σε ζελατίνα, μέσα σε χαρτόνι. Και ήταν το NTSC μοντέλο. Για την δουλειά που το ήθελα ήταν μια χαρά, αλλά στο δύκτιο δεν μπαίνει (σε PAL region).

Είναι μιά χαρά το μαγαζάκι, αν δεν μπορείς να βρείς αλλού αυτό που ψάχνεις (κι έχει πράγματα που δύσκολα τα βρίσκεις αλλού). Απλά θέλει κάποια προσοχή παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Αγαπητέ κύριε ΣΤ (Honda) είμαι ο υπεύθυνος απο το κατάστημα EasyBuyWorld που γράψατε οτι φυσικά έλειπε. Είδα το μηνυμά σας στο Forum σχετικά με το πρόβλημα που είχατε με κάποια μνήμη που είχατε αγοράσει. ¨Οπως διαπύστωσα στο προβλημά σας δόθηκε άμεσα λύση με επιστροφή των χρημάτων σας άμεσα. Το συγκεκριμένο προιόν για το οποίο μας κατηγορείτε είναι αγορασμένα απο μεγάλο προμηθευτη του εξωτερικού που ασχολείται με μέσα αποθήκευσης. Τις μνήμες τις έχουμε αγοράσει όπως και κονσόλες - παιχνιδομηχανές Playstation3 Και PSP χωρίς κάποια ιδιαιτερότητα - πρόβληματα. Μετέφερα και εγώ τα λεγομενά σας στο εξωτερικό για να δούμε τι συμβαίνει. Βιαστήκατε όμως να μας κατηγορήσετε και αυτό μας στενοχωρεί καθώς θέλουμε οι πελάτες μας να είναι όλοι ευχαριστημένοι απο εμάς και να ξαναψωνίζουν πόσο μάλλον να μας δυσφημούν δημοσίως. Θα θέλαμε να είχατε γράψει καλά σχόλια για εμάς εφόσον σας είχαμε εξυπηρετήσει. Τα λεγομενά σας θα τα ελέγξουμε και εμείς καθώς έχουμε ακούσει κατα καιρούς διάφορα. ¨Εχουμε ακούσει ακόμα και ότι το Sony PSP και το Playstation 3 επειδή τα τιμολογούμε φτηνότερα απο το ΠΛΑΙΣΙΟ ότι είναι Fake.(Αν είναι ποτέ δυνατόν).

 

Επίσης κάποια μέλη ανάφεραν κάποια πράγματα εξωπραγματικά χωρίς καν να έχουν ψωνίσει απο εμάς. Πάντα καλύπτουμε τους πελάτες μας και όποιος έχει κάποιο πρόβλημα πρέπει να απευθύνεται σε εμάς και όχι να δυσφημεί αδίκως. Είμαστε στην διαθεσή σας για ότι άλλο χρειαστείτε και μπορούμε να σας βοηθήσουμε-εξυπηρετήσουμε.

 

Οι μνήμες απο την εταιρεία μας είναι αγορασμένες σαν γνήσιες και στις γνωστές συσκευασίες και λογότυπα της Sony. Συνοδεύονται απο 5 χρόνια εγγύηση. Ο αξιότιμος πελάτης μας ανέφερε οτι δεν υποστηρίζει magic gate το οποίο είναι κάτι που δεν το γνωρίζουμε και τώρα το ελέγχουμε σε επικοινωνία με τον προμηθευτή μας απο το εξωτερικό.

 

Αντιλαμβάνεστε οτι δεν μπορούμε αν και θα θέλαμε να ξέρουμε τις τεχνικές λεπτομέρειες για όλα τα προίόντα μας τα οποία φτάνουν τα 6.000. Τη συγκεκριμένη μνήμη την χρησιμοποιώ στο κινητό μου και στο PSP εδώ και 3 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα. Παρόλα αυτα επειδή πάντα θέλουμε να είμαστε με το μέρος των πελατών μας ανεξάρτητα με το τι υποστηρίζουνε, θα το ελέγξουμε το θέμα διεξοδικότερα. Ήδη είμαστε σε επικοινωνία με το service Της Sony στην Ελλάδα για να ελέγηουμε τα λεγόμενα του πελάτη. Πρεπει όλοι μας όμως να γνωρίζουμε οτι τα γραπτά κάποιο ανλωνυμου δεν αποτελούν και απόδειξη. ¨Ολοι μας πίσω απο κάποιο ψευδώνυμο - ανωνυμία μπορούμε να κατηγορήσουμε τον οποιδήποτε για οτιδήποτε και όλοι μας είμαστε υπεύθυνοι για τα λεγομενά μας.

 

Βέβαια κανένα κατάστημα στον κόσμο δεν μπορεί να ικανοποιήσει όλους τους πελάτες. Πάντα θα υπάρχουν κάποιοι απογοητευμένοι ή δυσαρεστημένοι. Εμείς πάντως προσπαθούμε να ικανοποιούμε και να εξυπηρετούμε όλους τους πελάτες μας και για αυτό έγινε άμεση επιστρφή χρημάτων στον πελάτη αφού το προιόν δεν τον κάλυπτε παρόλα τα κακώς λεγομενά του. Εκτός απο κατάστημα είμαστε και εμείς πελάτες σε άλλα είδη και είμαστε με το μέρος σας. Αρκεί κάποια δυσαρέσκεια να μην γίνεται κακόβουλη δυσφήμιση για άλλους λόγους.Είμαστε πάντα δίπλα στον πελάτη αρκεί να έχει την διάθεση να εξυπηρετηθεί και όχι να κακολογήσει - δυσημίσει για λόγους που μόνο ο ίδιος γνωρίζει,

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας. Με εκτίμηση EasyBuyWorld. - http://www.ebw.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...